Ana Sayfa Gündem 24 Şubat 2017 857 Görüntüleme

HALKA HİZMETTE BİN GÜN

DSC_0030 DSC_0036 DSC_0038 DSC_0059
Özel Haber: Aydın BİLGİLİ/Ahmetbey beldesi
Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş İl genelinde yayın yapan Gazete çalışanlarına “Halka Hizmette Bin gün” adlı sunumla bilgi verdi.
Türkiye’nin en genç belediye Başkanı da olan Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş seçildiği günden bugüne kadar geçen bin gün içinde Ahmetbey Beldesine yaptıklarını içeren bir sunumla gazete çalışanlarına bilgi verdi.
Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş il Genelinde yayın yapan gazete çalışanlarına Ahmetbey ’de bulunan Damak Köfte salonunda verdiği akşam yemeğinde bin gün içerisinde yaptığı hizmetlerle ilgili bilgi verdiği bir toplantı yaptı.
Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş “Bizler hiçbir siyasi görüş ayırt etmeden sadece vatandaşlarımız hizmet etmek için varız” diyerek yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; Çok kıymetli basın mensuplarımız, öncelikle hepiniz bu akşam hoş geldiniz, onur verdiniz, bizleri yalnız bırakmadınız. Ben öncelikle bizim davetimizi kırmayarak buraya kadar geldiğiniz için ayaklarınıza sağlık diyorum. Açıkçası saat olarak da bir basın açıklaması saati değil bu sebeple tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Aynı zamanda sizlere bir de özür borçluyum. Bizler bin günü geçtik ve bizler bin güne kadar böyle bir basın toplantısı yapıp açıklamamızı yapamadık. Bunun belli bir sebebi yok ve sebep söylemek gerekirse yaptığımız işler biraz daha biriksin istedik. Yani haber yapılabilecek ve haber niteliği taşıyan işlerimiz biraz daha biriksin istedik. Ve bu sebeple böyle bir toplantı organize ettik. Ben öncelikle sizlere, sizlerin buraya ulaşmanızı sağlayan arkadaşlara, belediye çalışanı arkadaşlarımıza, bunca hazırlığı yapan arkadaşlarıma, sonrasında bizlere hizmet veren ve ev sahipliği yapan Damak köfte çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.
Bu toplantıyı bir basın toplantısı içerisinde değil de benim daha çok sevdiğim abi kardeş ilişkisi içerisinde ve bir sohbet havasında olmasını istiyorum.
Bizlerin bin günlük çalışmalarımızı içeren ve şuan elinizde bulunan kitapçıklarımızın içeriği tamamen bin günlük çalışmalarımızı kapsamaktadır. Bu kitapçığı bizzat ben Ahmetbey ‘de kapı kapı dolaşarak dağıtıyorum. Bu konuda bana çalışma arkadaşlarımın da çok büyük katkıları oluyor. Bu dergileri ulaştırırken de vatandaşa sorduğumuz tek soru şu belediyemizin hizmetlerin ve çalışmalarından bir şikâyetiniz var mı?” Bu dergilerimizi tüm esnaflarımız da ulaştırdık. Hiçbir sıkıntı yok dersem sizleri inandırabilir miyim ama çok şükür hiçbir sıkıntımız yok ve esnafımızdan da vatandaşımızdan da takdiri aldık. Şayet şikâyetleri varsa da onları da dinlemeye çalışıyoruz. Bu toplantılarımızı gelenekselleştirelim ve her yıl yapalım istiyoruz.
Ahmetbey’i halk ile birlikte yöneteceğiz.
Bizim seçim süreci içerisinde aday olduğumuz dönemde en iddialı olduğumuz vaadimiz Ahmetbey’i halk ile birlikte yönetmekti. Bunu başarabilmek çok kolay değil. Bir seferde biz halkla yönetiyoruz başladık dediğimiz bir süreç değil. Bunu görev süremizin ilk gününden son gününe kadar başarmaya tam anlamıyla başarmaya talip olduğumuz bir mesele. Ana sloganımızda bu aslında. Biz ötekisi olmayan hiçbir vatandaşın kendisini ideolojik, siyasi, felsefi ya da hizmet alma noktasında kendisini öteki ya da ben bu hizmeti alamam düşüncesine kapılmaması noktasına bugüne kadar getirmedik ve bundan sonra da olmasına hiçbir zaman olmasına izin vermeyeceğiz. Personelimiz de zaten buna göre hizmet üretiyor. Dediğimiz gibi ana sloganımız da “AHMETBEY’İ HALKLA BİRLİKTE YÖNETMEK” Bunun için biz Ahmetbey ‘de 7 yaşından 17 yaşına kadar sınıf başkanları ile ilkokul 1. Sınıftan lise son sınıfa kadar sınıf başkanları ile 2-3 aylık periyodik süre zarfında bir araya geliyoruz. Toplantıya gelmeden önce soruyoruz, Aileniz, sınıfınız, okulunuz ve beldeniz ölçeğinde araştırın. Bu belde de ne gibi ihtiyaçlarınız olabilir. Öyle şeyler gördük ki Bizlerin kocaman kocaman adamlar olarak görmediklerimizi biz onlarda gördük. Onlar gibi bakabilmeyi gördük. Hiç birimiz onlar gibi göremiyoruz. Hissedemiyoruz. Bu toplantılar bize bunu öğretti. Bu 1. Ayağı idi. 2. Ayağı ise esnaflarımız ile geleneksel hale getirdiğimiz toplantılarımız. Yarın akşam onu da gerçekleştireceğiz. Bizler buna ortak akıl toplantıları diyoruz. Bu toplantımıza 200’ün üzerinde bir esnafımız katılacak. Konumuz Ahmetbey’de bin günde ne yaptık ve sonrasında neyi hedefliyoruz. Çünkü bizim yarattığımız her hizmet, bizim yarattığımız her iş bir reaksiyon demektir. Bu reaksiyon esnafa eğer biz iyi bir iş ürettiysek iyi olarak geri dönüyor. Bizim yaptığımız işin belde halkına bir faydası yoksa, ya da beyhude bir iş ise bunun esnafta da bir geri dönüşü olmadığını, bunun ticari ve ekonomik bir getirisi olmadığını her kes zaten biliyor.
Sürü Sahiplerini de dinliyoruz
Bizler beldemizde sürü sahiplerini de, öğretmenleri de, akademisyenleri de kısa toplumun tüm katmanlarını dinliyoruz. Şunu gördük bu toplantılarda görmek istediğimiz “Ahmetbey’i halkla yönetmek” ideallerimizin altını doldurmaktı. Şunu gördük ve sürü sahipleri ile bir toplantı yaptık.
Bizim meralarımız mera kanununda yapılmak istenen bir değişiklik ile meralar bir dönem kiralanmak istendi. Bizler bununla ilgili burada bir mera mitingi yaptık. Sonucunu da aldık. Burada konuşulanların farklı bir ortamda nasıl bir sonuca ulaştığını gördüğümde bazı önleri de aldık.
Sürü sahipleri ile yaptığımız toplantıda biri şunu söyledi” Başkan bizler sürülerimizi otlattığımız yerlerde suyu daha randımanlı çıkarma ihtimalimiz yok. Az su birikiyor ve sıcak oluyor ve biz kullanamıyoruz. “şikâyetleri vardı ve bizler bunları not alarak imkanlarımız çerçevesinde bir şeyler yapmaktı.
Bizim kardeş Belediyemiz Eskişehir Tepebaşı Belediyesinin 5 Milyon Euro’luk bir hibe alabilmenin kapısını açtığını gördük. Bu proje bizim çobanımızın, bizim sürü sahibinin söylediği proje idi. Tepebaşı Belediyesi sürü sahiplerinin büyük kırsal alanda hayvanlarının suya ulaşabilmesinin kolay olmadığı bir alanda güneş panelleri koyarak bir motor çalıştırıyor ve serin, sürekli bir su temin ediyorlar. Bu etkili, geri dönüşü olan, bize çok şey katabilen, hizmetin doğru ulaşabilmesini sağlayacak bir yöntem. “Çobandan ne öğreneceksin” diyeneler oldu. Bizim göremediğimiz, düşünemediğimiz şeyi sürü sahipleri gördü. Benim ondan daha iyi görme imkânım yok. Çünkü o hayvanın doğduğu günden, öldüğü güne kadar her hizmetini ondan daha iyi hizmet alabilmenin tüm yolunu ve yöntemini milyonlarca yıldır insanın hayvanlardan edinebileceği her şeyi bu şekilde öğrenmiştirler. Bu ve bunun benzeri birçok konuda beldede emek ortaya koyan, bir ekonomik değer yaratan herkesle ortak akıl toplantıları yapıyoruz. Zaman zaman “Başkan şunu şöyle yapsaydın” diyen basın mensubu arkadaşlarımızın önermeleri ile de yaptığımız güzel işler oldu.
Bizler seçimi rekor diyebileceğimiz bir oy oranı ile kazandık.
Seçim süreci öncesinde başlayan kara bir propaganda vardı. Ama artık tedavülden kalktı. Bizler Ahmetbey’de seçimi bizden önceki dönemlere nazaran rekorla kazandık. Bizden önce 15-20 oy arasında gidip gelen seçim bizler ise 404 fark ile kazandık. Meclisimiz ilk defa 6 üye temsil ediliyor. Bunu gören cenah yeniden yalan yanlış söylemlerle başladılar “Ahmetbey köy olacak” söylemlerine.
Ahmetbey eski bir belde
Ahmetbey eski bir belde, eski bir yerleşim yeri. Bizden önce bu topraklarda yaşamış herkesin hakkının olduğunu da düşünerek bültenimi de tarihine yer vermek istedik. Bizim halen daha önce Ahmetbey’de doğmuş, şimdi de Yunanistan’da yaşamını sürdüren en az bizim kadar Türkçe konuşan ve hala dostluklarımızı sürdürdüğümüz onlarca hemşerimiz var. Burası Balkan Göçmeni ağırlıklı bir belde. Ne yazık ki çok fazla göç alan bir belde değil, ama bunu tersine çevirmekte bizim elimizde. Göç alan değil, göç veren bir belde olmamızın nedeni ise ilçemizde doğalgaz sorunun hala çok istek almasından ve doğalgaz çalışmalarımızın olmamasından da kaynaklanıyor. Ama Ahmetbey beldemiz doğalgaz ile çok ciddi sonuçlar aldık ve kısmet olur ise 2017 yılının sonunda 2018 yılının başında doğalgaz sorunumuzda çözülmüş olacak.
Bizim bir mobil uygulamamız da var. Herkesin bunu indirebilmesi mümkün. Bu Ahmetbey Belediyesinin yaptığı hizmetlerin güncel olarak bildirimlerle elinize ulaşmasını sağlıyor. Bu bizim günlük kültürel etkinliklerden ya da Belediyenin iletmek istediği notlar anında hesaptan düşüyor ve burada en önemlisi çek gönder özelliği var. Bu özellikle gördüğünüz aksaklığı, sıkıntıyı, şikâyetinizi çekip doğrudan Belediye Başkanına ulaştırma şansı var. Bizim de anında reaksiyon verebileceğimiz bir sistem ve iyi de çalışıyor.
Ahmetbey Yol sorununu bitiriyor.
Yol yapım çalışmalarımızı en başa koymamızın sebebi aslında şuan Türkiye’deki mevcut sistem inşai olarak görmek istediği bir şeyler kaynaklı değil, bizim bu güne kadarki süreçte yaptığımız en yoğun süreçteki çalışmalar alt yapı ve yol yapım çalışmalarıdır. Ahmetbey Beldesi 63 yıllık bir belde. 63 yılda halen yapılmamış sokaklarının olması benim içimi acıtıyor. Ama çok şükür ki biz bu süre zarfında bizden önceki yapım çalışmalarının kat ve katını tamamen belediye bütçesinden borç almadan, kredi kullanmadan öz kaynaklarımız ile yapabilmiş olmak bizim için en keyiflisi diyebiliriz. Toplam uzunlukları 7 kilometreyi aşan 90 bin metrekarenin üzerinde hatta şuan 100 bin metrekare diyebilirim yol yaptık. Bir haberde 100 bin metrekare yol yapan başka belediye yok diye çıkmıştı. . Bizim eksik kaldığımız nokta yaptığımız işi basına ulaştıramamak. O habere konu olan belediyenin yaptığı çalışmanın belki de yüzde 70’i hibedir. Biz gönül rahatlığı ile söyleyebilirim 100 bin metrekarenin üzerine çıkmışızdır. Bu muhtemelen 2 milyon liranın üzerindedir. Bu bizim orta vadeli planlarımızın da ötesinde aslında. Beldemizin üç caddesinin de yol yapım çalışmalarını tamamladık, 32 sokakta yol yapım, kaldırım çalışmaları tamamlandı.
Felsefemiz sadece yol yapım çalışmaları değil, biz merkezin şartları ne kadar iyi ise en kenarda kalmış sokağın, mahallenin de şartlarının merkez kadar iyi olmasını hedefliyoruz. Ki bu ne zaman gerçekleşecek biz o zaman başarılıyız demektir. Buna ulaşmaya ramak kaldı. Ahmetbey’in yol sorununu bitiriyoruz. Önümüzdeki yıl itibarı ile Ahmetbey’de yeni açılması talep edilen yollar hariç 63 yıllık yol yapım ihtiyaçlarının tamamı giderilmiş olacak.
Yeni Hizmet binamız; Şehit Er Şevket Topal Belde evi.
Bizim şehidimiz Şehit Er Şevket Topal’ın ismini onurla taşıyacak eski Belediye hizmet binamız 10 yıldan fazla bir zamandır etkin kullanılmıyordu. Biz bu binayı yaptık. Bu binada yoğun emek ve alın teri var. Toplam yapım maliyeti 150 bin lirayı geçmiştir. Bu maliyetin sadece 20 bin lirası bizim bütçemizden karşılandı geri kalanının tamamı Kırklareli, Çorlu, Babaeski Belediyelerimiz, beldemiz esnaflarının vs. destekleri ile yaptık. En önemlisi de 2-3 yıl öncesine kadar sadece çöp toplayabilen personel verilen soft küçük işleri yapabilen belediye personeli tarafından yapılmış bir iş bu. Bu kabiliyete erişmelerini sağlayan şey bizim kattığımız iki arkadaşımızın ustalığı ile arkadaşlarımızın merakının bir araya gelmesidir. Burası ücretsiz halk dershanesi formatında bir yer. Öğrenciler gelip üniversiteli arkadaşlarımızla oturup sınavlara ya da daha farklı alanlarda birbirlerine destek veriyorlar. Konferans salonunda iş sağlığı, iş güvenliği eğitimlerinden nikahlara, farklı işi yapabildiğimiz bir mekan oldu.
Belde evimiz 40 kişilik toplantı ve konferans solunu ki bu salon canlı yayın ile 80 kişiye çıkabiliyor. İçinde elektronik kütüphane destekli kütüphane okuma odası
Kurs/atölye salonları ile toplantılarımızdan, kurslarımıza, edinecekleri becerileri ile ev ekonomisine katkı sunmak isteyen kadınlarımızdan, ücretsiz halk dershanesi işlevi ile çocuklarımıza ve tüm belde halkımıza hizmet veriyor.
Beldemize, belediye hizmet binası ve halk kütüphanesi olarak hizmet veren ve uzun yıllardır kullanılamayan binamız, tüm inşaat işçiliği belediye çalışanları tarafından yapılarak yeniden hizmet vermeye başladı.
Mutluluğun yeni mekânı düğün salonumuz
3200m² alan üzerine,500m²kapalı alana sahip,62m²ek binasında, Gelin odası, mutfak ve bay-bayan lavaboları WC’leri bulunan, ek bina alt katında profesyonel mutfak ekipmanları ile donatılarak, düğün yemekleri ve davetlerde ramazan iftarlarında yağmur/şükür duaları, mevlidlerde yemek verilebilme imkanı ile düğün salonu haricinde diğer etkinliklerde ev sahipliği yapacak, yeni yeşil alanlar, yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanlarına sahip Atatürk Parkı Düğün salonu ve Aile çay bahçesi inşaatımızı da yeni sezona hazırlıyoruz.
Önce altyapı çalışmaları
Beldemi, eskimiş içme/kullanma suyu, kanalizasyon ve yerüstü/yağmur suyu hatlarında yaşanan çökmeler ve arızalar nedeniyle sıkıntılar yaşıyorduk.
Sıkıntı yaşanan alanlarda anında, yol yapım çalışmalarımızın da öncesinde yapılan yenileme ve müdahaleler ile 2017 yılında gerçekleştireceğimiz kapsamlı altyapı çalışması öncesi lokal ihtiyaçlarımızı da gideriyoruz.
Taşkın tahliye ve su baskınlarını her yıl 100’e yakın müdahale ile kanalizasyon ve su patlaklarını mevsim geçişlerinde yağmur suyu tahliye kanalları ve kanalizasyon bağlantılarını, yeni abonelerimizin su ve kanal ihtiyaçlarını da anında karşılıyoruz.
Su ihtiyacımızı 2050 yılına kadar çözdük
Beldemizin 205 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak olan iki tane içme suyu kuyusunu açtık ve beldemizin hizmetine sunduk.
80Metreden suyu çıkarabildiğimiz, toplam derinlikleri 205 metrelik kuyularımızın, kumsuz ve kilsiz doğal içilebilir ligi yüksek analizi de yapıldı. Bu çalışmalarda yetersiz olan elektrik trafoları yenileri ile değiştirildi. Saatte 50 ton su kapasiteli su pompalarımızı da enerji tasarruflu pompalar ile değiştirdik.
Kadınlarımız sadece “eş değil eşit bireylerdir”
Toplumun ve ailenin temeli kadınlarımız, beldemizde eşit temsil ve eşit fırsatlara erişmenin ötesine geçebilsin diye durmaksızın çalışıyoruz. Kadınlarımıza özel kadın dayanışma evimizi hizmete aldık. Alt katı spor aletleri ile zenginleştirilmiş spor salonu, üst katı kadınlarımızın tabiri ile kadınlar kahvesi, kafeterya olarak hizmet vermektedir.
Kadınlarımızın haklarının korunması, şiddetten uzak, diledikleri gibi yaşayabilecekleri bir belde ve ülke yaratmak için onlarla alanlarda omuz omuza birlikte olduk. Her yıl 8 Mart ve 5 Aralık günlerinde, seçme/seçilme hakları günü ve kadın günü etkinliklerinde bir araya gelerek eylemde değil, eğlencede de yanlarında olduk.
Araçlarımızı da yeniledik
İtfaiye hizmetlerimizin hızlı, güvenli ve sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmek için 1 adet yeni yangın acil müdahale aracı ve mevcut aracımızın da tüm donanımlarını değiştirerek belki de dünya da tek araç konumuna getirdik. Çünkü bizler sadece beldemize hizmet etmiyoruz. Beldemiz dışında daha 5 köye hizmet götürüyoruz.
Halk otobüsümüz ile şehir içi taşımacılığını ücretsiz yaptık. Cuma pazarından aile sağlığı merkezine, belde kabristanından düğün ve mevlit ve cami hizmetlerimizi de ücretsiz yapıyoruz.
Tüm bunların yanında cenaze nakil aracımızı da yeniledik ve tüm Marmara Bölgesi illerinden gelecek ve gidecek cenazelerin nakil hizmetlerini de de ücretsiz veriyoruz. Hem beldemiz için hem de çevre köylerimiz için bu cenaze nakil aracını kullanıyoruz ve ücretsiz yapıyoruz.
Çöp toplama aracımız çok küçüktü ve çöp toplama merkezimiz de uzaktı. Bunun için hem zaman kaybı yaşıyorduk hem de masraf çok oluyordu. Bunun için Kofçaz Belediye Başkanımız tarafından belediyemize tahsil edilen yüksek kapasiteli çöp toplama aracına kavuştu. Daha önce iki araç ve 6 personel ile yaptığımız işi şimdi 1 araç ve üç personel ile yapıyoruz.
Okullarımıza destek ve katkılarımız aralıksız sürüyor
Geleceğimiz olan öğrencilerimizin, sağlıklı ve iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için olağanüstü emek harcayan okul müdürlerimiz, idareci ve öğretmenlerimiz ile okul Aile Birliklerimize, personel ve iş makinası, araç gereç ve talep edilen tüm ihtiyaçların karşılanmasında 1. Önceliğimiz okullarımız ve öğrencilerimizdir.
Okullarımızın iç ve dış mekânlarında, inşat ve teknik yardımlarımızın yanında personelimiz ile işçilik desteğimiz hiç aksatmadan veriyoruz.
Başarılı öğrencilerimizin ödüllendirilmesinde, yarışma, program ve müsabakalara ulaşımlarında, ücretsiz araçlar tahsis ederek destek veriyor, başarılarının taçlandırıldığı mezuniyet törenlerinin organizasyonu, anasınıfından lise mezuniyetine kadar üstleniyoruz. Biliyorsunuz artık ana sınıfları da mezuniyet töreni de yapıyorlar.
Olmazsa Olmaz camilerimizi de unutmuyoruz.
Yüce dinimizin” Temizlik İmandandır” hadisinde de buyurduğu gibi, tüm namaz vakitlerinde dini gün ve gecelerimizde acı ve sevinçlerimizi paylaştığımız yerlerden olan ibadethanelerimizin temizli tamir/bakım ve tüm ihtiyaçlarının giderilmesinde, beldemiz camilerinde görevli Dernek yönetimlerimiz ve imamlarımızla tam bir işbirliği içinde ve uyumlu çalışıyoruz.
Camilerimizin tuvaletlerinin bakım ve onarımları su elektrik tesisatlarının bakım ve onarımı iç cephe ve dış cephe kalebodur ve boya işleri klozet ve diğer inşaat malzemeleri temininde katkılarımızı sunduk.
Geçmişimize sahip çıkıyoruz.
Yapmış olduğumuz yol çalışmalarına ilaveten; mezarlığımızın sınırında bulunan 45 dönümlük arazi de hazineden kesin tahsisi alınıp, tel örgü ile çevrilerek, belediyemiz arazi envanterin yeni mezarlık alanı olarak katıldı.
Belde mezarlığımızın girişlerine, hemşerilerimizin mezar ziyaretlerinde okuyabilmeleri için Türkçe mealli Kuran-I kerim ve Yasin-i şerifler de koyduk. Ve Bunları ahşap kitaplıklar içinde muhafaza ediyoruz.
Ahmetbey Belediyesi olarak işimiz daha bitmedi ve bitmeyecekte. İşte 1000 günde diğer yaptıklarımız
Ahmet Belediyesi Çarşı-Kapalı Pazaryeri-Spor Kompleksi”
“Basın toplantımızı sonlandırmadan evvel yeni bir projemiz daha var, Ahmetbey Beldemiz için çok kısa hemen ben sizlere ondan da bahsetmek istiyorum. Daha sonra sorularınız varsa onlara geçeriz. Evet, bu yeni projemiz belki de bu dönemde yapabileceğimiz en ciddi, en üst noktada, en üst bütçeye sahip iş ve hizmet alabilecek , “Ahmet Belediyesi Çarşı-Kapalı Pazaryeri-Spor Kompleksi” projesidir. Bizim Beldemizin çarşısı şuan içinde bulunduğumuz mekânın da önünden geçen Atatürk Caddesi yoğunluklu bir ticaret faaliyet var, Zübeyde Hanım Caddesi ve bu tesisi yapmayı düşündüğümüz Fatih Caddesi üzerinde ticari faaliyet var ama yoğunlukta olarak, Atatürk Caddesi ve Zübeyde Hanım Caddesinin bir kısmında, şu an Atatürk Caddesi üzerinde ticari faaliyet gerçekleştireceğimiz, kiralaya bileceğimiz tek dükkân kalmadı. Bu sebeple biz yeni bir ticari alan ama Ahmetbey’de ki ticareti etkilemeyecek nitelikte yeni bir çarşı alanı yaratma gayreti içerisindeyiz. Bu da sizlere taslağını sunduğum bizim futbol sahamızın olduğu alanda “Çarşı-Kapalı Pazaryeri-Spor Kompleksi” projesidir. Belediye Meclisinde aldığımız karar sonucunda yapılan değişiklikle spor sahamızın yönünü değiştirerek çok büyük bir alan kazandırdık. Burada önce bir kapalı Pazar yeri, taslak projede gördüğünüz gibi. Bu kapalı Pazar yeri 2500 m2 üzerinde Pazar kurulabilecek bir alan, ön cephesinde Fatih Caddesine, cepheli, vitrinleri çift vitrin. Hem Fatih Caddesi üzerinde satış yapabilecek, hem de kapalı Pazar yerine dönük bir şekilde satış yapacak. 42-46 M2 arasında değişen 16 iş yerimiz var. Bunların içerisinde bir mescidimiz var, bir zabıta noktamız var, bir muhtarlık binası var ve parkı kontrol noktası var. Hem Pazar yerini hem de spor sahasında olabilecek olaylara karşı bir nokta. Bir de küçük bir revirimiz olabilecek sağlık hizmeti verebilecek. Burada hedeflediğimiz meşhur köftemiz “Ahmetbey Köftesi ve helvamızı” bir marka değer yaratmaktır. Yani Ahmetbey Köftesi bir marka değer kazanması için bir festivale ihtiyacımız var. Onun için biz bu kapalı Pazar yerini ayni zamanda Festival yapılabilecek bir alan olarak inşa etmek istiyoruz. Geçtiğimiz yıl yaşanan bu hain darbe girişiminden dolayı ve yaşanan terör olaylarından dolayı maalesef bir festival yapamadık, yapabilecek bir ortamda yoktu zaten. Bu önümüzdeki süreçte Allah kısmet ederse Haziran ve ya en geç Temmuzda ilk kazmayı vurup, burada “Köfte festivalimizi” gerçekleştirmek istiyoruz. Bu 1’incisi olacaktır. Bunu bu; Çarşı-Kapalı Pazaryeri-Spor Kompleksi’nin açılışı ile birlikte gerçekleştirmek istiyoruz. Ben bu çok amaçlı projenin Ahmetbey Beldemiz için hayırlısı olmasını diliyorum.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.