Ana Sayfa Gündem 13 Aralık 2019 137 Görüntüleme

KTSO’DAN “Hidrolik Kırma’da Kullanılan Kimyasalların İnsan Toprak ve Suya Zararları” konulu konferans

14 Aralık Cumartesi günü, Kırklareli Kent Konseyi tarafından, “Kayagazı
Üretimi: Hidrolik Kırma Sırasında Kullanılan Kimyasalların İnsan Toprak ve Suya Zararları” konulu konferans düzenlenecek

Kırklareli Kent Konseyi tarafından, 14 Aralık Cumartesi günü, Kırklareli Atatürk Kültür Merkezi’nde, Kırklareli Belediyesi’nin katkılarıyla, “Kayagazı Üretimi: Hidrolik Kırma Sırasında Kullanılan Kimyasalların İnsan Toprak ve Suya Zararları” konulu konferans düzenlenecek. Saat 15.00’te başlayacak olan konferansa Prof. Dr. Doğan Aydal’ın konuşmacı olarak katılacağı bilgisi verildi. Aydal, “Hidrolik çatlatma nedir?”, “Kullanılan kimyasalların kanserojen etkisi”, “Hidrolik çatlatmanın deprem oluşumuna etkileri” konularında bilgilendirme yapacak.
Prof. Dr. Doğan Aydal kimdir?
Prof. Dr. Doğan Aydal, 1976 yılında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden, Maden Jeolojisi Yüksek Mühendisi olarak mezun olmuştur. İngilizce eğitimini International House, Hastings; master ve doktora eğitimini ise Leeds Üniversitesi’nde (İngiltere) tamamlamıştır. Kısa dönem askerlik öncesi ve sonrasında, M.T.A. Genel Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerinde çalışan Aydal, 1982 yılı sonunda Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi’nde Y. Doç. Dr. unvanı ile göreve başlamış ve 1991 yılında Doçent unvanı almıştır. 1994 yılında bir dönem ABD Cincinnati Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde misafir öğretim üyesi olarak bilimsel araştırmalarda bulunmuştur. Halen Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Madencilik, Enerji politikaları, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerine uzmandır.
Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı, Başbakan Danışmanlığı, TBMM’de Danışmanlık, Sümer Holding Yönetim Kurulu Üyeliği, Kastamonu Meslek Yüksek Okul Müdürlüğü, Ankara Üniversitesi Senato Üyeliği ve Afrika Çalışmaları ve Araştırmaları Merkezi Müdürlüğü gibi idari görevlerde bulunmuştur. Aydal, Amerika, Afrika, Avrupa ve Asya kıtasındaki 60 ülkede, çeşitli bilimsel araştırma, inceleme ve gezilerde bulunmuştur.
Çeşitli konularda yazılmış 13 kitabı da bulunan Aydal’ın, yurt içi ve dışında birçok makale ve tebliği bulunmaktadır. “Maden Savaşlar”, “Petrolsüz Dünya”, “Enerji Kan Kokuyor”, “Sular Kızıl Akacak” ve “Enerjiye Açılan Karanlık Kapılar” adlı kitapları mevcuttur. (Gözde ALTAY)

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.