Ana Sayfa Resmi İlanlar 26 Kasım 2020 13 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.
BABAESKİ
İCRA DAİRESİ
2020/52 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 35 Ada, 42 Parsel, HAMİDİYE Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Hamidiye mah. Kırklareli caddesi mevkii, 35 ada, 42 sayılı, ana taşınmaz niteliği Betonarme Dört Katlı Bina ve Arsası olan 264,72 m2 alanlı parselde kat mülkiyeti kurulan 1/8 arsa paylı, zemin kat, 2 sayılı bağımsız Mesken vasıflı olup Coşkun Çapkan adına kayıtlı olduğunu.bildirmektedir. İlçe merkezine yakın konumda olan parsel köşe parseldir. Ön cephesi ilçenin ana caddelerinden olan Kırklareli caddesine cephelidir. Parsel üzerinde bodrum kat + 4 katlı olan bina mevcuttur. Binanın zemin katında (1) işyeri + (1) daire, normal katlarda (2) er daire olup toplamda (8) bağımsız bulunmaktadır. Fransız tipi balkonu olan binanın dış doğramaları PVC dir. Kaloriferli olan binanın dış cephesi boyalı olup balkon korkulukları paslanmaz kromdur ve çatısında Marsilya tipi kiremit kapıdır. Yaklaşık 11 yıllık olan binaya kullanım süresi içinde doğal gaz bağlanmıştır. Bina temiz ve bakımlıdır.Zemin katta bulunan daire; antre, mutfak, salon, 3 yatak odası, banyo ve wc den oluşmaktadır. Sulu hacimlerin zeminleri seramik, salon ve odaların zeminleri laminat kaplıdır. Meskende kiracı bulunmaktadır. Parselin konumu ve binanın mimari ve inşa özelliklerini dikkate alarak günümüz alım-satım rayiçlerine göre arsa payı ile 2 sayılı bağımsızın değerini 210.000,00 TL
Yüzölçümü : 105 m2 Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : Var Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 02/02/2021 günü 15:00 – 15:05 arası
2. Satış Günü : 02/03/2021 günü 15:00 – 15:05 arası
Satış Yeri : Babaeski ticaret borsası toplantı salonu Cumhuriyet mah E-5 karayolu üzeri no 24 Babaeski
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2020
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de                                                                             Basın:1265186

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Z KÜTÜPHANE YAPIMI İŞİ

Z KÜTÜPHANE YAPIMI İŞİ

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.