Ana Sayfa Gündem 12 Mart 2017 935 Görüntüleme

ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZİ TAŞIYORLAR

DSC_0001
Mustafa Buyur; Bizleri mutlu eden bugüne kadar servis şoförü arkadaşlarımızdan hiç birinin ölümlü ya da maddi hasarlı bir kazaya karışmamış olmalarıdır. Umuyorum bugünden sonra da olmaz ve 2016-2017 Eğitim öğretim yılını da hiçbir kazaya karışmadan bitirmiş oluruz. Bizler şoför arkadaşlar olarak verilen bu tür eğitim seminerlerinden son derece mutluyuz.
Haber: Aydın BİLGİLİ
İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliğince öğrenci Servis Şoförlerine yönelik “Öğrencilerin Taşıma Güvenliği” konulu eğitim semineri verildi.
Vira Cafe’de düzenlenen eğitim seminerine İlçe Emniyet Müdürlüğü Büro Amir Vekili Gürol Cansever, Trafik denetleme Büro Amir Vekili Yaşar Ekici, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Buyur, SS 56 Nolu Bizim Öğrenci Servisi Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı İsmail Yılmaz, Trafik Polis Memurları Ahmet Duygun, Hakan Eker, Polis Memuru Emine Ekici Öğrenci servis araçları ile taşımalı eğitim servis araçlarının şoförleri katıldı.
İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amir Vekili Yaşar Ekici toplantıda yaptığı konuşmada; “İlçemizde Öğrencilerin Güvenli taşınmaları ile ilgili denetimlerimizi ve sizlere yönelik eğitimlerimizi bundan sonra daha sık bir şekilde yapacağız. Bugün burada Okul Servis araçları hizmet yönetmeliği, servis araçlarının denetimde aranacak şartlar, servis sürücülerinin öğrenciler ile iletişimi, öğrenci servis sürücülerinin kılık ve kıyafetleri, araç içerisinde ki davranışları ve öğrencilere karşı olan sorumlulukları, öğrenci servis araçları iler ilgili genel kurallar, öğrenci servis şoförleri ve öğrenciler ile ilgili genel kurallar, uyulması gereken hız kuralları, araç içerisinde öğrencilerin emniyet kemeri takma kurallarına uyup uymadıkları, servis sürücülerini öğrencileri indirme ve bindirme kurallarına uyup uymadıkları konularında servis şoförlerine eğitim semineri vermeye özen gösterdik.
Ben bugün burada servis sürücülerine yönelik olarak verdiğimiz eğitim seminerinin çok olumlu geçtiğine inanıyorum. Bugün bu seminerin daha çok bir seminer havasında değil de daha çok bir sohbet havasında geçtiğine inanıyorum.
Öğrencilerin taşıma güvenliği ile ilgili olarak onlardan isteklerimizi onlara aktardık ve onların da bizlerden isteklerini can kulağı ile dinledik ve gerçekten önemli olanlarını da not aldık ve yerine getirmek için de özen göstereceğiz.
Bu tür ve buna benzer eğitim seminerlerimizi daha sık bir şekilde yapmaya özen göstereceğiz. Çünkü onlar can taşıyorlar ve onlar bizim geleceğimizi taşıyorlar.
İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amir Vekili Yaşar Ekici’nin açıklamalarından sonra kısa bir açıklama yapan Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Buyur “şuana kadar hiçbir servis sürücü arkadaşımız en ufak bir kazaya dahi karışmadı” diyerek yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; Öncelikle bu semineri önemseyerek buraya katılan tüm Servis araçları şoförlerine ve Memur arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizleri mutlu eden bugüne kadar servis şoförü arkadaşlarımızdan hiç birinin ölümlü ya da maddi hasarlı bir kazaya karışmamış olmalarıdır. Umuyorum bugünden sonra da olmaz ve 2016-2017 Eğitim öğretim yılını da hiçbir kazaya karışmadan bitirmiş oluruz. Bizler şoför arkadaşlar olarak verilen bu tür eğitim seminerlerinden son derece mutluyuz.
Özellikle şunu söylemek istiyorum ki bunu herkes bilsin gerçekten bizlerin üzerinde çok büyük bir sorumluluk var, çok büyük baskı var. Çünkü bizler her gün can taşıyoruz. Bizleri bu ülkenin geleceği olan çocukları taşıyoruz.
Ben onun için servis sürücüsü arkadaşlarımdan da şunu istiyorum. Araçlarını Servis araçları yönetmenliğine uygun olarak hazırlayarak sevgili yavrularımıza hizmet vermelerini istiyorum. Onların araç içerisinde ki davranışlarına ve kılık ve kıyafetlerine, öğrencilere davranışlarına çok özen göstermelerini istiyorum. Çünkü araçlarına binen çocuklarımız onların birçok davranışı örnek olarak alacaklardır.
SS 56 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi Bizim Öğrenci Servisi Başkanı İsmail Yılmaz ise yaptığı kısa açıklamada İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından bugün servis sürücüsü arkadaşlarımız verilen bu eğitim semineri hem sürücü arkadaşlar bakımından hem de bizim açımızdan gerçekten çok verimli geçti. Bir eğitim semineri değil daha çok bir sohbet havasında geçmesinde çok önemliydi. Görevli arkadaşlar bizlerin nasıl bir öğrenci taşımacılığı yapmamız ve nelere dikkat etmemiz gerekir konularında gerekli bilgileri verdiler. Bizler taşıdığımız yükün ağırlığını ve önemini zaten biliyoruz ve bu bilinçle hareket ediyoruz. Araçlarımızı da ona göre hazırlıyoruz. Ancak bizler bu kadar sorumluluk altında ezilirken öğrenci velileri de biraz bizlere yardımcı olmalarını da bekliyoruz.
Ben bugün bizlere bu imkânı sağlayan ve eğitim seminerinde görev alan ve buraya katılan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Umuyorum arkadaşlar tarafından da faydalı bir eğitim semineri olmuştur.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.