Ana Sayfa Resmi İlanlar 15 Ocak 2020 87 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.
BABAESKİ
İCRA DAİRESİ
2019/574 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 361 Ada, 19 Parsel, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Fevziçakmakmah, Doğanca yolu mevkii,taşınmazın tapu kaydı bilgilerine göre; ana taşınmazniteliği Bahçeli İki Katlı Kagir Ev olan, 373,25 m2 alanlı parselde kat mülkiyeti kurulan, 1/2 arsa paylı, zemin kat, 1 sayılı bağımsız Mesken olup borlu adına kayıtlı olduğunu bildirmektedir.İlçe merkezine uzak konumda olan parsel, konut alanı içinde olup üzerinde iki katlı bina mevcuttur. Zemin kattaki dairenin girişi ön cepheden, üst kattaki dairenin girişi arka cephedendir. Yaklaşık 53 yıllık olan binada kullanım süresi içinde zemin katındaki dairenin çerçeveleri PVC olarak yenilenmiştir. Binanın dış cephesi boyalı olup çatısı Marsilya tipi kiremit kaplıdır.Keşif günü söz konusu olan taşınmazda kimsenin olmaması nedeniyle içeri girip inceleme imkanı olmamıştır. 1 sayılı bağımsızda boçlu Bülent Köprülü ikamet etmektedir. Zemin kat, 1 sayılı daire; antre, mutfak, salon,3 yatak odası,banyo ve wc den oluşmakta olup 115,00 m2 dir.Parselin konumu ve binanın mimari ve inşa özelliklerini dikkate alarak binanın yıpranma payı düşüldükten sonra günümüz alım-satım rayiçlerine göre arsa payı ile 1 sayılı bağımsızın değerini 150.000,00 TL
Yüzölçümü : 373,25 m2 Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Var Kıymeti: 150.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 15:30 – 15:35 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 15:30 – 15:35 arası
Satış Yeri : Babaeski ticaret borsası toplantı salonu Cumhuriyet mah E-5Karayolu üzeri no.24 Babaeski –
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/574 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020
SAYI :11 (B.İ.B.) 15.01.2020

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.