Ana Sayfa eğitim, Gündem 31 Ağustos 2016 1011 Görüntüleme

BABAESKİ’DE,“YAZ ETKİNLİKLERİ KAPANIŞ ŞÖLENİ”

BABAESKİ’DE,“YAZ ETKİNLİKLERİ KAPANIŞ ŞÖLENİ”

 Haber: Aydın BİLGİLİ

Babaeski İlçesi’nde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından, Okullar Hayat Olsun Projesi çerçevesinde açılan “Yaz Etkinlikleri”nin kapanışı şölen havasında geçti.

İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından, Okullar Hayat Olsun Projesi çerçevesinde, öğrencilerin yaz tatillerini spor, müzik, resim, satranç, teakvando, minder güreşi, voleybol, basketbol, tenis, futbol, halk oyunları gibi kültürel ve sportif faaliyetler ile değerlendirmesi amacıyla açılan Yaz Kurslarında eğitim gören 360 öğrenci, düzenlenen muhteşem kapanış şöleni ile veda etti.

Babaeski Ortaokulu Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen, “Yaz Etkinlikleri Kapanış Şöleni”ne; Kaymakam Tarkan Keskin, 1.Zırhlı Tugay Komutanı Piyade Albay Tayfun Köksal, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı. Mustafa Gümüşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Kahraman Tokat, Şube Müdürleri Muzaffer Karaman, Ahmet Uzun, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ercan Oraltay, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Göksal Baytok, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şafak Memi, Okul Müdürleri ve Öğrenci velileri katıldı.

“Yaz Etkinlikleri Kapanış Şöleni” saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ile birlikte başladı.

Babaeski Ortaokulu kapalı spor salonunda düzenlenen yaz etkinlikleri kapanış şöleninde programı Babaeski Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü usta öğreticilerinden Fatma Nemli yaptı. Nemli yaptığı konuşmada Sayın: Kaymakamım Sayın: Garnizon Komutanım, Sayın: Belediye Başkanım, Sayın: Jandarma Komutanım, Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürüm, Değerli: Konuklar, Sevgili Kursiyerler Değerli Basın Mensupları

Babaeski Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğünün 2015–2016 eğitim-öğretim yılında Okullar Hayat Olsun Projesi çerçevesinde açılan yaz etkinlikleri kurslarının kapanış şölenine hoş geldiniz.

Babaeski Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak Amaç ve görevlerimizden bir tanesi; Hayat boyu öğrenme anlayışıyla Bireylerin; bilimsel, girişimci, teknolojik, iktisadi, sosyal, kültürel gelişmelerini ve serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirme ve kullanma alışkanlıkları kazandırmak, yeteneklerini geliştirme imkânını sağlamak, uygulamaktır. Çocuğa verilebilecek en güzel şey zamandır. Çocukta ruh ve beden eğitimi ve gelişimi beraber yürütülmelidir. Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler hiçtir. Çocukların nasihatten çok, iyi örneğe ihtiyaçları vardır. Çocuklar dünyanın en büyük servetidir. Çocuklar yağmura benzer. Onları bir kaba koymaya çalışmayın. Toprak olun. Çocuğun yanında olmalıyız, çocuğun yanında olmak çocuğa sevgi vermek demektir. Sahip çıkan sevgi değil, duygusal sevgi de değil, yalnızca çocuğa onu sevdiğinizi ve onayladığınızı hissettirecek biçimde davranmak. Evlat kokusu, cennet kokusudur.  Çocukların karınlarını ve zihinlerini doyurduğumuz kadar ruhlarını da beslemeliyiz. Halk Eğitim Merkezimiz olarak, Yaz etkinliklerine katılarak kurslarımızda yer alan kursiyerlerimizi, onlara ve Babaeski’mize katkılar sağlayan kurs öğreticilerimize çalışmalarında başarılar dileriz.

. Babaeski Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ercan Oraltay, Kurslarla ilgili yaptığı konuşmasında şunları söyledi;  “Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzce yaz aylarında öğrencilerimize yönelik olarak verilecek eğitim hizmetlerinde büyük kolaylıklar sağlanmış olup Halk Eğitimi Merkezimizce gerekli planlama ve hazırlıklar yapılarak. “Okullar Hayat Olsun Projesi Yaz Etkinlikleri” adı altındaki eğitimler Okullarımızın tatile girmesi ile birlikte 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren başlatılmıştır. 7 yaş ve üzeri öğrencilerimize yönelik kurslar yaz boyu devam etmiştir. Etkinlikler “belgesiz” olarak düzenlenerek, E-YAYGIN sistemine girişleri yapılmıştır. Yaş Grupları dikkate alınarak 7 yaş ve üzerinde okula devam eden çocuklara yönelik yaz etkinlikleri, çocuklarımızın istekleri üzerine, ilçemizin imkânları ölçüsünde belirlenen kurslardan oluşmuştur. Yaz etkinliklerimizin içerikleri merkezimiz tarafından hazırlanarak Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan azami 120 saatlik sürelerden oluşturulmuştur. Merkezimiz; “Okullar Hayat Olsun” Projesi Yaz etkinlikleri kapsamından Resim, Voleybol, Basketbol, Halk Oyunları, Gitar-Keman, Tenis, Satranç, Tekvando,  Güreş ve Futbol dalında 10 farklı etkinlikte toplamda 17 kurs açılmış. 199 kız, 161 erkek olmak üzere 360 çocuğumuz katılmış. Yaz etkinliklerimizde konularında uzman olan öğretmen ve usta öğretici olmak üzere 12 eğitici görevlendirilmiştir. Yaz etkinlikleri şöleninde, bizlere öğrendiklerinden örnekler sunacak olan çocuklarımıza ve onları yetiştiren öğreticilerimize başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Ayrıca Şölenimize teşrif ederek bizleri onurlandıran sayın protokol üyelerine merkezimiz adına teşekkür eder saygılar sunarım.”

Yapılan konuşmanın ardından, “Yaz Etkinlikleri Kapanış Şöleni ”Öğrenciler, Kursiyer Öğretmenlerle birlikte yapmış oldukları; Satranç, Halk Oyunları, Futbol, Güreş, Gitar ve Keman, Basketbol, Voleybol, Teakvando, Resim çalışmalarını sergilediler.

Düzenlenen kapanış törenlerinde yapılan gösterilerin ardından İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin

Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar spor oyunlarında dereceye giren öğrencileri tek tek kutlayarak çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Ardından protokol üyeleri minik öğrencilerin yapmış oldukları resim sergisini gezdiler kursiyer öğrencileri kutladılar.

Program sonunda Fatma Nemli; etkinliklerimize teşrif ederek bizleri onurlandıran Sayın protokol, Değerli Konuklarımız ve ilçemizin Basın Mensuplarına teşekkür eder saygılar sunarız

Babaeski Ortaokulu Kapalı Spor salonunda düzenlenen etkinliklerin ardın bir açıklama yapan İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin yaptığı açıklamada şunları söyledi; Öğrencilerimizin yaz tatillerini daha verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak adına Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz tarafından Okullar Hayat olsun proje kapsamında açmış oldukları kurslara katılan öğrencilerimizin kurs boyunca edindiklerini sergilediler. Çok iyi çalışmalar ortaya çıkmış Bu çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

İlçe kaymakamı Tarkan Keskin’in konuşmalarının ardından kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı okullar hayat olsun proje kapsamında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan yaz kurslarında çocuklarımız tatillerini belikli verimli geçirmişler ve çok başarılı çalışmalar yapmışlalar.  Ben bu kapsamda emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Dedi.

Babaeski Ortaokulu kapalı spor salonunda düzenlenen etkinliğe katılan kursiyer öğrencilerin velileri ve izleyiciler salonun izleyici kapasitesinin yetersiz oluşu nedeniyle salona kilimler serilerek yerde oturmak zorunda kaldılar.

Babaeski Ortaokulu Kapalı Spor salonunda yapılan etkinlikte havanın mevsim normallerinin üzerinde olması dolayısı ve salonunun havalandırmasının bulunmadığı ortamda Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından öğrenci ve katılımcıların biraz olsun rahatlaması için bardakta dondurma ikramı yapıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.