Ana Sayfa Gündem 24 Temmuz 2017 903 Görüntüleme

YAPILAN KAN BAĞIŞI İÇİN TEŞEKKÜRLER BABAESKİ HALKINA

DSC_0139

Necip FIÇICI; Bir ünite kan kurtarılan 3 can olduğuna göre bağışta bulunanların yaptığı insanlık görevi hepimizi onurlandırdı. Ne mutlu onlara ki bu kadar insana umut  verdiler. Hiç tanımadıkları insanlar onların kanıyla hayat buldular. . Onları bütün samimiyetimle kutluyor  tebrik ediyorum.                       Haber: Aydın BİLGİLİ

Türk  Kızılay’ı Edirne Kan Bağışı Merkezi Babaeski  Hükümet Konağı önünde düzenlediği kan Bağışı Kampanyasınde 46 ünite kan bağışı toplandı.

Edirne Kan Bağışı Merkezi ve Kızılay Babaeski Şubesi tarafından Hükümet konağı önünde düzenlenen kan bağışı kampanyası akşam saat 20.00’e kadar devam etti ve 46 ünite kan bağışı toplandı.

Hükümet Konağı  önünde düzenlenen Kan Bağışı Kampanyasında Edirne Kan Bağışı Merkezi Merkezinden ;

Doktor İsmail  İsmail

Meslek yetkilisi /Flebotomist Sinem Tan

Meslek Yetkilisi/ Flebotomist Sibel Batur

Eslek Yetkilisi/ Flebotomist Zühal Varna katıldılar.

Hükümet  Konağı önünde saat 20.00’ye kadar devam  kan bağışı kampanyasından sonra görüştüğümüz Dr. İsmail İsmail “Babaeski yine büyük bir teşekkürü hak etti. Bu sıcak yaz akşamında yine bizlere umut verdi”. diyerek yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; Bizler için Kan bağışı çok önemlidir. Çünkü bağışlanan her bir ünite kan kurtarılan üç can demektir.

Bu akşam Babaeski’de düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasında tam  46 ünite kan aldık. Bu sayı belki az gibi görünse de  bizler için iyi sayılacak bir kan miktarı. Her bir ünite kan kurtarılan üç can dediğimize gör bu akşam Babaeski 150 cana umut olacaktır demektir. Bizler Babaeski’de düzenlediğimiz her kan bağışından da mutlaka buradan memnun ve mutlu olarak ayrılıyoruz. Onun için de Babaeski’nin bizlerde ayrı bir yeri ve önemi vardır.İşte bu akşam da olduğu gibi yine buradan mutlu ayrılıyoruz. BU mutluluğumuz 150 vatandaşımızın kan ihtiyacını karşılamış olmamızdan kaynaklanıyor.
onun için de diyoruz ki çok teşekkür ediyoruz Babaeski

Edirne Kan Bağışı Merkezi olarak toplamış olduğumuz  kanları Genel Merkezimize gönderiyoruz ve orada yapılan çalışmalarla da bir ünite kan üçe ayrılır yani bir ünite kan üç vatandaşımıza verilecek şekilde hazırlanıyor.

Edirne Kan Bağışışı Merkezi  olarak bizlar ülkemizin Avrupa yakasında bulunan yaklaşık olarak 300 hastanenin kan ihtiyacını karşılıyoruz. Yani bu 300 hastane kan ihtiyaçlarını bizlere bildirir bizlerde onların ihtiyaçlarını karşılarız. Çok nadir olarak aranan kan bizlerde yoksa işte o zaman kendilerini başka yerlere yönlendiriyoruz.

Kan vermek kişileri daha zinde tutar.Çünkü verilen her ünite kan vücudumuzda yeniden üretilir ve bu sırada da hücre yenlenmesi oluşur. Bizler onun için diyoruz ki sağlıklı olan 18-65 yaş arası her vatandaşımız her üç ayda bir kan bağışında bulunmalı. Bildiğiniz gibi kan satın alınamayan sadece insan bünyesinde üretilebilen bir ilaçtır. Bir ünite kan kurtarılan üç can demektir. Kan her insana gerekli olur. Yani “bana kan gerekli olmaz “diye birşey olmaz. Kan ne zaman ve ne şekilde kime lazım olacağı belli olmaz. Onun için yine söylüyorum sağlıklı olan her 18-65 yaş arası sağlıklı vatandaşlarımız kan bağışında bulunsunlar ve zinde kalsınlar.

Edirne Kan Bağışı Merkezi olarak bizler Babaeski halkından her zaman memnunuz ve bu kan bağışı kampanyasından da mutlu ayrılıyoruz ve kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Yine bir kan Bağışı kampanyasında Babaeski halklını bekliyoruz. Dedi.

Edirne kan Bağışı Merkezi doktoru İsmail İsmail’in açıklamalarından sonra görüştüğümüz Türk Kızılay Babaeski Şube Başkanı Necip Fıçıcı da kan Bağışı  kampanyasında bir açıklama yaptı.

Fıçıcı “Teşekkürler Babaeski” diyerek yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; Kan bağışı gönüllülük işidir.  Hayat kurtarmaya gönül vermiş olan halkımız her zaman olduğu gibi bu defa da duyarlı davranarak 46 ünite kan bağışında bulundu.

Bir ünite kan kurtarılan 3 can olduğuna göre bağışta bulunanların yaptığı insanlık görevi hepimizi onurlandırdı. Ne mutlu onlara ki bu kadar insana umut  verdiler. Hiç tanımadıkları insanlar onların kanıyla hayat buldular. . Onları bütün samimiyetimle kutluyor  tebrik ediyorum.                                          Hiç bir ortamda üretilemeyen, eczanelerde satılmayan “kan” sadece insanda bulunmaktadır. 18-60 yaş arası sağlıklı kişileri bu insanlık görevini yapmaya davet ediyorum. Bilhassa gençlerimizi, bayanlarımızı her ay periyodik olarak  yapmakta olduğumuz  kan bağışı kampanyalarında bağışta bulunmaya bekliyorum.  Benim kanıma ihtiyaç duyulacağını hiç düşünmemiştim demeyin.  Sağlıklı olan her kesin kanına ihtiyacımız var.    UNUTMA BİR GÜN SENİNDE KANA İHTİYACIN OLABİLİR” Dedi.

 

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com