Ana Sayfa Gündem 3 Mayıs 2021 13 Görüntüleme

Başkan İnanç; “Kalbimiz Babaeski için atıyor”

ÖZEL HABER: CEYHUN ÇOLAK

Türkiye Değişim Partisi Babaeski İlçe Başkanı Hakan İnanç, TDP Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Bayraktar ve TDP Babaeski İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ömürcan Yılmaz’a görev yetki belgelerini takdim etti.

Türkiye Değişim Partisi Babaeski İlçe Başkanı Hakan İnanç, TDP Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Bayraktar ve TDP Babaeski İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ömürcan Yılmaz’a görevlerinde başarılar diledi.

Türkiye Değişim Partisi Babaeski İlçe Başkanı Hakan İnanç yaptığı açıklamasında şunları ifade etti;

“Kalbimiz Babaeski için atıyor, Kalbimiz Türkiye için atıyor. Türkiye Değişim Partisi Babaeski İlçe Başkanlığı olarak Atatürk İlkelerini savunan, Cumhuriyetin değerlerini geliştirerek koruyan, Evrensel hukuk kurallarına uyan, İnançlara saygılı laikliği yaşatan, üretimi desteleyen, emeği koruyan, Demokratik Kitle Partisi olarak Babaeski’de Değişimi yaşamak ve yaşatmak üzere yola çıktık. Ve bu yolda sonuna kadar devam edeceğiz. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kadın kolları başkanımıza ve gençlik kolları başkanımıza da yetki belgelerini takdim ettik. Bundan sonra Babaeski’de hep birlikte daha güzel imzaları birlikte atacağız. Babaeski İlçe kongremizi ve açılışımızı en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Babaeski’de 30 bin kişiye dokunacağız.

Türkiye Değişim Partisi’nin İLKELERİ: Birinci ilkemiz, “konuşma-yap”, İkinci ilkemiz, “sorun çıkarma – çöz”, Üçüncü ilkemiz, SORUN ÇÖZMEK İÇİN, Ya bir yol bul, Yol yoksa bir yol aç, Hiçbirini yapamıyorsan, yoldan çekil, yapan gelsin. 

BİZ YAPARIZ 

Fikrimiz, Enerjimiz, Tecrübemiz, Kadromuz Var 

BİZ ÇÖZERİZ

Benliğimizi Aşan Vatan ve Millet Sevgimiz, Herkesi Kucaklayan Şefkatimiz, Kimsenin Cesaret Edemeyeceği Millet İçin Cesur Projelerimiz Var 

Babaeski’yi, Türkiye’yi ve Milletin Kötü Talihini Değiştirmeye geliyoruz.”  Dedi.

TDP Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Bayraktar yaptığı açıklamasında şunları belirtti;

“Değişim Yürek İster” sloganıyla yola çıktık. Bu yürek bizlerde var. Biz bu yürekle Babaeski’de kadınlarımıza ve çocuklarımıza aktiviteler gerçekleştireceğiz. Pandemi süreci sonrası normalleşme süreci başlayana kadar çok önemli projeler hazırlıyoruz. Babaeskili kadınlarımızı ve çocuklarımızı normalleşmeye geçtiğimizde çok farklı projelerle karşılayacağız.

 • Ulusal Kadın İstihdamı Stratejisi sosyal tarafların katılımıyla bir yıl içinde hazırlanacaktır. 
 • Bu strateji, cinsiyetler arasında fırsat eşitliği yaratmak için erkeklerin yoğun olarak istihdam edildikleri meslek ve iş alanlarına kadınların daha kolay girmelerini sağlamayı, çocuk ve yaşlı bakımı gibi sosyal hükümlükleri hafifleten düzenlemeler yapmayı, ücret ve vasıf düzeyi açısından eşitsizlikleri gideren uygulamalar geliştirmeyi hedefleyecektir. 
 • Doğum sonrasına ilişkin Ebeveyn İzni Yasası yeniden ele alınarak, toplum ihtiyacına göre düzenlenecektir. 
 • Kadın istihdamını artırmak ve çalışma hayatında kadın-erkek arasında dengeli bir yapı oluşturmak için kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık uygulanacaktır. 
 • Kadın girişimciliğinin geliştirilmesi çerçevesinde kadın girişimcilerin piyasa koşullarına uyum sağlaması için belirli bir süre kamu yönetiminde mal ve hizmet alımlarında kadın girişimcilere öncelik verilecektir. 
 • Toplumsal Cinsiyet farkındalığını yaymak için ülke genelinde çalışmalar yapılacak, kamu görevlileri, eğitimciler, sağlık hizmetlileri, güvenlik güçleri bu konuda eğitime tabii tutulacaklardır. 
 • Kadınların siyasal yaşama daha çok katılmaları için gerekli tedbirler alınacaktır. 
 • Kadınların karar alma mekanizmalarında daha fazla yer almaları sağlanacaktır, ücret farklılıkları ortadan kaldırılacaktır. 
 • Kadın istihdamında, vergi ve sigorta indirimi gibi teşvikler yoluyla kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık uygulanacak, kadınların işgücü içinde istikrarlı gelire sahip olmaları sağlanacaktır. 
 • Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacak önlemler alınacaktır. 
 • Aile içi şiddeti engellemek üzere ekonomik ve hukuki tüm tedbirler alınacak, kampanyalar desteklenecek, sivil toplum örgütleri ile yakın çalışma içinde olunacaktır. 
 • Kadın sığınma evlerinin sayısı artırılacaktır.

TDP Babaeski İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ömürcan Yılmaz yaptığı açıklamasında şunları ifade etti;

“Türkiye Değişim Partisi “Ulusal Gençlik Eylem Programı” hazırlayacak ve uygulamaya koyacaktır. Ulusal Gençlik Konseyi kurulacaktır. 

 • Yerel yönetim ve mahalle meclislerinde gençlerin temsilinin artırılması için özel düzenlemeler yapılacaktır. 
 • Gençlerimize kendini ifade etme özgürlüğü bilinci kazandırmak amacıyla okullarda, eğitim sistemi dışındaki gençler için yerel yönetimlerde sanat tarihi, tiyatro, müzik, plastik sanatlar programları hazırlanacak ve uygulanacaktır. 
 • Gençlerin öncülüğünde, gençlerin aktif olarak siyaset hayatına katılmaları ve kendi geleceklerinde söz sahibi olmaları sağlanacaktır. 
 • Üniversite mezunu her gencin iş bulmasını sağlamak öncelikli hedefimiz olacaktır. 
 • Gençlerin dijital dünyanın verimli ve üretken bireyleri olmaları özendirilecek ve hazırlanacak eğitim programları ile desteklenecektir. 
 • Gençlerin sosyal hayatta ve karar alma mekanizmalarında daha aktif rol almaları sağlanacak, hareketlilik programları özellikle dezavantajlı gençlerin katılımını artıracak biçimde genişletilip çeşitlendirilecektir. 
 • Gençlerimizin girişimciliği uygun hibe ve kredilerle desteklenecektir. 
 • Ulusal İstihdam Stratejisi ışığında, gençlerimizin kendi bölgelerinde meslek eğitimi almaları ve istihdam edilmeleri sağlanacaktır. 
 • Gençlerimizin beyin gücünü Türkiye’de kullanmaları özendirilecektir. 
 • Çocuk işçiliği önlenecektir. 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.