Ana Sayfa Gündem, Politika, Siyaset 28 Temmuz 2016 998 Görüntüleme

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ NİN 15 TEMMUZ OLAYLARINA BAKIŞ AÇISI

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ NİN 15 TEMMUZ OLAYLARINA BAKIŞ AÇISI

Haber: Aydın BİLGİLİ

Ülkemizde 15 Temmuz’da (FETÖ) Fetullah gülen cemaatine bağlı bir grup vatan haini tarafından girişilen başarısız darbenin ardından Milliyetçi Hareket Partisi Babaeski İlçe sekreteri ve basın sözcüsü ile gazetemiz bürosunda yapılan görüşmede bir dizi açıklamalar yaptı.

15 Temmuz Öncesi, Sonrası ve olması gerekenler hakkında, Milliyetçi Hareket Partisi Babaeski İlçe Sekreteri ve İlçe Basın Sözcüsü Fedakâr YILDIRIM ile yapılan görüşmede konu hakkında şu bilgileri verdi.

15 Temmuz’a nasıl gelindi, adı geçen FETO ÖRGÜTÜ nedir ve sizce paralel yapı nedir?

Adı geçen örgütün ismini bu yapının kurulmasına sebep olanlar koydu. Yıkılmak istenen İradenin Elbet bildikleri var. Bizim de bildiklerimiz var. Bunu SAYIN Genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli defalarca dile getirdi, üstüne düşen görevi yani Ülkeyi yöneten iradeyi bu olacaklar hakkında önceden uyardı. Bu konu başlı başına konuşulması gereken bir konudur. Fakat benim şimdi bu aşamada birliğe, beraberliğe, tek yürek olmaya ihtiyaç olan bu noktada bu konulara girmem bizim önce Ülkem ve Milletim Ülkümüze yakışmaz. Bu konu hakkında gerekli açıklamayı saklı tutmak kaydı ile şimdilik affınızı rica ediyorum.

Paralel yapı sizce gerçek midir nasıl devletin içine girdiler?

Defalarca söyledik okyanus ötesi dedik, Milletimiz eğer geriye dönük MHP’sinin uyarılarını hatırlar ise yaşananlar hakkında daha sağlıklı değerlendirme yapar diye düşünüyorum. Siyaset son yıllarda ülkemizde gerçekte var olma sebebi olan halka hizmet olmaktan çıktı ve yeni yaratılan siyasi milliyetçilik anlayışı ile şekillendi. Bunun sorumlusu başta ülkeyi yöneten yani devletin gücünü pervasızca kendi siyasi emellerine kullanan partiler olmakla beraber buna engel olamayan siyasi muhalefet partilerinin suçudur. Bu bir öz eleştiridir eğer gerçekleri konuşmak gerekir ise doğruya doğru demek gerek. Bu konu çok uzunca anlatılmalı ama şimdi başlar isem tüm gazeteyi bana ayırmanız gerek. Kısaca algı şu oldu AKP, Alternatifsiz kime verelim kötünün iyisi gibi söylemlerle en kötü olanı tercih ettik. (Bana göre) Tabi ki Halkımızın verdiği oya Milletimizin iradesine söz söylemek haddim değil, demek ki bizler bir şeyleri eksik yapıyoruz demek ki bizler kendimizi anlatamıyoruz. Bu olanların sebebinden biriside haksız siyasi mücadele adil olmayan bir seçim düzeni, devletin tüm unsurlarını hunharca kullananlarla diğerlerinin mücadelesi.(Ve dahası içinde şimdi adına paralel yapı dediğimiz illegal unsur ve diğer küresel güçlerin ülkemiz üzerindeki planları) Konu dağılmadan paralel yapı gerçektir ve devletin içine sızan hatta bilerek veya kandırılarak sızdırılan görüldüğü gibi diğerleri PKK, PYD, DHKPC, IŞİD, HİZBULLAH, PARALEL adı ne olur ise olsun, Çok tehlikeli sinsi TERÖRİST bir oluşumdur. Hatta yanına dinciliği sözde milliyetçiliği de ekleyerek Milletimizin maneviyatını da kullanarak uzun yıllar planlanmış olan eylemlerinde görüldü ki Devleti yok etme sivil halkı öldürme amacına ulaşmak için her türlü caniliği yapma ahlakına sahip olan üst seviyede tehlikeli örgüttür. Ben burada bu tehlikeyi zamanla görmeyip siyasi çıkar uğruna bu canilerin işini kolaylaştıranları da halkımızın unutmamasını istiyorum.

Esas hedef neydi, neden bu duruma gelindi?

Hedef Belli BOP, Nadir’i anlayan idrak eden sorunun cevabını bulur fakat hesap edilmeyen kişisel güç kavgası ve çıkar çatışması hesapta olmayandı. Bu projeyi yapan sinsi güçlerin aklına bu olasılık gelmedi, yoktu olay bu. Bunlara girer isek çıkmak uzun sürer. Bunlar devlet büyüklerimizin konuya hâkim bilge insanların işi, yanlış söz cümle Ülkemize zarar verir.

Peki, 15,Temmuz kimlere ne dedi; bu olaylardan çıkarılması gerekenler nedir?

Bir defa Milletimiz Darbecilere müthiş bir cevap verdi. Öncelikle BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN Huzurunda sonsuz minnettarlığımı sunarım. Olayı TRT1’de film izlerken yayının durması ile kanal değiştirdim ve o arada oğlum mesaj attı “ baba haber kanallarına bak darbeden bahsediyor bir karışıklık var “ mesajı ile öğrendim. Ondan sonra izlediğim kanalın alt yazısına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin açıklaması “ Bu bir girişimdir. Hükümetin iradenin yanındayız.”Diyordu.

Bundan sonrasını hep beraber izledik, yaşananlar belliydi bence iç savaş hedeflenmiş çünkü darbeciler halka ateş ediyordu. Biliyorum ki ilk hedefte sivilleri vuran girişimin ilk amacı da bu olmalıydı. İkincisi intikam üçüncüsü devleti ele geçirme hepsi başlı başınca kabul edilir şeyler değildi. Doruyu söylemek gerekir ise Lider Devlet Bahçeli’nin açıklaması beni onurlandırdı. İşte dedim, önce Ülkem ve Milletim Ülküsü bu, Gözlerim Yaşardı. Hedefte olan Sayın Cumhurbaşkanımızı merak ettim Sayın Başbakanımızı merak ettim. Ortada bir muamma vardı darbe böyle olmaz dedim. Bir tv kanalına telefonla görüntülü katıldı. Cumhurbaşkanımız halkı Ülkeye sahip çıkmaya davet etti sonrası Büyük Türk Milleti siyasi kimliğini bir kenara bırakıp önce kendi varlığına sonra dünyaya şayan gelişmeler. Tabi ki bu mücadelede Şehitlerimiz oldu. Allah’tan Rahmet diliyorum. Yaralanan çok insanımız var. Rabbim Şifalar versin. Bu yüce Milletin bir ferdi olmaktan onur gurur duyuyorum. Siyasi ülküm ne olursa olsun bu değişmez. Tabi bundan çıkarılması gereken ders; ülkeyi yönetir iken kendi Milliyetçiliğimizi değil Ülke Milliyetçiliğini yani var olma BEKAMIZI unutmamalıyız.

Bu olanların cezası ne olmalı? İdamın geri getirilmesini sokaktaki halk istiyor MHP Ne diyor İdam tekrar gelmeli mi?

  1. hükümet döneminde MHP idam mecliste görüşülür iken ne dedi ise şimdi de aynısını diyor. Ne demiştik; 1.’si Savaş suçluları, 2.’si vatan hainleri, 3.’sü bebek katilleri (sübyancılar) , seri katiller, idamın kaldırılmasından faydalanmasın dedik. Kabul görmeyince MHP olarak o dönemde idamın kalmasına hayır dedik. Fakat Yüce meclis idamın kalkması yönünde yüksek oranda evet dedi. Çaresiz bu gün olduğu gibi o günde demokrasi ve milletin iradesine saygı duyduk. Fakat hiç suçumuz yok iken neden illegal tepki göstermedik diye ceza bize kesildi? Masaya yumruk vuramamakla suçlandık algı öyle oluşturuldu. 2002 de Evet oyu veren o dönem yeni kurulan yeni AKP ve o dönem mecliste olmayan bir partiye CHP erken seçimde iki parti mecliste görev verildi ve sonrası malum.

Burada önemle söylemem gerek bu darbeyi yapanlar o günde darbe yaptılar. 1999 seçimlerinde destek verdikleri DSP önce ikiye bölündü sonra genel başkanının nasıl hasta hallere geldiğini hatırlayalım ve aynı örgüt 2002’de AKP’sini destekledi. Bu izdivaç 12-13 yıl sürdü. Sonrası malum devletin içindeki pozisyonları oluştu.

Devletin içindeki bu makamlara paralelci örgüt unsurlarını ben getirmedim ki.

Doğruları kabul etmez isek yanlışlardan kurtulamayız.

Bu bağlamda MHP milletimizin bu acıları bir daha yaşamaması için gereği ne ise onu kararlılıkla yapacaktır.

15 Temmuz olaylarından sonra gündeme gelen idam yasası kanunu görüşmelerinde MHP mecliste idam konusunda Adalet ve Kalkınma Partisinin yanında mı olacak?

Soru bu olmamalı MHP Milletinin yanında olacak kendi karakterinin ülküsünün yanında olacak ülkesinin ve milletinin birliğine, dirliğine, kardeşliğine kasti olanların karşısında duracak. Ulu Önder Atatürk’ün bize emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini korumanın yanında olacak. Nifaki vurgunculuk algılar yaratmanın kimseye faydası yoktur. Çok kıymetli basınımız bu tutumundan vaz geçmeli. MHP, AKP, CHP yanaştı veya yanında gibi MHP’sine haksızlık etmemeli. Geçmişte yapılan hatalardan ders çıkarmak gerek MHP iyi anlaşılmalı ve doğru yorumlarla halkımız bilgilendirilmeli. Sizden özür dilerim bu sizin şahsınızla alakalı sitem değil geneldir.

MHP’sinin bundan sonraki katkısı ne olacaktır?

Parti genel merkezimiz yetkili organları yaşananlara mutlak hâkimdir gereği ne ise kararlılıkla milletimizin hayrına yapacaktır. Milletimiz bundan zerre kadar şüphe duymasın.

Son olarak Milliyetçi Hareket Partisinin kongresi ne olacak bu konuda açıklama yapar mısınız?

Bu konuda Babaeski Teşkilatı Genel başkanımız ve Genel Merkez Yürütme Kurulunun kararlarına harfiyen uyacak, görevinin gereğini yerine getirecektir. Parti yöneticilik ahlakı ve bilinci bunu gerektirir aksi halde bulunduğumuz makamdan istifa etmemiz ve iç meselemizi kendi aramızda istişare ile çözmenin gayreti içinde oluruz. Bize davamızı küçük düşürecek hiçbir söz ve davranış yakışmaz. Allah’ın izni ile her şey yoluna girecek. Şimdi Mesele ÜLKENİN DURUMU bizde önce Ülkem ve Milletim diyen kutlu davanın neferleri olarak enerjimizi Milletimiz huzura kavuşuncaya denk bu Ülküde harcama gayretinde olacağız.

 Efendim kapanış sorusu olsun önemli gördüğünüz düzenlemeler ne olmalı?

Bu soruda parti organlarımızın değerlendirmesi gereken soru sadece ana başlıkları ile beklentilerimi dile getirebilirim.

Nedir onlar?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin  DURUMU, MİT’İN DURUMU, POLİSİN, JANDARMANIN DURUMU, EĞİTİM VE SAĞLIĞIN DURUMU. ÖZELLİKLE HUKUKTAKİ DURUM. YARGI, BAŞLICA DÜŞÜNDÜRÜCÜ, DEVLETİN TÜM KURUM VE KURULUŞLARINDAKİ DURUM. BUNLARIN HEPSİ BİZLERİ YÖNETENLERİN ORTAK AKIL VE DEVLETÇİ DÜŞÜNCE İLE ŞEFFAF TARAFSIZ BİR ŞEKİLDE ELE ALINMALI. HİÇ BİR SİYASİ VE ŞAHSİ BEKLENTİ OLMAKSIZIN, SAF VE AMASIZ BİR ÇALIŞMA İLE İVEDİLİKLE EN DOĞRU BİR ŞEKİLDE EVRENSEL İNSAN HAKLARI KARDEŞLİK İÇİNDE MİLLETİN BEKLENTİLERİNİ ANLAMA KABİLİYETİ OLAN GERÇEKTEN TARAFSIZ KİŞİLERİN SİYASİ KARDEŞLİK ÇERÇEVESİNDE POLEMİK UNSURU YARATMADAN BENCİ AKLI BİR KENARA BIRAKIP DÜNDEN DERS ÇIKARTARAK BU GÜNÜ İNŞAA ETMEMİZ GEREK. İNŞALLAH BÜYÜKLERİMİZ BUNU BAŞARIRLAR. TEŞEKKÜR EDERİM.

TROİD ve left bezlerinden Edirne Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde iki kez cerrahi müdahale geçiren Milliyetçi Hareket Partisi Babaeski İlçe Sekreteri ve Basın Sözcüsü Fedakar Yıldırım’a gazetemiz adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.