Ana Sayfa Resmi İlanlar 19 Aralık 2019 285 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.
BABAESKİ
İCRA DAİRESİ
2019/494 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli, Babaeski, 36 Ada, 62 Parsel, Hamidiye Mahallesi 2 No’lu Bağımsız Bölüm sayılı parsel kat mülkiyetikütüğüne kayıtlı olup satışa konubağımsız bölüm 2/58 arsa paylı ABlok Zemin Kat 2 no’lu dükkan olup; dükkan ilçe merkezine yakın ve ilçenin ana caddelerinden olan Kırklareli caddesine cephelidir. Parsel üzerinde iki blok mevcut olup A Blok parselin ön cephesinde yer almaktadır. A Blok caddeye sıfır cephelidir ve zemin katı işyeri, üst katları meskendir. Kullanım süresi içinde binaya doğal gaz alınmıştır. Zemin kattaki 2 sayılı bağımsız 43,00 m2 dir ve yaklaşık 28 yıllıktır. Boş olan dükkan bakımsız olupalüminyum+cam cephelidir. Parselin konumu ve binanınözelliklerini dikkate alarak günümüz alım-satım rayiçlerine göre arsa payı ile 2 sayılı bağımsızın değerini180.000,00 TL olarak hesap ve tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 2/58 arsa paylı A Blok Zemin Kat 43,00 m2 Kıymeti: 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 14:30 – 14:35 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 14:30 – 14:35 arası
Satış Yeri: Babaeski Ticaret Borsası Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh.EskiE-5Karayolu ÜzeriN.24
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/494 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/12/2019
SAYI :162 (B.İ.B.) 19.12.2019

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com