Ana Sayfa Gündem 21 Haziran 2021 11 Görüntüleme

Davutoğlu’ndan Zortul Medya’ya Özel Ziyaret

ÖZEL HABER:
CEYHUN ÇOLAK
Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu 19 Haziran 2021 Cumartesi günü Trakya’da en çok yayın ağına sahip Zortul Medya Grubu Babaeski Zortul Medya Plazada ziyaret etti.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu Zortul Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Zortul ve Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül karşıladı.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Trakya’da bölgeye hizmet vermekte olan Zortul Medyaya yayın hayatında başarılar diledi.
Zortul Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Zortul’da, Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Zortul Medya Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül, Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi Aylin Ayaz, Pınarhisar Gündem Gazetesi Gülcan Kutlu, Frekans Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve Yeşilyurt Gazetesi Köşe Yazarı Özkan Başaran ile tek tek özel fotoğraf çekildi.
Davutoğlu “Babaeski Yenimahalle Kirazını çok beğendi”
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, ikram edilen Babaeski Yenimahalle köyü kirazını çok beğendiğini ve eşinin de çok beğendiği ifade etti.
Gelecek Partisi Genel Başkanı İl Başkan Yardımcısı Halil Can’da Genel Başkanım bende Yenimahalle damadıyım bende size kirazlarımızdan ikram edeceğim dedi.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Babaeski İlçe Başkanlığı önünde partilileri ve vatandaşlarla selamlaşarak, konuşmasını gerçekleştirdi.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu konuşmasında şunları ifade etti;
Babaeski’yi en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Bizleri yolda durdurarak hoş geldin diyen Hamidiye Mahallesi Muhtarı İbrahim Demir’e ve mahalle sakinlerine çok selamlarımı iletiyorum. Yol boyunca bizleri balkonlarından selamlayan yolda kucaklayan tüm Babaeskililere teşekkürlerimi iletiyorum.
Şimdi yeni şeyler söyleme zamanıdır. Yeni şeyleri ancak geçmişten ilham alarak geleceği inşa edecek olanlar söyleyebilirler. Yeni şeyleri ancak korkulardan tabulardan kurtulmuş olanlar söyleyebilirler. Yeni şeyleri ancak bugüne inançları ve yarına umutları olanlar söyleyebilirler. Partimiz temel hak ve özgürlüklerin korunduğu, ayrımcılıkların son bulduğu, adil ve müreffeh bir Türkiye vizyonu ile yola çıkmaktadır. Türkiyenin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur.
Gelecek partisi olarak Babaeski’nin geleceği için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Biz temiz siyaset için beyaz gömleğimizi giyerek geldik. Temiz siyasetten ve fırsat eşitliğinden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Babaeski’ye gelmek için söz vermiştim. İlk fırsatta gelerek te sözümü yerine getirdim. Bundan sonra da daha fazla fırsat buldukça geleceğim. Dedi.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Babaeski İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
Gelecek Partisi Babaeski İlçe Başkanlığında, Davutoğlu basının sorularını cevapladı. Basın açıklamasından sonra Davutoğlu’na günün anısına Gelecek Partisi Babaeski İlçe Başkanı Şükran Özlem Tosunlu hediyesini takdim etti.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Merkez Yöneticilerinden Şenol Gürşan, Gelecek Partisi Kırklareli İl Başkanı Mehmet Yıldız, Gelecek Partisi Babaeski İlçe Başkanı Özlem Tosunlu ile birlikte Babaeski esnafını ziyarette bulundu.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Babaeski’de son olarak Babaeski Öğretmen evini ziyaret ederek, Kırklareli ’de yapılacak olan Gelecek Partisi Kırklareli 1. Olağan İl kongresine katılmak üzere ilçeden ayrıldı.
Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, 26 Şubat 1959’da Konya’nın Taşkent ilçesinde doğdu. Orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde bitirdi. 1983 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi bölümlerinden çift anadal yaparak mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde Doktora yaptı. 1990 yılında, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi’nde yardımcı doçent ünvanı ile çalışmaya başladı. Üniversitenin Siyaset Bilimi bölümünü kurdu ve 1993 yılına kadar bu bölümün başkanlığını yürüttü.
1993 yılında doçentlik unvanını,1999 yılında profesörlük unvanını aldı. 1995-2002 yılları arasında İstanbul’da farklı üniversitelerde ders verdi ve yönetici kadrolarında görev aldı. Dış politika konusunda Türkçe ve İngilizce kaleme aldığı çok sayıda eseri bulunmaktadır. Ayrıca eserleri Arapça, Arnavutça, Farsça, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Rusça ve Yunanca başta olmak üzere çeşitli dillere tercüme edildi.
“Alternative Paradigms: The Impact of Islamic and Western Weltanschauungs on Political Theory”. University Press of America, 1993 “Civilizational Transformation and the Muslim World”. K.L., Quill, 1994 “Tarih idraki oluşumunda metodolojinin rolü: Medeniyetlerarası etkileşim açısından dünya tarihi ve Osmanlı”. Divan Dergisi, 1999/2 “Rewriting of Muslim Politics in the 20th Century: A Retrospective”. Border Crossings (ed. Fred Dallmayr, Lexington, 2000, 91-112) “Stratejik derinlik: Türkiye’nin uluslararası konumu’”. Küre Yayınları, 2001 “Küresel Bunalım”. Küre, 2002. Berlin Duvarı ve Dünya Ticaret Merkezi’nin yıkımları ekseninde yaptığı konuşmalardan meydana gelmektedir. “Osmanlı Medeniyeti: Siyaset İktisat Sanat”. Klasik, 2005 “Teoriden Pratiğe:Türk Dış Politikası Üzerine Konuşmalar”. Küre Yayınları, 2013 “Medeniyetler ve Şehirler”. Küre Yayınları, 2016 “Tarihe Kayıtlar”. Küre Yayınları, 2017 “Medeniyetlerin Ben-idraki”. Küre Yayınları, 2018 başlıklı kitapları yayınlanmıştır.
Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Foreign Policy Dergisi’nin 2010, 2011 ve 2012 yıllarında “İlk 100 Küresel Düşünür” listesinde yer aldı. 2012 yılında Time Dergisi’nin seçtiği “En etkili 100 kişi” arasında ismi yer aldı. Woodrow Wilson Kamu Hizmeti Ödülü (2010), AMSS UK Building Bridges Ödülü (2010), Uluslararası Hümanistler Ligi 21. Yüzyılın Lideri Ödülü (2012) ve Makedonya Dostluk Ödülü (2012) gibi ödüller başta olmak üzere bir çok ödül aldı.
2002 yılının Kasım ayında Başbakanlık Dış Politika Başdanışmanlığı görevine atandı ve 2009 yılının Mayıs ayına kadar Başbakan Başdanışmanlığı görevini sürdürdü. 1 Mayıs 2009 tarihinde 60. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin Dışişleri Bakanı olarak atandı. 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde de Dışişleri Bakanı olarak görevine devam etti. Ortadoğu ve Balkanlardaki sorunların çözülmesi amacıyla yürütülen barışı inşa ve arabuluculuk çabalarında Dışişleri Bakanı ve Dış Politika Danışmanı olarak aktif bir rol oynadı.
Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, 27 Ağustos 2014 tarihinde yapılan AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde AK Parti Genel Başkanı seçildi. 29 Ağustos 2014 tarihinde AK PARTi Genel Başkanı olarak 62. Hükümeti kurdu.
Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi’nde geçerli oyların tamamını alarak yeniden AK Parti Genel Başkanı seçildi. Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde kurulan ilk seçim hükümetinde (63. Dönem) Başbakan olarak görev almıştır. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, 24 Kasım 2015 tarihinde 64. Hükümet’i kurmuştur. 22 Mayıs 2016’da Başbakanlık görevini bıraktı. 13 Eylül 2019 tarihinde de Ak Parti’den istifa etti.
Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, 13 Aralık 2019 tarihine gelindiğinde ise siyasi hayatına yeni bir sayfa açarak Gelecek Partisi’ni açıkladı. 19 Aralık 2019 günü 132 üyeli Kurucular Kurulu’nun ilk toplantısında üyelerin tamamının oyuyla Gelecek Partisi’nin Genel Başkanı seçildi. Evli ve dört çocuk babası olan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.