Ana Sayfa Gündem 27 Kasım 2016 1152 Görüntüleme

YAĞLI TOHUMLARDA ŞEFFAF İŞ YILI GENEL KURULU

dsc_0195 dsc_0199 dsc_0202 dsc_0212 dsc_0219 dsc_0282 dsc_0308Haber: Aydın BİLGİLİ

 

S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’nin, 2015-2016 İş Yılı Olağan Genel Kurulu Toplantısı yapıldı.

 

S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Satış Mağazası Salonu’nda gerçekleşen 2015-2016 İş Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısına; Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman, S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mülayim Güler, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Buyur, Osman Dal, Cemal Vural, Recep Kayabaş ve Hasan Özgören, Kooperatif Müdürü Nigar Gülsün ve Kooperatif Ortakları katıldı.

 

S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Müdürü Nigar Gülsün’ün, gündem gereği açılışını yaptığı toplantı saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ile başladı.

 

Bakanlık Temsilcisi Azime Erdem Kocaoğlu ve Trakya Birlik Temsilcisi Ercan Dalkıran’ın da hazır bulunduğu S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’nin, 2015-2016 İş Yılı Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda; Divan Başkanlığına Göksel Baytok, Üyeliklere ise Mehmet İlhan ve Hüseyin Gelme, seçildiler.

 

Genel Kurulun açılış konuşmasını S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mülayim Güler, yaptı.

 

Güler; “Sayın Trakya Birlik Başkan Vekilim, Bakanlık Temsilcim, Birlik Temsilcim ve saygı değer ortaklarımız. S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’mizin, 2015-2016 İş Yılı Olağan Genel Kurulu Toplantısına hoş geldiniz. Yapılacak olan bu toplantımızın siz değerli ortaklarımız için hayırlı geçmesini ve önümüzdeki dönemin bol bereketli kazançlı geçmesini dilerim.

Geçmiş olduğumuz dönemde ne kadar ürün alım ve satımı yapıldığına dair bilgileri mali tabloları arkadaşlar zaten sizlere ayrıntılı biçimde izah edeceklerdir. Ben kısaca size bu dönemde yapmış olduğumuz çalışmalarla ilgili bilgi vermek istiyorum. Bu dönem 16.000 ton Ayçiçeği, 8000 ton Buğday, 132 ton Arpa, 18 ton triticale, 670 ton mısır aldık. Ayçiçeği ve mısır ürün bedeli ödemeleri tamamlanmıştır. Yem, Gübre, Tohum ve ilaç satışlarımız diğer dönemlerimize istinaden her geçen yıl siz değerli ortaklarımız sayesinde artarak devam etmekte olup, kuruma yapmış olduğunu ve her zaman vermeye devam edeceğiniz desteğinizden dolayı teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

 

Daha sonra S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mülayim Güler, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman’a, yaptığı hizmetlerinden dolayı Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ortakların adına bir plaket takdim etti.

 

Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman da yaptığı konuşmada;  “Sayın Divan Üyeleri, sayın basın mensupları, çok kıymetli ağabeylerim, arkadaşlarım, sevgili gençler, bugün Babaeski 132 Sayılı Tarım Satış Kooperatifinin Mali Genel Kuruluna geldiğinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah bizleri birlik ve beraberlikten ayırmasın. Hepinize saygılar sunuyorum. Doğrusu Kooperatif Yönetim Kurulumuzun hazırladığı bu sürprizden haberim yoktu. Ben ilk defa kendi kurumundan bir plaket alıyorum. Başta Kooperatif Başkanımız olmak üzere Yönetim Kurulu arkadaşlarıma şükranlarımız sunuyorum.   Allah bizlere güvenen insanlara bizleri mahcup etmesin.  Sizlere daha güzel daha hayırlı hizmetleri yapmaya nasip etsin diyorum“ dedi.

 

Daha sonra ise gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Yapılan görüşmelerde; “2015-2016 İş yılında Kooperatifin ortaklarına toplam: 10.463.798,32 TL, tutarında peşin, kısa vadeli ve kredili gübre, tohum, zirai ilaç, mısır tohumluğu, market mamulü, sigorta, nakit kredi gibi girdiler yanında, Trakya Birliğin üretimi fenni yem, küspe, rafine yağ, margarin yağ satışı gerçekleştiği belirtildi.”

 

Kooperatifin 2016-2017 iş yılında hedefinin ise kooperatif ana sözleşmesi ve mevzuat hükümleri doğrultusunda ortaklarına en iyi hizmetleri en uygun şartlarda sunmak olduğu belirtilerek, bu amaç doğrultusunda hazırlanan kooperatifin 2016-2017 iş yılı tahmini gelir-gider kalemlerinden de anlaşılacağı üzere 2016-2017 iş yılı tahmini bütçenin 39.370,00 TL müspet farkla tamamlanacağı öngörüldü.

 

Gündem maddeleri üzerinde yapılan görüşmelerin ardından Genel Kurul kapanış konuşmasını Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman yaptı.

 

Kahraman, yaptığı konuşmada;  “Değerli Basın, Kooperatifimizin gerçek sahipleri, değerli ortaklarım, bugün burada yapmış olduğumuz mali genel kurulda geldiniz destek verdiniz. Sağ olun. Hepinize şahsım ve Trakya Birlik adına ayrı ayrı teşekkür ederim.  Yapmış olduğumuz genel Kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Allah hepimize sağlıklı uzun ömür versin.  Sağlıklı ömür içerisinde sizlere daha güzel, daha hayırlı hizmetler yapmaya nasip etsin. Şöyle bir bakıyorum da tüm üyelerimiz sanki bizlerin geleceği Trakya Birlik Yönetiminin ağzından çıkacak kelimelere bağlı der gibisiniz.  Ben de sizlere şunu ifade etmek isterim ki bu güne kadar Trakya Birlik ortaklarını asla mağdur etmedi. Bu günden sonra da mağdur etmeyeceğiz. Bizler Trakya Birlik olarak her geçen gün kendimizi yenileyeceğiz ve teknolojinin nimetlerinden de değerli ortaklarımızı en iyi şekilde faydalandırmamız lazım ve de faydalandırıyoruz. Bakın daha önceleri birliğimizde yağ ölçüm cihazlarımız yoktu. İşte bu teknolojinin nimetlerinden ortaklarımızı en iyi şekilde faydalandırdığımızın örneğidir. Mali Genel Kurullarımız bugün 48 Birim Kooperatifinde bitiyor. Allah nasip ederse Trakya Birlik Mali Genel Kurulunu da yapacağız. Siz değerli ortaklarımızla hesaplaşacağız. Sizleri mutlu etmek için ne gerekiyor ise o günün şartlarında onu yapacağız. Bu güne sizleri mağdur etmedik ve bu günden sonrada mağdur etmeyeceğiz. Daha önceden olduğu gibi Ayçiçeği farklarını yönetici arkadaşlarımız, başkanlarımız, üyelerimiz, delegelerimiz köy kahvehanelerinde sizin hakkınızı sizlere teslim edeceklerdir. Sözlerime son verirken tekrar Mali genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını cenabı haktan niyaz ediyor, arkadaşlarım ve şahsım, Trakya Birlik camiası adına hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.