Ana Sayfa eğitim, Gündem 18 Temmuz 2016 1067 Görüntüleme

Öğrenciler yeni eğitim sezonuna hazır başlayacak…

Öğrenciler yeni eğitim sezonuna hazır başlayacak…

Babaeski Atatürk Ortaokulu’nda örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kursu açılacak. Kurslar 15 Ağustos- 6 Eylül 2016 tarihleri arasında verilecek.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı öncesi destekleme ve yetiştirme kursunda 8.sınıf öğrencilerine haftalık olarak 40’ar saat; Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Sosyal Bilgiler/İnkılap Tarihi, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri verilecek. Üç hafta sürecek destekleme kurslarında öğrenciler bir dersten 120 saat eğitim alarak yeni eğitim ve öğretim sezonuna hazır bir şekilde girecek.

Atatürk Ortaokulu Müdürü Mehmet Korkmaz, öğrencilerin hızlandırılmış kurslarla beraber yıla hazır bir şekilde gireceklerini ve bu hazır girme durumunun Kasım ve Nisan aylarında yapılacak TEOG sınavında fayda sağlayacağını dile getirdi. Müdür Mehmet Korkmaz, kurslarda işlenen konuların yıl içinde tekrar görüleceği için tekrar ve pekişme imkanı sağlandığını belirtti ve bunun öğrencilerin başarısını arttırdığını söyledi.

Atatürk Ortaokulu’nda verilecek kurslarda şu öğretmenler görev alacak; Murat Yüksek (Matematik), Mehmet Ekal (İngilizce), Kayhan Arınan (Fen Bilimleri), Şirin Yıldızdağ (Türkçe), İbrahim Ulaş(İnkılap Tarihi), Sevil Öner (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi).

Atatürk Ortaokulunda 15 Ağustos 2016’da başlayacak olan destekleme ve yetiştirme kursu, 6 Eylül 2016 tarihinde sona erecek. Okulun öğrencilerini faydalanacağı kurslar; hafta içi 5 gün olmak üzere saat 08.30 ila 16.50 saatleri arasında verilecek.

Babaeski Atatürk Ortaokulu Müdürü Mehmet Korkmaz, hızlandırılmış yaz kursları hakkında şunları ifade etti; ‘’Hem eğitim öğretimde hem sosyal etkinlik faaliyetlerinde hem yurtiçi ve yurtdışı proje çalışmalarında başarılı bir yılı daha geride bırakan Atatürk Ortaokulu 2016/2017 eğitim öğretim faaliyetlerine yaz dönemi hızlandırılmış kursları ile 15 Ağustos 2016 tarihinde başlıyor.

Bu kurslarda TEOG Sınavlarında soru sorulan altı ana dersin (Türkçe-Matematik-Fen Bilgisi-İnkılap Tarihi-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-İngilizce) 8. sınıf programı 15 Ağustos-6 Eylül 2016 tarihleri arasında Babaeski’deki tüm okullarda ayrım gözetmeksizin ücretsiz olarak her dersten toplam 120 saat olmak üzere toplam 720 saat ders verilecektir.

Türkçe’de öğretmen Şirin YILDIZDAĞ, Matematikte öğretmen Murat YÜKSEK, Fen Bilgisinde öğretmen Kayhan ARINAN, İngilizcede öğretmen Mehmet EKAL, İnkılap Tarihinde müdür yardımcısı İbrahim ULAŞ, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisinde öğretmen Sevil ÖNER tarafından verilecektir. Böylece öğrencilerimiz 17 Eylül 2016 tarihinde başlayacak olan eğitim öğretimlerine 8. sınıfı bitirmiş gibi başlayacaktır. Bu süreç içerisinde hissettikleri eksikliklerini de gidererek Kasım 2016 içerisindeki ve Nisan 2017 içerisindeki TEOG sınavlarını tam donanımlı olarak hazırlanmış olacaklardır.

Yine bu hızlandırılmış kurslarımızda 10 adet deneme sınavı öğrencilerimize uygulanacak ve öğrencilerimizin seviye grupları halinde ders almaları sağlanacak. Bu çalışmalarda en küçük karşılık beklemeden özverilerini sonuna kadar kullanan öğretmenlerime teşekkür ediyor ve kurslara katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.’’

Haber: Erhan ERTÜRK

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.