Ana Sayfa Gündem 11 Eylül 2019 288 Görüntüleme

Babaeski, yeni eğitim-öğretim yılına ‘merhaba’ dedi

2019–2020 Eğitim Öğretim yılına dün itibariyle başlandı. Tüm yurtta olduğu gibi yeni eğitim öğretim yılı Babaeski’de de heyecan ve coşkuyla karşılandı. Uzun bir yaz tatilinin ardından eğitimlerine kaldıkları yerden devam edecek öğrencilerin heyecanına aileleri de ortak oldu.
Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat da 9 Eylül Pazartesi günü 2019–2020 Eğitim Öğretim yılı ile ilgili dönem başı mesajı yayımladı.
Kadriye Tokat yayımladığı mesaj da şu ifadelere yer verdi;” Yeni döneme 2019–2020 Eğitim Öğretim yılına bugün itibariyle başladık. Babaeski’mizin Eğitim Camiasına, Ailelerimize, Vatanımıza, Milletimize Hayırlı Olmasını diliyorum.
Babaeski İlçesi Eğitim Ailesi Olarak 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına 6 Lise, 11 İlkokul, 9 Ortaokul, 2 Bağımsız Anaokulu, 1 Halk Eğitim Merkezi, 1 Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, 1 Mesleki Eğitim Merkezi olmak üzere 31 Eğitim Kurumumuzla 526 Okul Öncesi, 1552 İlkokul, 1730 Ortaokul, 1429 Lise Toplam 5237 Öğrenci, 335 Öğretmen ve 51 İdareci bugün itibariyle başlamış bulunmaktayız.
Kıymetli Öğrenciler;
Sizler, okullarınızda, birlikte olmayı, dayanışmayı öğreniyor, hoşgörüyü, sevgiyi paylaşıyor, bilgi dağarcığınızı zenginleştiriyorsunuz. Okulunuz sizin bu değerlerinizi, bilgilerinizi pekiştirdiğiniz, dostluklar ve arkadaşlıklar edindiğiniz aile ocağından sonraki yuvanızdır, evinizdir. Okulunuzun bütün imkânları, sizlerin daha iyi yetişmesi için, yani sizin içindir.
Başarıyı yakalamak için planlı, düzenli olmanız gerektiğini biliyorsunuz. Planlı olmak salt ders çalışmak ya da çok çalışmak değil, etkin ve verimli ders çalışmaktır. Ders çalışmanın yanına, yine planlı olmak kaydıyla, dinlenmeyi, eğlenmeyi ve diğer etkinlikleri koymanın gerekli olduğunu unutmayınız.
Sevgili öğrencilerim, Kendinizi iyi yetiştirmeniz bir vatan borcudur. Unutmayınız ki kendinizi iyi yetiştirme mücadelesi sırasında hep yanınızda olacağız. Bu uğurda ne gerekiyorsa elimizden geleni yapmak için büyük bir gayret göstereceğiz. Bütün bunlara karşılık sizden beklediğimiz sadece çok çalışmanızdır. Erdemli olmayı, insanlara yardım etmeyi, sosyal etkinliklere katılmayı, güzel sanatlarla uğraşmayı ve kitap okumayı asla unutmayınız. Yeteneklerinizi keşfedin ve kendinizi çok yönlü yetiştiriniz. Yeni eğitim-öğretim yılında sizlere başarılar diliyor ve sizlerden her alanda başarı dolu güzel haberler bekliyorum.
Saygıdeğer Öğretmen Arkadaşlarım,
Bugün okuluna koşan yüzlerin; körpecik ve kötülüğü bilmeyen yüreklerin, yarına umut dolu bakışların sizlere emanet edildiği bilincinde olduğunuzu biliyorum. Küçük de olsa yapılacak bir hatanın, onların ruh dünyalarında yapacağı tahribatın neler olacağını, pedagoji bilginiz ve deneyiminizle bilmektesiniz.
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün, özdeyişinde de çok açık ifade ettiği gibi öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. Eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özveriniz derecesiyle uygun olacaktır.
Her koşulda, çocuklarımıza “insan olma” evet insan olma değerini, yüceliğini kavratacağınıza; onların bizi biz yapan Milli ve Manevi Değerlerimizle en iyi şekilde yetişmeleri için her imkânı ve ortamı değerlendireceğinize inancım, tamdır. Değerli Öğretmenlerim Gözleri Çakmak Çakmak Sizin Gözlerinize Bakan Bu Güzel Yavrularımıza Gençlerimize Her Şeyden Önce Vatan Sevgisini En Azami Derecede Aşılayınız. Aşılayınız ki Vatanı Hiçbir Menfaat Uğruna Değişmeyen Nesiller Yetiştirelim.
Değerli Eğitim Yöneticisi Meslektaşlarım;
Öğretmen-öğrenci iletişiminde, öğrenci başarısına, okulun gelişiminde; çevre faktörünün, okul veli ilişkisinin ve sivil toplum örgütlerinin katkısını biliyorsunuz.
Okulunuzdaki tüm imkânlardan öğrencilerinizin en üst seviyede yararlanacağı tedbirleri alınız. Okulunuzun sürekli gelişmesini hedef alan bir yaklaşımla, okulunuzdaki tüm eğitim çalışanlarının TAKIM anlayışı ile BİRLİK, BERABERLİK ve KARDEŞLİK içinde olmalarını sağlayınız. Birlik ve Beraberlik Ruhuyla Okulunuzdaki Her Paydaşınızla Evlatlarımıza En İyi Eğitimi Vereceğiniz Bir Eğitim Öğretim Yılı Geçirmenizi Diliyorum
Kıymetli Velilerimiz;
Aile yuvasından sonra çocuklarınızın yoğrulduğu, eğitildiği ve geleceğe hazırlandığı okulunuzla, sürekli iletişim içinde olmalısınız. Öğrencimizle ne kadar ilgilenirsek ona ne kadar zaman ayırırsak bu zaman gelecekte onların daha iyi yerlerde olmasını sağlayacaktır. Başarının bir ayağı olan siz sevgili velilerimizin okulla iş birliği ve iletişimi bu açıdan çok önemlidir.
2019–2020 Eğitim Öğretim Yılının, öğrencilerimize, eğitim çalışanlarına, ülkemize; sağlık, başarı, huzur ve umulan güzellikleri getirmesini diliyor, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum. (Gözde ALTAY)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com