Ana Sayfa Gündem 14 Nisan 2021 11 Görüntüleme

Başkan Aydın’dan Zortul Medya’ya ziyaret

ÖZEL HABER: CEYHUN ÇOLAK
DEVA Partisi Babaeski İlçe Başkanı Damla Aydın, 13 Nisan 2021 Salı günü Zortul Medya bünyesinde yayın yapan Babaeski gündem Gazetesi ve Babaeski Söz Gazetesini ziyarette bulundu.
DEVA ’ya Babaeski’de her geçen gün ilgi artıyor
DEVA Partisi Babaeski İlçe Başkanı Damla Aydın gerçekleştirdiği ziyarette gazetemize yaptığı çok özel açıklamalarında şunları ifade etti;
DEVA Partisi Babaeski İlçe Başkanı Damla Aydın, Babaeski’de her geçen gün partimize ilgi artıyor. Babaeskililer DEVA’ya sahip çıktı. Bizlerde Babaeski’de DEVA Partisi İlçe Başkanlığı ve İlçe Yönetimi olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.
DEVA Partisi Genel Başkanımızı 1 Nisan 2021 Perşembe günü Kırklareli ziyareti sonrası Babaeski’ye gelerek bizleri onurlandırdı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan yoğun programına rağmen kısa da olsa Babaeski’ye de zaman ayırarak Babaeskili vatandaşlarla selamlaştı ve Babaeskili vatandaşların dertlerini dinledi. Bizler Babaeski’nin ve Türkiye’nin DEVA’sı olmak için yola çıktık. Bu yolda da hiç durmadan ilerleyerek devam edeceğiz.
DEVA Partisi Babaeski İlçe Başkanı Damla Aydın, ayrıca tüm Babaeskililerin ve İslam aleminin mübarek Ramazan ayını tebrik ederek hayırlara vesile olması temennilerini iletti.
DEVA Partisi Babaeski İlçe Başkanı Damla Aydın, Demokrasi ve Atılım Partisinin amacı, parti programında yer alan politikaların gerçekleştirilmesi suretiyle; kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan; yargının tarafsız ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı; katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu; uluslararası sözleşmeler ve evrensel değerler çerçevesinde temel insan haklarının ve başta ifade ile basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı; şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, tarafsız, saydam, hesap verebilir, denetlenebilir, etkili ve verimli bir kamu yönetiminin hayata geçirildiği; herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmektir.
Partimiz tüm politika oluşturma, karar alma ve uygulamalarında; şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk, katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakatı esas alma, işi ehline verme, istişareye ve ortak akla dayalı yönetim, vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmama, her koşulda gelişmiş bir demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüğünü savunma, toplumun değerlerine, ihtiyaç ve taleplerine duyarlı olma, kendini değerlendirmede tevazu ve ahlakı temel alma, politika uygulamalarında tutarlılık, öngörülebilirlik ve bütüncül yaklaşımı esas alma ilkelerine bağlı kalacaktır.
Başkan Aydın; “Gençlik sadece gelecek değil, aynı zamanda bugündür”
Gençlerimizin hızla gelişen teknolojiler ve dijital platformlara erişiminin kolaylaştırılması ve bu konularda bilgi ve becerilerinin artırılması temel önceliklerimizdendir. Bu kapsamda:
-Gençlerin dijital okuryazarlığı eğitimine temel eğitim olarak yer vereceğiz.
-Gençlerin, interneti güven içinde ve ücretsiz olarak kullanmalarını sağlayacağız.
-Sosyal medyanın gençlerin en güçlü kendini ifade etme mecrası olduğunu dikkate alarak, bu alanda ifade özgürlüğünün önündeki tüm engelleri kaldıracağız.
-Yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde, başta büyükşehirlerde olmak üzere, mahalle bazında içinde çalışma odaları, internet, kafe ve kütüphanenin bulunduğu gençlik merkezleri kuracak ve böylelikle gençlerin her türlü bilgiye erişebilecekleri mekânları arttıracağız.
Başkan Aydın; “Hedefimiz kadınlarımızı; güçlü, üretken ve her alanda söz sahibi konuma getirmektir”
Partimizin hedefi kadınlarımızı; güçlü, üretken ve her alanda söz sahibi konuma getirmektir. Eşitlik, özgürlük ve adalet kavramlarını esas alan, kadınlar ve erkeklerin toplumsal yaşamın her alanına eşit katılımlarını ifade eden “toplumsal cinsiyet eşitliği” temel ilkemizdir.
Kadının toplumdaki yerinin güçlendirilmesi; ailede, ekonomik sistemde ve siyasal alanda emeğinin ve rolünün karşılığını bulması ana amacımızdır.
Kadınlara yönelik ayrımcılık içeren ve kadınların eşit haklara sahip olmasını sınırlayan her türlü uygulama ve engel ile mücadele edeceğiz.
Kadınların siyasete ilgilerinin temsile dönüşmesini teminen, siyasal yapılara katılımlarını zorlaştıran engelleri ve toplumsal önyargıları kaldırmayı hedefliyoruz. Değer eşitliği (parite), kota ve benzeri parti içi düzenlemelerle kadınların her kademe ve görevde hak ettikleri yeri alabilmelerini sağlayacağız.
Başkan Aydın; “Basın Özgürlüğü olmazsa olmazımız”
Basın özgürlüğü, demokrasinin temel taşlarından ve güvencelerinden birini oluşturur, özgür ve çoğulcu bir kamuoyunun oluşumunu sağlar. Bu özgürlüğün doğrudan ya da dolaylı olarak kısıtlanması, insan haklarına dayalı demokratik hukuk devleti ilkesine aykırılık teşkil eder.
Basın, kamunun “gözetleyicisi” olarak farklı kaynaklardan bilgi ve düşünceleri yayarak demokratik toplumun vazgeçilmez unsurları olan şeffaflık ve hesap verilebilirliğin sağlanmasına da katkıda bulunur.
Özgür basın, kamu siyasetine ilişkin konularda kamuoyunun bilgilenmesine ve tartışmalara katılmasına zemin hazırlayarak, siyasi karar alma süreçlerini katılımcı ve çoğulcu bir niteliğe kavuşturur. Bu suretle basın, siyasi iktidarların halk tarafından denetlenmesine ve gözetlenmesine aracılık ederek, demokratik toplum düzeni açısından hayati bir işlevi yerine getirir.
Bizlerde Zortul Medya ailesine yayın hayatında başarılar dileriz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.