Ana Sayfa Resmi İlanlar 5 Kasım 2019 293 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.
BABAESKİ
İCRA DAİRESİ
2019/470 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 649 Ada, 20 Parsel, 15 Nolu Bağımsız hacıhasan MahalleBölüm 653,00m2 alanlı, Arsa nitelikli parselde kat irtifakı kurulan 3.normal kat, 15sayılı, 78/1000 arsa paylı olan Çatı Piyesli Mesken vasıflı taşınmazın borçlu adına kayıtlı olduğunu bildirmektedir.Söz konusu olan parsel ilçe merkezine uzak konumdadır. Konut alanında olanparsel üzerinde, bodrum + 4katlı + çatı piyesli, dörtdaireli bina mevcuttur. Fransız balkon modelli olan binada balkonlar ile pencere önü balkon korkuluğu ve bina içi merdiven korkuluğu paslanmaz krom, çerçevelerPVC olup cephesi boyalıdır. Yaklaşık 8 yıllık olan kaloriferli binaya kullanım süresi içinde doğal gaz alınmıştır.3. normal katta olan 15 sayılı bağımsız çatı dubleksidir. Daire; antre, mutfak, salon, 2 yatak odası, banyo ve üst katta oda + wc mevcut olup 116,50 m2 dir. Mutfak ve odaların zemini laminat, banyonun zemini seramik, duvarları fayans kaplı olup banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Kartonpiyer mevcut olan daire temiz ve bakımlıdır.15bağımsız Parselin konumu ile binanın mimari ve inşa özelliklerini dikkate alarak günümüz alım-satım rayiçlerine göre15 sayılı bağımsızın değeri : 210.000,00TL
Yüzölçümü : 116,50 m2 Arsa Payı : 1/1 İmar Durumu : Var
Kıymeti : 210.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 16:00 – 16:05 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 16:00 – 16:05 arası
Satış Yeri :Babaeski ticaret borsası toplantı salonu Cumhuriyet mah E-5 karayolu üseri no.24 babaeski –
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/470 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2019
SAYI :146 (B.İ.B.) 05.11.2019

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

SONDAJ KUYUSU YAPIM İŞİ

SONDAJ KUYUSU YAPIM İŞİ

Tema Tasarım | Osgaka.com