Ana Sayfa Resmi İlanlar 26 Şubat 2021 43 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.
BABAESKİ
İCRA DAİRESİ
2019/904 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli Babaeski 655 Ada, 9 Parsel, Hacıhasan Mah. 7 Nolu Bağımsız Bölüm. AI Blok 3. Katta yer alan Taşınmazda mimari projeye göre 4 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc, 1 antre ve 3 balkon vardır. 150 m2 dir. Projeye aykırı olarak ön cepnedeki salon ve oda birliştirilerek tek salon oluşturulmuş, Zeminler banyo, wc, antre, mutfak, balkon seramik, salon ve odalarda ahşap parke kaplamadır. Ana giriş kapı ve iç bölüm kapıları ahşap, pencereler pvc, kalorifer tesisatı var, ısınma kombi ile sağlanmakta, bakımlı durumda olup tadilat gerektirmemektedir. Ana taşınmaz dış yüzeyi ince sıva üzeri boyalıdır, Asansör yoktur. Bakımsızdır. Kıymet takdiri itiraz sonrası mahkemece 195.000 TL tespit edilmiştir.
Adres : Kırklareli, Babaeski, Hacıhasan Mah. Terminal Cad. 655 ada 9 parsel 7 nolu bağ. bölüm
Yüzölçümü : 150 m2 Kıymeti : 195.000 TL KDV Oranı : % 1
İmar Durumu : Tapu kaydı gibidir.
Kaydındaki şerhler : Tapu kaydı gibidir.

 1. Satış Günü : 29/03/2021 günü 14:50 – 14:55 arası
 2. Satış Günü : 28/04/2021 günü 14:50 – 14:55 arası
  Satış Yeri : Babaeski Ticaret Borsası Toplantı Salonu Cumhuriyet Mah. Eski E 5 Yolu üzeri No:24 – null null / null
  Satış şartları :
  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin () bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/904 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/02/2021 (İİK m.126) () İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
 • : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir. Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de Basın:1319093

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.