Ana Sayfa Resmi İlanlar 26 Kasım 2020 15 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.
BABAESKİ
İCRA DAİRESİ
2020/183 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 46 Ada, 2 Parsel, HAMİDİYE Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm İli, Babaeski İlçesi, Hamidiye mah. 46 ada, 2 sayılı parsele gidilerek gerekli tespitler yapılıp çalışmalar tamamlandı. İcra takip dosyasına sunulan tapu kaydı bilgilerine göre; Kırklareli İli, Babaeski İlçesi, Hamidiye mah. 46 ada, 2 sayılı 679,40 m2 alanlı olan, ana taşınmazın niteliği Dört Katlı Betonarme Bina ve Arsası olan parselde kat irtifakı kurulan, 3.normal kat, 1/12 arsa paylı, mesken vasıflı 10 sayılı bağımsızın Fahri Koyunlu adına kayıtlı olduğunu bildirmektedir.İlçe merkezine yakın konumda olan parsel köşe parseldir. Ön cephesi ilçenin ana caddelerinden olan Kırklareli caddesine cephelidir. 4 katlı olan binanın her katında (3) daire olup binada toplam (12) daire bulunmaktadır. 35 yıllık olan binaya kullanım süresi içinde doğal gaz alınmış ve mantolama yapılarak dış cephe boyası yenilenmiştir. Binanın çatısında Marsilya tipi kiremit kapıdır. Söz konusu olan daire binanın son katındadır. 3. normal katta olan bağımsız binanın arka cephesinde yer almaktadır. Kaloriferli olan daire; antre, mutfak, salon, 3 yatak odası, banyo ve wc den mevcut olup 107,00 m2 dir. Antre, mutfak, salon ve iki yatak odasının zemini laminat, çocuk odasının zemini marley kaplıdır. Salonda kartonpiyer mevcuttur. Mutfak tezgahı beyaz fayans kaplı olup tezgah üstü alınlık beyaz fayanstır. Banyo ve wc nin zeminleri karo mozaik kaplı olup banyo duvarlarının tamamı beyaz fayans, wc nin duvarlarının ½ si beyaz fayans kaplıdır. Çerçeveleri PVC olan daire bakımsızdır. 10 sayılı bağımsız olan konutta borçlunun kardeşi Hayri Koyunlu ikamet etmektedir. Parselin konumu ile binanın mimari ve inşa özelliklerini dikkate alarak günümüz alım-satım rayiçlerine göre arsa payı ile 3. normal katta yer alan 10 sayılı bağımsızın değerini 200.000,00 TL
Yüzölçümü : 679,40 m2 Arsa Payı : 1/12
İmar Durumu : Var Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 02/02/2021 günü 15:35 – 15:40 arası
2. Satış Günü : 02/03/2021 günü 15:35 – 15:40 arası
Satış Yeri : Babaeski ticaret borrsası toplantı salonu Cumuhuriyet mah E-5 karayolu üzeri no.24 Babaeski – null null / null
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/183 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2020 (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de                                                                             Basın:1265173

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.