Ana Sayfa Gündem 10 Haziran 2021 4 Görüntüleme

MÜSİAD PROJE İLE ÖRNEK OLDU

ŞENOL GONCAGÜL
CEYHUN ÇOLAK
MÜSİAD yönetimi, yerel basın ile bir araya geldi. Ortaya konan güncel gelişmeler, bölgenin gündemini belirledi. Yerel basının ilgi ve katılımının yoğun olduğu basın toplantısında dağıtılan Zortul Medya Grubu ‘ na ait 7 gazete, büyük ilgi gördü. Toplantı sonrasında, MÜSİAD Tekirdağ il yönetimi ile bir arayara gelerek, bölge gündemini konuştuk.
MÜSİAD YÖNETİMİ TAM KADRO KATILDI
MÜSİAD Tekirdağ Şube Binasında gerçekleştirilen toplantıya, Şube Başkanı Ramazan Doğan’ın yanı sıra Projelendirme ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Münür Kılıç, Basın Ortak Satınalma Sorumlusu Ali Doğan, Yerel Yapılandırmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Oktay Koç, Bütçe ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Haldun Cömert, Genç MÜSİAD Tekirdağ Şube Başkanı Cihan Karaca, Maden, Enerji Yönetimi ve Yatırım Komite Başkanı Serdar Pirpir, Yurtiçi Yapı Geliştirme ve Projelendirme Komite Başkanı Nuh Uzun, Gastroekonomi ve Türk Mutfağı Sanatları Komite Başkanı Şuayip Kara, Denetleme Kurulu Başkanı Yadigar Gümüştaş, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı.
“TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDECEK”
MÜSİAD Tekirdağ Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Doğan, yönetim kurulu üyelerini tanıtmasının ardından basın mensuplarına çalışmaları hakkında bilgi verdi. Doğan, “Sanayi bu merkezde toplandığı için şubemizi bu merkezde konumlandırdık. Fakat tüm ilçelerimizle irtibat halindeyiz. Yeni üyelerimizle birlikte daha güzel günlerde, farklı projelerde bir araya geleceğiz” ifadelerini kullandı.
“TEKMÜSKOOP VİZYON PROJEMİZ”
Gençlere ayrıca önem verdiklerini vurgulayan Doğan; “Gençlerimize ayrı bir önem veriyoruz. Sık sık bir araya gelmeye çalışıyoruz. Oradaki sayıyı da yükseltmeyi amaçlıyoruz. Ticarete yönlenmek isteyen, projesi olan gençlerimize burada değer veriyoruz. Burada ağırlamak onlara destek olmak her zaman boynumuzun borcu. Gençlerle de sık sık bir araya geleceğiz” dedi.
Projelerinden bahseden Doğan; “Bizim 2 projemiz daha var birini bitirdik, inşallah kısa süre içinde sizlerle yeniden bir araya geleceğiz. TEKMÜSKOOP bizim vizyon projemiz. Bu proje ile alakalı kooperatif Başkanımız sayın Münür Kılıç onlar da bilgi versin sonrasında soruları cevaplarız” diye konuştu.
“MÜSİAD PROJE İLE ÖRNEK OLDU”
Yerel Yapılandırmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Oktay Koç bilgilendirme yaptı. Koç, “Türkiye’de ilk olmanın gururunu yaşadık. Küçük sanayi sitelerini orta ölçekli sanayi sitelerine çevirmeyi amaçlıyoruz bu projelerle. Hem orta ölçekli hem de küçük ölçekli sanayi kuruluşlarımızı ortak çatı altında toplayacağız. MÜSİAD bu proje ile Türkiye’ye örnek oldu. Tekirdağ’da olması bizler için de gurur kaynağı oldu. 65 tane imalathanemiz var bu projede. İkinci katında bile imalat yapılabiliyor. Bu proje ile bin kişiye istihdam sağlanacak. Ülke ekonomisine 1 milyar dolarlık bir ihracat kazandıracağız. Otobanın yakında olması hem ihracat hem de İstanbul’a yakın olması bizim için ve MÜSİAD ortakları için oldukça avantaj” dedi.
“LANSMAN İÇİN GÜN SAYIYORUZ”
Projelendirme ve İş geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Münir Kılıç da TEKMÜSKOOP projesi hakkında; “Öyle bir durumdayız ki biz sokak aralarında bile sanayi kuruluşlarımız var. Biz bununla ilgili çalışma başlattık. Orta ölçekli sanayi kuruluşunu Süleymanpaşa’da oluşturduk. Kendi imkanlarımızla yeri aldık. Uygundur yazılarımızı aldık. Bu sanayi kuruluşu ilk etapta Süleymanpaşa esnafı içindi. Esnaflarımızla görüştük. Yaklaşık 280 tane işyerimiz olacak. 1 ay içinde lansmanımızı yapacağız. Orada kendi sanayi sitesi esnafımızdan da üye alımına başladı” diye konuştu.
“TEKNOLOJİ SİZE DEĞİL, SİZ TEKNOLOJİYE UYACAKSINIZ”
Sonrasında Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Doğan; “Ülkemizin içinde bulunduğu pandemi şartlarında kuruluş amacımız; üretim, katma değerli üretim, yerli üretim ve milli üretim. Ama sıkıntılar vardı. Birçok arkadaşımızın yaşadığı sıkıntı mekansal sıkıntı idi. Sağolsun hükümetimiz uygun bir şekilde kredi kullandırarak vatandaşlarımıza ev sahibi yaptı. Kobilerimizi büyütmezsek yok olmaya mecbur kalacağız. Eğer kendinizi geliştirmiyorsanız yok olmaya mahkumsunuz. 1950’den önce çok az şirket var. Bizler bin yıldır bu topraklardayız. Şirketlerin babadan oğula devrolmaması bunun en büyük sebebi. Yani çocukların mesleği devam ettirmek istememesi. Siz de bu zorlukları, sıkıntıları görüyorsunuz. Buradaki en büyük problem mekansal problemdi. Sağolsun hükümetimiz bu konuda bize destek oldu. Şentop hocamız, vekillerimiz, sayın valimiz Tekirdağ’a böyle bir vizyon projeyi gerçekleştirmek adına bizlere destek oldu. Bunu yaparken sınırları belli olan, arıtması olan, güneş paneli olan bir projeyi kullanıma sunacağız. Çevreye duyarlı bir tesis üretirsek bundan çok karlı çıkarız. Çevre dostu bir proje olan bu çalışmayla güzel bir sonuç ortaya çıkaracağız. Ergene eylem planı uygulanmaya başlıyor. Fakat öncesinde altyapı yapılmış olsaydı şimdi belki de Ergene şimdi daha temiz olacaktı. Biz projemizde bunu düşündük. Altyapımızı arıtmamızı ona göre dizayn ettik. Proje 5 milyar liralık bir yatırım. Proje tamamlandığında ülkemiz kazanacak. Önceliğimiz Tekirdağ. Bu proje Tekirdağ projesi olarak anılmaya başladı. Bu projeye diğer illerden çok fazla kişi ve kurum geldi. Hepsi geliyorlar bakıyorlar. Tekirdağ’da bu projeyi en iyi şekilde yapacağız” dedi.
“ROZET TÖRENİ YAPACAĞIZ”
Sonrasında soruları cevaplayan Doğan, üye sayılarıyla ilgili soruya; “Üye sayımız her geçen gün artıyor. Rozet takma töreni düzenleyeceğiz. Daha da artacak inşallah sayın Meclis başkanımız Mustafa Şentop’un da katılımıyla üyelerimize rozet takacağız” cevabını verdi.
TOPLANTI SONRASINDA BAŞ BAŞA SOHBET
Düzenlenen basın toplantısı sonrasında ise, Başkan Ramazan Doğan ve yönetimi ile özel bir toplantı gerçekleştirdik. Genel Yayın Yönetmenimiz Şenol Goncagül tarafından, Yeşilyurt Gazetesi ‘ nin bölgesel yayına geçmesi ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmasından sonra görüşlerini dile getiren Ramazan Doğan “Medya alanında bu tür sevindirici yatırım ve gelişmelerin yaşanması son derece mutluluk verici. Trakya ‘ nın böyle bir yayına ihtiyacı vardı” dedi

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.