Ana Sayfa Resmi İlanlar 6 Mart 2020 133 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.
BABAESKİ
İCRA DAİRESİ
2019/1229 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 161 Ada, 56 Parsel, GAZİKEMAL Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Gaziosmanpaşamah, 161 ada, 56 sayılı parselde kayıtlı olan taşınmazın tapu kaydı bilgilerine göre; 2.847,00 m2 alanlı parselde, Bahçeli dört katlı üç blok kırksekiz daireli kagir apartman niteliğinde kat mülkiyeti kütüğüne kayıtlı1/48 arsa paylı, B Blok, 2.normal kat, 9 sayılı bağımsız Mesken olup Orkun İkbal Erdoğan adına kayıtlı olduğunu bildirmektedir.İlçe merkezine uzak konumda olan parsel konut alanı içindedir. Parsel üzerinde 3 adet blok mevcuttur. Bloklar4 daireli olup bodrum+4 katlıdır. Söz konusu olan daire B blok, 2. normal katta yer almaktadır. B blok parselin ön cephesindedir.Yaklaşık22 yıllık olan kaloriferli binaya kullanım süresi içinde doğal gaz alınmıştır. Binanın dış cephesi boyalı olup dış doğramaları PVC dir ve çatısı Marsilya tipi kiremit kaplıdır. Keşif günü söz konusu olan taşınmazda kimsenin olmaması nedeniyle içeri girip inceleme imkanı olmamıştır.9 sayılı bağımsız bloğun ön cephesinde yer almaktadır. Antre, mutfak, salon, 2 yatak odası, banyo ve wc den oluşan daire 100,00 m2 dir.Parselin konumu ve binanın mimari ve inşa özelliklerini dikkate alarak günümüz alım-satım rayiçlerine göre arsa payı ile 9 sayılı bağımsızın değerini 150.000,00 TL
Yüzölçümü : 148 m2 Arsa Payı: 1/48 İmar Durumu : Var
Kıymeti : 150.000,00 TL KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 04/05/2020 günü 16:20 – 16:25 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 16:20 – 16:25 arası
Satış Yeri : Babaeski ticaret borsası toplantı sayonu Cumhuriyet mah E-5 karayolu üzeri no.24
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1229 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/03/2020
SAYI :34 (B.İ.B.) 06.03.2020

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.