Ana Sayfa Resmi İlanlar 4 Mayıs 2017 707 Görüntüleme

T.C.
BABAESKİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırlareli ili Babaeski ilçesi Gaziosmnanpaşa mah. 5 ada 22 parsel sayılı 817 m2 miktarında olup, üzerinde 2 kattan ve yaklaşık 15-20 m2 civarında bodrum kısmı ( kömürlük ) olan betonarme bir bina bulunmaktadır. Marsilye tipi kiremit ile örtülü çatısı olan binanın ön ve sol yan cephesi taraklı- mozaik kaplıdır.Diğer iki boyasız sıvadır. Merdiven sahanlıkları karo mozaik , merdiven basamakları mozaik betondur. Zemin Kat ve 1.normal kat aynı planda olup, niteliklerinde farklılıklar vardır.
1.normal kat 130 m2 civarındadır. Balkon korkulukları alüminyumdur.3 oda , salon , mutfak, wc-banyo ve wc den ibarettir.Antre -hol – mutfak tabanı seramiktir.Mutfak dolabı ve tezgah vardır. Çerçeveler pvc, iç kapılar ahşap, dış kapı amerikan kapıdır. Muttfak dolapları mdf’ dir.Salon laminant, odalar marley kaplıdır. Banyo ve wc tavabanı seramik, duvarlar tavana katar 15×15 renkli fayans kaplıdır. Daha önce sobalı olan daire doğalgaz – kaloriferlidir. Wc 2012 den sonra yenilenmiştir.
Zemin kat: 130 m2 civarındadır. Ön oda çerçevesi ahşap, diğerleri pvc dir. yan balkon pvc ile kapatılmıştır. Ön balkon korkuluğu pvc’dir. 3 oda 1 salon , mutfak, wc- banyo ve wc ‘den ibarettir. İçeri doğalgaz alınmamıştır. Soladırı. Mutfak dolabi mdf ‘dir. Mutfak-odalar ve salon tabanları marleydir.

Dava konusu bina yaklaşık. 30 yıllıktır. Arsanın yola ve arka cephede yeşil alana terki bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 817 m2
Kıymeti : 208.170,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 12/06/2017 günü 10:00 – 10:10 arası

2. Satış Günü : 12/07/2017 günü 10:00 – 10:10 arası
Satış Yeri : Babaeski Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/05/2017
Satış Memuru 72600

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.