Ana Sayfa Resmi İlanlar 16 Mayıs 2017 718 Görüntüleme

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
BABAESKİ
İCRA DAİRESİ
2016/677 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 971 Ada No, 3 Parsel No, Dindoğru Mahallesi / Çürtlendere Mevkii Mahalle/Mevkii, 2 Bağımsız Bölüm Söz konusu olan parselilçe merkezine uzak konumda olup yola cephelidir. Parsel üzerinde blok nizam olarak bodrum + 5 katlı bina mevcuttur. Kaloriferli ve asansörlü olan bina yaklaşık 4 yıllık olup ortak alan olarak kazan dairesi, sığınak, garaj ve kapıcı dairesi mevcuttur. Binada fransız modeli balkon olup korkuluklar paslanmaz kromdur. Cephesi boyalı, dış doğraması PVC olan binanın çatısı Marsilya tipi kiremit kaplıdır.2 sayılı bağımsız antre, mutfak, salon, 3 yatak odası, kiler, banyo ve wcmevcut olup120 m2 dir. Parselin konumu ve binanın mimari ve inşa özelliklerini dikkate alarak günümüz alım-satım rayiçlerine göre arsa payı ile 3 sayılı bağımsızın değerini 130.000,00 TL

Yüzölçümü : 1.007,53 m2İmar Durumu : Var , Kat sayısı 5 Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir ve Beyan Yönetim Planı vardır.
1. Satış Günü : 27/07/2017 günü 14:30 – 14:35 arası
2. Satış Günü : 23/08/2017 günü 14:30 – 14:35 arası
Satış Yeri : Babaeski Ticaret Borsası Toplantı Salonu (Cumhuriyet Mah. Eski E5 Karayolu Cad. No:24 Babaeski/KIRKLARELİ)

———————————————————————————————————————–
2 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 971 Ada No, 3 Parsel No, Dindoğru Mahallesi / Çürtlendere mevkii Mahalle/Mevkii, 3 Bağımsız Bölüm Söz konusu olan parselilçe merkezine uzak konumda olup yola cephelidir. Parsel üzerinde blok nizam olarak bodrum + 5 katlı bina mevcuttur. Kaloriferli ve asansörlü olan bina yaklaşık 4 yıllık olup ortak alan olarak kazan dairesi, sığınak, garaj ve kapıcı dairesi mevcuttur. Binada fransız modeli balkon olup korkuluklar paslanmaz kromdur. Cephesi boyalı, dış doğraması PVC olan binanın çatısı Marsilya tipi kiremit kaplıdır.3 sayılı bağımsız antre, mutfak, salon, 3 yatak odası, kiler, banyo ve wcmevcut olup120 m2 dir. Parselin konumu ve binanın mimari ve inşa özelliklerini dikkate alarak günümüz alım-satım rayiçlerine göre arsa payı ile 3 sayılı bağımsızın değerini 130.000,00 TL
Yüzölçümü : 1.007,53 m2İmar Durumu : Var , Kat sayısı 5 Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir ve Beyan Yönetim Planı vardır.

1. Satış Günü : 27/07/2017 günü 14:40 – 14:45 arası
2. Satış Günü : 23/08/2017 günü 14:40 – 14:45 arası
Satış Yeri : Babaeski Ticaret Borsası Toplantı Salonu (Cumhuriyet Mah. Eski E5 Karayolu Cad. No:24 Babaeski/KIRKLARELİ)
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/677 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2017
Serdar ERDEM
İcra Müdürü
124578

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.