Ana Sayfa Gündem 28 Mart 2017 902 Görüntüleme

CUMHURİYET İLKOKULU GELENEKSEL PİLAV GÜNÜ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

35
Haber: Aydın BİLGİLİ
Cumhuriyet İlkokulu geleneksel hale getirdiği pilav günü etkinliği her yıl olduğu gibi bu yılda öğrenci velileri tarafından yoğun ilgi gördü.
Cumhuriyet İlkokulu tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yılda yine Babaeski Belediye Tansa Düğün salonunda yapılan pilav günü etkinliğine öğrenci velileri yoğun ilgi gösterirken salonun yetersizliğinden şikâyet ettiler.
Tansa düğün salonunda yapılan pilav günü etkinliğinde bir konuşma yapan okul müdürü Hüseyin Ceylan şunlara yer verdi; kıymetli misafirler, sayın veliler, sevgili öğrenciler Cumhuriyet İlkokulu Okul Aile Birliğinin düzenlemiş olduğu geleneksel pilav günümüze hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle bu geleneksel hale getirdiğimiz pilav günü etkinliğimizin oluşumunda çok büyük emekleri olan okul Aile Birliği Başkanıma ve Yönetim Kurulu Üyelerine çok teşekkür ediyorum. Pilav Günü etkinliğimize maddi öve manevi katkıda bulunan ve bu salonu bizler tahsis eden belediye Başkanımız Abdullah Hacı’ya çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlere her türlü yardımı yapan hediyelik eşyalarda bizlere her türlü desteği veren başta Babaeski Vizyon Park Müdürü Arif Elmas ve yöneticilerine de çok teşekkür ediyorum.
Öncelikle bu etkinliğin hazırlanması için uzun süren yoğun bir tempoyla çalışarak sizlerle bizleri burada buluşturan Okul Aile Birliği başkanı ve üyelerimize, sınıf veli temsilcilerimize, emeği geçen tüm velilerimize teşekkür ediyorum.
Değerli misafirler, okul aile birliklerinin amacı; okul ile aile arasındaki bütünleşmeyi sağlamak, veli ile okul arasındaki iletişim ve işbirliğini güçlendirmek, Eğitim-Öğretimi geliştirici faaliyetleri desteklemek ve okula maddi katkı sağlamaktır.
Bizde okul yönetimi olarak Okul Aile Birliğimizin bu amaçları gerçekleştirebilmesi için onlarla beraber uyumlu bir ekip çalışması yürütmekteyiz. Sizlerin de desteğiyle öğrencilerimizin daha modern, temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim öğretimlerini sürdürebilmeleri için bu tür etkinlik ve organizasyonları yapmaya devam edeceğiz.
Ayrıca burada bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde katkılarını esirgemeyen Babaeski Belediyesine, işyerlerimize ve değerli esnafımıza çok teşekkür ediyoruz.
Ayrıca Bizlere gerçekten çok büyük katkılar sağlayan Babaeski Vizyon Park işyeri yöneticilerine ayrıca çok teşekkür ediyorum ve bizlere sağladıkları imkanlar için ve bugün Vizyon Park müdürlüğü görevine başlayan Arif Elmas’a katkılarından dolayı bir teşekkür belgesi sunuyorum.
Teşekkür belgesini alan Vizyon Park Müdürü Arif Elmas ise şunlara yer verdi; Bugün başladığım vizyon Park müdürlüğü görevimin ilk gününde bu belgeyi almak beni gerçekten onurlandır. Bizler Vizyon Park Babaeski olarak ilçemizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlara destek vermekten onur duyacağız. Bugün bana bu belgeyi sunan Cumhuriyet İlkokul Müdürü Hüseyin Ceylan ve Okul Aile Birliği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine çok teşekkür ediyorum.
Daha sonra pilav gününde bir konuşma yapan Cumhuriyet İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Handan Başaran şunlara yer verdi;
Sayın Okul Müdürüm, Değerli Misafirler, Sevgili öğrenciler. Cumhuriyet İlkokulu Okul Aile Birliği olarak okul idaresi, öğretmenlerimiz ve velilerimizi böyle bir organizasyonla bir araya getirerek aramızdaki bağları kuvvetlendirmek, bu beraberliğin verdiği enerjiyle okulumuz adına kazanımlar elde etmeyi amaçladık. Biz Cumhuriyet İlkokulu çatısı altında öğretmen, öğrenci velisi ile bir aileyiz. Çocuklarımızın eğitim öğretim gördüğü, bilgilerle donatılırken sosyalleştiği, hayata hazırlandığı yer olan okullarımıza her alanda sahip çıkmalıyız. En değerli varlığımız olan çocuklarımızın bu açtı altında daha mutlu, daha huzurlu ve daha başarılı olmaları için üzerimize düşen görev ve sorumlulukları hakkıyla yerine getirmeliyiz. Davetimize icabet eden tüm misafirlerimize, bu organizasyonda bizlere yardımcı olan Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Hacı’ya, okulumuz yöneticisi ve öğretmenlerine, birlik temsilcilerine, çeşitli şekilde katkıda bulunan Babaeski esnafına ve adını sayamadığım herkese katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum ve iyi eğlenceler diliyorum.
Yapılan konuşmaların ardın Cumhuriyet İlkokulu Okul Müdürü Hüseyin Ceylan, Okul Aile Birliği Başkanı Handan Başaran’a bu görevi tam 8 yıldır sürekli olarak devam ettirdiği için teşekkür ederek hizmetlerine karşılık bir plaket sundu.
Daha sonra Pilav Gününe katılan öğrenciler ve veliler Deryaların oğlu piyanist şantör Serkan’ın çaldığı hareketli parçalar ile haftanın yorgunluğunu atarken oynamaya da doyamadılar.
Günün sonunda yapılan çekilişlerle katılımcılara çeşitli hediyelerde dağıtıldı.
Cumhuriyet İlkokul Okul Aile Birliği ve Yönetim Kurulu Üyeleri
BAŞKAN:
Handan Başaran
ÜYELER:
Arzu Çelik
Hatice Esen
Oya Eskibüyük Aktöre
Zübeyde Çetin Bozkurt

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.