BABAESKİ UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İLÇE KURULU TOPLANTISI

BABAESKİ UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İLÇE KURULU TOPLANTISI

dsc_0010dsc_0004 dsc_0005 dsc_0006 dsc_0007 dsc_0008 dsc_0010 dsc_0011          

 

Haber: Aydın BİLGİLİ

Uyuşturucu İle Mücadele İlçe Kurulu Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Salonunda İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin Başkanlığında toplandı.

13 Kasım 2014 tarih ve 2014/19 sayılı Başbakanlık Genelgesi kapsamında, Valilik Makamının 25 Haziran 2015 tarih ve 5045 sayılı emirlerine istinaden, Babaeski Kaymakamlık Makamının 07 Eylül 2015 tarih ve 1398 sayılı olurları ile oluşturulan Babaeski Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Kurulu, 22Aralık 2016 tarihinde Babaeski Kaymakamı Tarkan KESKİN Başkanlığında aşağıda imzaları bulunan kurul üyelerinin katılımı ile toplandı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı sonunda yapılan Uyuşturucu İle Mücadele İlçe Kurulu Toplantısına Başta İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mustafa Gümüşoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Hatip, Babaeski Meslek Yüksek Okul Müdürü Tahsin Işık,1. Zırhlı Garnizon Baştabibi Doktor Orhan Kemal Altuner İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Ahmet Uzun, Karahalil Belediye Başkanı Dindar Seçen,  Topal İlçe Toplum Sağlığı Müdürü Hakan Azatçam, Babaeski Devlet hastanesi Basın sorumlusu Nuran Maytop,İlçe Halk Kütüphanesi   Ertan Güler,  Çevre Sağlığı Teknisyeni Özkan Uysal, Toplum Sağlığı Merkezi Ebesi Burcu Kayım, Babaeski Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türkay Topal, Babaeski Ziraat Odası Başkan Vekili Arif Okumuş, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Üzeyir Güngör, Babaeski Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şafak Memi, İlçe Müftüsü Cafer Çakılgil, Babaeski Belediye Park ve bahçeler Müdürü Türkan Koç, Babaeski Belediyesi Zabıta müdürlüğü İsa Yılmaz, katıldılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan Uyuşturucu İle Mücadele İlçe toplantısı bir önceki toplantının gündem maddeleri üzerinde ki konuşma ile başladı.

Gündem maddeleri üzerinde ki görüşmeler tutanakla tespit edilerek karar bağlandı.

Toplantıda ayrıca şu kararlar da alındı.

 

1- Metruk binalarla ilgili yapılan görüşmeler sonucunda ilçemiz sınırlarında tespiti yapılan kurumlara ait kullanılmayan bina ve arazilerin listesinin kurumlara dağıtılarak kullanılabilecek durumda olanlarla ilgili 2017 yılının ilk toplantısında istişare yapılmasına,

2- Uyuşturucu ile Mücadele konusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimlerin devamına,

3- Kurul üyesi kuruluşlarca aylık faaliyet raporlarının tabloya uygun şekliyle, Ocak ayının ikinci haftası içinde Babaeski Toplum Sağlığı Merkezi’ne gönderilmesine,

4- 2017 yılında da Bağımlılıkla ve uyuşturucu ile mücadelenin kararlılıkla devamına,

 

4-İlçe Uyuşturucu ile Mücadele Kurulunun bir sonraki toplantısının 19 Ocak 2017 Perşembe günü saat 14:00’da yapılmasına, Karar verilmiştir.

Ayrıca toplantıda Toplum Sağlığı merkezi müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda 3 Uyuşturucu madde bağımlısını gerekli tedavileri için tüm imkânlar zorlanarak imkan yaratıldığı ve bir tanesinin tedavisi için Çorlu’da bulunan AMATEM’e yatırıldığı ve tedavisine başlanıldığı iki hasta için yatak olması nedeniyle iki hafta geliş gidiş yapıldıktan sonra yatırıldı ve bu tür mücadelelerde AMATEM hastanelerinin sayılarını çok az olduğu vurgulandı.

İlçe Emniyet Müdürlüğünce ilçe merkezlerinde ki Caferlerde yapılan kontrollerde olumsuz bir durum olmadı bildirildi.

İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Bonzai maddesi kullanan 7 kişinin yakalandığı ve haklarında gerekli işlemlerin yapıldığı ve adli soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise rehber öğretmenler tarafından yaklaşık olarak 500 öğrenciye uyuşturucu ile ilgili seminerlerin verildiği bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıda ilçe Kaymakamı Tarkan Keskin ise İlçe merkezinde ve Köylerinde Özel İdareye ait ancak metruk durumda bulunan ve hiç kullanılmayacak durumda olan binaları gerekli yazışmaların yapılarak yıkılması kararının alınması gerektiği de vurgulandı.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.