Ana Sayfa Gündem 14 Ocak 2020 115 Görüntüleme

Bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancılık sınav tarihi açıklandı

Bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancılık sınav tarihi belli oldu. Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancılık sınav takvimi ile ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; “Bilindiği üzere ülkemizde bitki koruma ürünlerinin, toptan ve perakende olarak satışında kimlerin yetkili olduğu, bayi veya toptancıların sorumlulukları, depolanması ve satışlarının kontrolü ile ilgili usul ve esaslar, 5996 Sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” ve bu Kanuna bağlı olarak çıkarılan 13.02.2019 tarih ve 30685 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Bakanlığımızca düzenlenmektedir.
Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkında Yönetmeliğin 15 inci maddesinin birinci fıkrası gereği 2020 yılında uygulanacak sınav, Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi’nce 11 Nisan 2020 tarihinde Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara’da yapılacaktır.
Sınav ile ilgili olarak;
1. Sınavla ilgili “Sınav Takvimi ve Uygulama Talimatı” 11/01/2020 tarihinde www.tarimorman.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.
2. Sınava girecek adaylar için sınav uygulama duyurusu ve sınav kılavuzu 11/01/2020 tarihinde www.asym.ankara.edu.tr internet adresinde yayımlanacaktır.
SINAV BAŞVURUSU
3. Bitki Koruma Ürünleri Bayi veya Toptancı İzin Belgesi almak için Yönetmelik hükümlerine göre sınava girecek olan ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi, kimyager, bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker veya ziraat teknisyenlerinin 13.03.2020-30.03.2020 (en geç saat:17.00’ye kadar) tarihleri arasında ASYM’ye https://aday.ankara.edu.tr internet adresinden müracaat etmeleri gerekmektedir.
4. Sınava girecek adaylar, sınav ücreti olarak 85,00₺’yi (Seksen beş Türk Lirası KDV dahil), https://aday.ankara.edu.tr adresinden sınav başvurusu esnasında ASYM’ye ait sanal pos üzerinden kredi kartı ile ödeyeceklerdir.
5. Sınav başvurusunda bulunan adaylar, başvuru esnasında girdikleri bilgilerin doğruluğundan kendileri sorumlu olacaktır.
6. Başvurusunu istenilen formata uygun olarak yapmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek ve sınava alınmayacaktır.
7. Başvurusunu yapamayan, GKGM tarafından ilan edilen başvuru koşullarını taşımadığı sonradan anlaşılan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, kurallara uymadığı için sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan adayların ödedikleri ücretler geri verilmeyecektir. Ancak; adayın kendi kusuru dışında bir sebeple sınava girememesi durumunda, sınavın ait olduğu yıl içinde ASYM’ye dilekçe ile başvuruda bulunduğu takdirde ASYM tarafından kendisine ücret iadesi yapılabilecektir.
SINAV GİRİŞ BELGESİ
8. Adayların sınava girecekleri yerleri, sınavın yapılacağı bina ve salonları belirten Sınav Giriş Belgeleri, 03/04/2020 – 11/04/2020 tarihleri arasında https://aday.ankara.edu.tr internet adresinde yayınlanacaktır.
9. Buna göre adaylar, sınav giriş belgelerini 03.04.2020 tarihinden itibaren sınav gününe kadar (sınav günü dahil) https://aday.ankara.edu.tr internet adresinden almaları gerekmektedir.
10. Sınav Giriş Belgelerinde herhangi bir onaylatma işlemi yapılmayacaktır.
11. Adaylar sınava, internet üzerinden aldıkları sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden herhangi birisi [T.C. Kimlik No yazılı güncel fotoğraflı nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (Yeni Kimlik), süresi geçerli Pasaport, Mavi Kart, Geçici Kimlik Belgesi (Yeni kimlik çıkartmak için) KKTC Kimlik Kartı, Türk Silahlı Kuvvetleri Erbaş ve Erlerine Mahsus Kimlik Kartı (Subay-Astsubay kimliği, Kurum kimliği, İkamet İzni ve Sürücü Belgesi geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmemektedir.)] ile sınava alınacaklardır. Sınav giriş belgesi ile özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.” (Erdoğan ŞENDİR)

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.