Ana Sayfa Gündem 9 Şubat 2017 987 Görüntüleme

MUTLU ÇOCUK, MUTLU TOPLUM PROJESİ İMZALANDI.

(HAber: Aydın  Bilgili)
Babaeski Kaymakamlığının himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda
Babaeski Belediyesi, İlçe Müdürlükleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının ortaklığı ile hazırlanan “Mutlu Çocuk, Mutlu toplum” adlı proje ilçe milli eğitim müdürlüğünde düzenlenen törende imzalandı.
İlçe milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen imza törenine başta İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin, Kırklareli Üni-versitesi Baba-eski Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardım-cısı Öğretim Görevlisi Işıl Tüzün Arpacıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Hatip, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Kahraman Tokat, Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Hakan Azatçam, Babaeski Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şafak Memi, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Öner, Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün, Baba-eski Halk Eğitimi Merkezi Müdü-rü Ercan Oraltay, Babaeski Orta-okul Müdürü Bayram Şimşek, Gazi Osman Paşa İlkokul Müdürü vekili Dilek Turhan, Fatih İlkokul Müdürü Alpaslan Kanat ve muhtarlar katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen imza törenin bir açıklama yapan İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin şunlara yer verdi;
Dezavantajlı gruptaki öğrencilerimizin eğitim öğretimi önemli, bütün çocuklarımızın eğitimi önemli ama onlara daha bir önem vermek zorundayız.
Çünkü bu çocuklarımız diğer öğrencilerimize nazaran daha zor şartlarda yaşayıp, o şartlardan eğitime katılmaya çalışıyorlar. Bununla alakalı ilimizde çok güzel projeler yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Bizlerde bunun bir örneğini Babaeski’de bu proje ile uygulamaya çalışacağız. 2. Yarı yılda da başlayıp devam edeceğiz. Umarım faydalı olursa seneye ve daha sonra ki senelerde de bu proje daha da ilerleyerek devam edecek. BU projede ki esas amaç çocuklarımızın okula devamını sağlamak. Bu projenin içerisinde gerçi konu hakkında daha detaylı bilgileri Ahmet Bey aktaracak amam bizler bu proje içinde farklı enstrümanlar kullanmaya çalıştık.
Dediğim gibi bunlar ilk uygulama olacağı için eksiklerimiz mutlaka olacaktır
Onları da seneye yapacağımız uygulamalarla inşallah tamamlayacağız. Yanlışları çıkartacağız, doğruları arttıracağız. Ben sevgili basın mensuplarımızın huzurunda bu projeye destek veren, özellikle maddi destek sağlayan ticaret Odamıza, Ticaret Borsamıza ve Belediye Başkanlığımıza, Sosyal Yardımlaşma Vakfımıza çok teşekkür ediyorum. Mali destek dışında da bu projeye destek sağlayacak kurumlarımız var. Emniyet Müdürlüğümüze, Yüksek Okulumuza, İlçe Sağlık Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Burada ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü saymıyorum çünkü onalar bu projenin koordinatörlüğü durumunda olacaklar ve diğer bütün işleri onlar koordine edecekler onlara da çok teşekkür ederim. Umarım başarılı olur, başarılı olursa ilerleyen dönemlerde bunu daha da geliştirerek devam ettireceğiz.
İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin’in yaptığı konuşmanın ardından slayt eşliğinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Uzun proje sunumunu gerçekleştirdi ve sunumun ardından proje imzalandı.
“Mutlu Çocuk, Mutlu Toplum” proje kapsamında ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen imza töreninde bir açıklamada ilçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Kahraman Tokat yaptı. Tokat yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;
Babaeski Kaymakamlığının himayesinde ilçemizdeki Gazi Osman Paşa, Fatih İlkokulu ve Babaeski Ortaokulunda eğitim gören dezavantajlı gruptaki öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişmelerine destek vermek, sağlık, iletişim, aile planlaması ve ergenlik dönemi sorunları ile baş etme ve ailelerin madde bağımlılığı ile ilgili bilinç seviyelerini artırmak amacıyla “Mutlu Çocuk, Mutlu Toplum” isimli proje uygulanacaktır.
Proje Babaeski Kaymakamlığının
himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinasyonu, Babaeski Belediyesi ve ilçe müdürlüklerimiz ve STK’ların ortaklığı ile yürütülecektir. Proje 157 kız 159 erkek öğrenci olmak üzere toplam 316 öğrencimizi kapsamaktadır. Proje kapsamında spor alanında voleybol, futbol, masa tenisi ve satranç takımları oluşturulacak, sanat faaliyetleri alanında da müzik korosu, ritim grubu oluşturularak, resim ve seramik dallarında öğrencilere eğitimler verilecek, Sinema günleri yapılacak ve Halk oyunları ekibi kurulacaktır. Kültürel geziler (Edirne, Çanakkale, İs-tanbul) düzenlene-cek. Eğitimde de-vamlılığı sağlamak amacıyla evi okula uzak olan öğrencile-rimize (Gazi Osman Paşa Mahallesi Kü-me evlerinde ikamet eden dezavantajlı gruptaki 16 öğrenci) ulaşım hizmeti sunulacaktır. Özellikle proje kapsamındaki okullarda ana sınıfında ve birinci sınıfta eğitim alan dezavantajlı gruptaki öğrencilerimize okul sütü ile birlikte kahvaltı verilecektir.
Babaeski Kaymakamlığı himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğünde yürütülen projenin paydaşları olan kurumlarımız şunlardır:
-Babaeski İlçe Kaymakamlığı
-Babaeski Belediyesi
-Babaeski Meslek Yüksek Okulu
-Babaeski İlçe Emniyet Müdürlüğü
-Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
-Babaeski Toplum Sağlığı Merkezi
-Babaeski Sosyal Yardımlaşma Vakfı
-Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası
-Babaeski Ticaret Borsası
Öğrencilere kendilerini geliştirmek ve korumak adına eğitimler düzenlenecek ayrıca proje kapsamındaki okullarda görev yapan öğretmenlerimize sosyal etkinlikler düzenlenecektir. Bu projede dezavantajlı gruptaki öğrencilerimizin aileleri de
ihmal edilmemiş, yaklaşık 623 anne baya okuma-yazma eğitimi kursu, ergen eğitimi, madde ba-ğımlılığı ile mücadele, ailelerin bi-linç seviyesini artırmak, aile plan-laması hakkında seminerler dü-zenlenerek anne ve babaların bil-gilendirilmesi sağlanacaktır. Şu-bat ayında başlayıp Haziran ayın-da son bulacak olan “Mutlu Ço-cuk, Mutlu Toplum” projesi altı ay sürecektir. Proje önümüzdeki eği-tim-öğretim sürecinde geliştirile-rek sürdürülebilirliği sağlanacaktır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.