Ana Sayfa Gündem 13 Mayıs 2018 581 Görüntüleme

“AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR PROJESİ” DEVAM

20180508_123417_HDR

Haber  Merkezi

Babaeski Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” başarıyla yürütülmeye devam ediyor.

 

Bu projenin amacını; okullarda öğrenim gören öğrencilerin öğretmenleriyle birlikte, okulun bulunduğu mahallede ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç  durumdaki kişilerin; evlerinin bölümlerinin küçük  bakım ve onarımlarının, ,hayatlarını  kolaylaştırıcı bilgilendirme ya da yardımların, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşların toplum hizmeti kapsamında belirli bir plan ve proje dahilinde yerel imkanlarla yapılması olarak belirten okul Müdürü Serhan Kara projeyle ilgili olarak şunları aktardı;

 

“Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Proje kapsamında öncelikle ihtiyacı sahibi aileler mahalle muhtarı tarafından tespit edildi. Proje kapsamında ihtiyaç sahibi aileler Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı,Tesisat Teknolojisi Alanı öğretmen ve öğrencileriyle birlikte  ziyaret edilerek enerjiyi tasarruflu kullanma yollarını anlatan broşürler dağıtıldı.

Aileleri ziyaret sırasında bir ailenin şofben tesisatına ihtiyacı olduğu tespit edildi. Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor projesi kapsamında gerekli olan malzemeler okulun imkanlarıyla karşılanarak ihtiyacı olan bir ailenin elektrikli şofben tesisatı, Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı Okul Müdürü ,Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı öğretmen ve öğrencileriyle beraber çekilmiş,elektrik panosuna sigorta bağlanarak gerekli bağlantılar yapılmış ve topraklama çubuğu ile elektrikli şofbenin topraklaması yapılarak ailemizin sıcak suya kavuşması sağlandı.

 

Bu proje ile öğrencilerin;

Sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmelerini,

Yardımlaşma, ihtiyaç sahibine yardım etme, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi,

Hoşgörüye, saygıya sevgiye, mesleğe ve sanata duyarlı tutum ve davranışa sahip, başarılı bireyler olarak yetişmeleri,

Toplumda kalıcı gönül köprüleri kurmaları,

Sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güvenlerinin geliştirilmesi,

Sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilinci kazandırılması,

Ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlanması,

Okula olan aidiyet duygularının güçlendirilmesi,

Gerçek hayatta iş başı eğitimleri ile mesleki becerinin geliştirilmesi

 

İhtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç kişilerin;

İncitilmeden, kalplerini kırmadan yardım edilmesi,

Hayata tutunmalarına katkıda bulunulması

 

Toplumda;

Yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesi suretiyle toplumsal duyarlılığın artırılması,

Öğrenci ve öğretmenlerimizin toplumla bütünleştirilmesi hedeflenmektedir.

Ayrıca öğrencilerin zamanlarını verimli geçirerek istenmeyen ortamlarda bulunmalarının veya yanlış arkadaşlıklar kurmalarının önlenmesi suretiyle zararlı maddeleri kullanmalarının engellenmesi, şiddete eğilim duyanların kontrol altına alınmasının sağlanması, okula olan aidiyetin, akademik ve sosyal başarılarının artırılması, okul devamsızlıklarının azaltılması ile öğrenciler de yeni ilgi alanları oluşturulması hedeflenmiştir.

 

Babaeski Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi Okul Müdürü ,Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı ve Tesisat Teknolojisi Alanı öğretmenleri ve öğrencilerin katılımıyla başarıyla gerçekleştirilmiştir.Projede Emeği geçenlere teşekkür ederim.

 

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com