Ana Sayfa Gündem 9 Kasım 2016 863 Görüntüleme

ATAMIZIN ARAMIZDAN AYRILIŞININ 78. YILINDA ONU SAYGI İLE ANIYORUZ

Aydın BİLGİLİ

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Babaeski Şube Başkanı Binnur Güdücüler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. Yıl dönümü ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı. Başkan Güdücüler yaptığı yazılı basın açıklamasında şunlara yer verdi;

Yüce Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yılında, sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak, özlemle anıyoruz.

Türk Ulusu, her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da, aydınlık Türkiye’nin kurucusu Atatürk’e sevgisini, saygısını ve bağlılığını içten duygularla göstermektedir.

Bizlere tam bağımsız, lâik, demokratik, çağdaş bir devlet armağan eden Yüce Atatürk, Ulusumuzun varlığıyla özdeşleştirdiği, yüreğinde erişilmez kıldığı Ölümsüz Önderimizdir.

Ulusumuz, Yüce Ata’sıyla kıvanç duymakta, insanlığa mal olmuş bir önderi yetiştirmenin övüncünü yaşamaktadır.

Yüce Atatürk, yüklendiği tarihsel görevle, Ulus’un yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş, dünyanın yeniden biçimlenmesinde önemli rol oynamıştır. Yaşarken de, ölümünün ardından da, insanlık için esin kaynağı olmayı sürdürmüştür.

Savaşımı ve çağdaşlaşma atılımlarıyla başka uluslara da yol gösteren Atatürk, ülküleri, düşünce sistemi, yaşamı, başarıları, üstün kişiliği, barışçı kimliği ve geride bıraktığı yıkılmaz eseriyle tarihe damgasını vurmuş, dünyada saygınlık kazanmıştır.

Atatürk, yok edilmek istenen Türk Ulus’unu, aynı ülküler çevresinde toplayarak, yanmış, yıkılmış yurt topraklarında, çağdaş dünyanın değerlerini benimsemiş, yeni ve bağımsız bir devlet kurmuş, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımıştır.

Yüce Atatürk, hiçbir şeyi olanaksız görmemiş, sorunlara gerçekçi ve bilimsel yaklaşımlarla çözümler üretmiştir. Ulus’unu çok iyi tanıyan, seven ve ona güvenen Büyük Önder, toplumun gelişme ve çağdaşlaşma istenci doğrultusunda, en uygun seçenekleri benimsemiş ve uygulamıştır.

Cumhuriyet başta olmak üzere tüm başarılarını kendisine değil, Türk Ulus’una mal eden Atatürk, üstün nitelikleriyle her zaman öncü ve örnek olmuş, insanımızın refahı ve mutluluğu için çalışmış, bu uğurda hiçbir özveriden kaçınmamıştır.

Bugün Ulus olarak yapmamız gereken, Yüce Önder’in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur.

Atatürk’ü anlayan, düşüncelerindeki derinliği kavrayan, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde yaşamını biçimlendiren kuşaklar, Türkiye Cumhuriyeti’nin her dönemde ayakta kalmasının, bağımsız, çağdaş, ulusal bir devlet olarak varlığını sürdürmesinin en büyük güvencesi olacaklardır.

Türk Ulusu, Atatürk’ü unutmamıştır ve unutmayacaktır. Ulusumuz, ilke ve devrimlerine, düşünce sistemine ve Cumhuriyetimize her koşulda sahip çıkacak, ülkülerini gerçekleştirmek, gösterdiği hedeflere ulaşmak için elbirliğiyle çalışacaktır.

Bıraktığı eserin büyüklüğünün ve sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Ulusu, bağımsızlık savaşımızın önderi, lâik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk’ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir.

Çağdaş Türkiye’nin kurucusu, büyük devrimci ve devlet adamı Atamızın   aramızdan ayrılışının 78. yılında, bir kez daha saygı ve gönül borcuyla anıyoruz.”add-babaeski-sube-baskani-binnur-guduculer

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.