Ana Sayfa Gündem 11 Ocak 2021 14 Görüntüleme

Vali Bilgin “Gazetecilerin ve İdarecilerin” Gününü Kutladı

HABER: CEYHUN ÇOLAK
Kırklareli valisi Osman Bilgin yayınladığı mesajlarla Çalışan Gazeteciler ’in ve İdareciler ’in gününü yayınladığı mesajlarda kutladı.
Vali Bilgin mesajlarında şunları ifade etti;
Demokrasilerde vazgeçilmez bir unsur olarak görülen basın; Ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda, ilkeli ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ile görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenerek, önemli bir faaliyeti yerine getirmektedir.
Basın mensuplarımız; zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.
Görsel ve yazılı medyanın yanında sosyal medya olarak nitelenen anlık haberleşme ve bilgi paylaşım ağlarının etkinliğinin günden güne arttığı günümüzde, gazetecilerimizin üzerine düşen sorumluluk her zamankinden daha fazladır. Görev ve sorumluluklarını medya etik kuralları çerçevesinde daha önce olduğu gibi bundan sonra da aynı duyarlılıkla yerine getireceklerine inancımız tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, mesleklerini doğru, tarafsız ve objektif olarak büyük bir özveriyle gerçekleştiren basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Dedi.
Vali Bilgin, Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum idarecilik mesleğinin bu anlamlı gününde, öncelikle tüm meslektaşlarımın “İdareciler Günü”nü tebrik ediyorum.
Mülki İdare Amirleri, devlet ile vatandaş arasındaki sevgi ve güven bağlarını güçlendiren; milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle hareket eden; bunu yaparken de “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturunu gözeten, devletimizin en önemli yapı taşlarıdır.
Ülkemizin her köşesinde üstün bir vazife bilinciyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve onun temel değerleri olan demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü, laik ve sosyal hukuk devletinin bekası adına, kendilerine düşen vazifenin farkında olarak, önemli hizmetlerde bulunmaktadırlar.
Ülkemizi geleceğe taşıyan projelerin başarıya ulaşmasında etkin rol oynayan, sadece yöneten değil, aynı zamanda halka hizmet etme idealini de özümseyen idarecilerimiz, dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de aynı azim ve kararlılıkla vazifelerini ifa edeceklerdir.
Bu vesileyle milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle çalışan, ülkemizin gelişmesinde, standartlarının yükseltilmesinde emeği bulunan meslektaşlarım, başta Valilerimiz, Vali Yardımcılarımız ve ilçelerimizde hizmet veren Kaymakamlarımız olmak üzere, tüm Mülki İdare Amirlerimizin İdareciler Günü’nü bir kez daha kutluyor, hayatlarını kaybeden ve görevi başında şehit düşen tüm meslektaşlarıma Allah’tan rahmet diliyorum.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.