Ana Sayfa Resmi İlanlar 25 Kasım 2020 22 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.
BABAESKİ
İCRA DAİRESİ
2019/125 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 114 Ada, 1 Parsel, SİNANLI Mahalle/Köy, Sinanlı Köyü, 114 Ada, 1 Parsel de yapılan keşifte İnşai Bilirkişi olarak görev aldım. Dava konusu taşınmazlar tapu kaydında Kargir ev ve arsası niteliğinde olup arsa 577,41 m²?dir. Arsa üzerinde tek katlı 110 m² betonarme bir yapı bulunmaktadır. Bu mesken 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo ve 1 tuvalet vardır. Odaların ve salonun zeminleri laminat parke, duvarları ve tavanları, sıva ve boya kaplıdır. Banyo ve tuvaletin zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Meskenin tüm pencereleri ısı camlı pvc doğrama ile yapılmıştır. Isınması soba ile sağlanmakta olup binanın dış cephe mantolaması yoktur. Evin bitişik olarak, yığma tuğladan yapılmış ve ahır olarak kullanılan 30 m² ahır bulunmaktadır. Evde borçlunun kendisi oturmaktadır.Tamamı borçlu Seyhan ÇİĞDEM?e ait bu haldeki taşınmazların durumu göz önünde bulundurulduğunda değeri;Mesken 110 m² x 500 TL= 55.000,00TLAhır 30 m² x 200 TL= 6.000,00TLArsa 577,41 m² x 100 TL= 57.410,00TL Toplam 118.741,00 TL
Yüzölçümü : 577,41 m2 Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Var Kıymeti : 118.741,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 27/01/2021 günü 14:30 – 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/02/2021 günü 14:30 – 14:35 arası
Satış Yeri : Babaeski ticaret borsası toplantı salonu Cumhuriyet mah E-5 karayolu üzeri no.24
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/125 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/11/2020

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de                                                                             Basın:1265117

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.