Ana Sayfa Gündem 5 Mart 2017 1036 Görüntüleme

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ AK, ZİRAAT ODASI BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

DSC_0014
Haber: Aydın BİLGİLİ
Babaeski Vergi Dairesi Müdürü Tahsin Ak ve Gelir Uzmanı Erdinç Şentürk Babaeski Ziraat Odası Başkanı Şahin Arslan ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.
28. Vergi haftası Dolayısı İle ilgili olarak Babaeski Vergi Dairesi Müdürü Tahsin Ak ve Gelir Uzmanı Erdinç Şentürk Babaeski Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Şahin Arslan ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ettiler.
Yapılan ziyarette bir açıklama yapan Başkan Arslan şunlara yer verdi; Ben öncelikle bu nazik ziyaretleri için Vergi Dairesi Müdürümüze ve Gelir Uzmanı arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum. Vergi bu memleketin gerçekten olmazsa olmazlarından. Bizlerde tarım kesiminde üretici arkadaşlar olarak ve Ziraat Odası olarak vergi ödeme konusunun ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bizler vergiye ne kadar sahip çıkarsak bizlere geri dönüşü, gerek tarım, gerek se tarım politikalarında ve desteklerde ülkemizin refahı açısından çok önemli. Zaten bizim bölgemizde de vergi ödemeleri konusunda gördüğüm ve öğrendiğim kadarı ile de bir sıkıntı yok. Türkiye geneline baktığımızda Yöre olarak Bence vergi ödeme oranlarımız yüksek seviyelerde. Dolaylı ya da dolaysız vergi dediğimiz özellikle bizler tarım çalışanları olarak ülkemize gerekli olan katkıları veriyoruz ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Ben vergi haftasının hayırlı olmasını diliyorum ve kendilerine de çok teşekkür ediyorum. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum.
Babaeski Ziraat Odası Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Şahin Arslan açıklamalarına daha sonra şöyle devam etti; Hazır vergi konusu açılmış iken şunu da belirtmekte fayda var diye düşünüyorum. Kırklareli ilimizin toplanan bu vergilerle ve bu toplanan vergilerin geriye dönüş konusunda ki bazı bilgileri de sizlerle paylaşmak isterim. Kırklareli’miz yıllara göre değişmekle birlikte gerçekten ödediği vergilere göre Türkiye’de ilk on sıralarda yer almaktadır. Ancak ben bir il Genel Meclisi Üyesi olarak ta çok iyi bildiğim bir konu bu konu. Özel idaremize gelen pay oranı, diğer illere gönderilen pay oranları ile ya da bizlere yatırım amaçlı gönderilen Genel idarenin parası olarak da düşündüğümüzde Kırklareli’ne gönderilen pay oranında ise sondan üçüncü sıradayız. Biz tabii ki bu vergi oranlarının yüksekliği ile ilgilendirilip ilişkilendirilip dolayısı ile Kırklareli ilimizin de geliştirilmesi yatırımların daha iyi daha verimli ve etkin olması için verdiğimiz vergi dilimleri civarında da pay almak isteriz. Bunu da belirtmiş olayım. Yani bizler vergi öderken Türkiye genelinde ilk ona giriyorsak, yatırım alanlar oranında da ilk on arasında olmak istiyoruz. Verdiğimiz vergilerin ilimize yatırım olarak dönmesini bekliyoruz ki buna da hakkımız var.
Arslan’ın yaptığı konuşmanın ardından bir açıklama yapan Babaeski Vergi Dairesi Müdürü Tahsin Ak şunlara yer verdi.
Tahsin Ak “vergilendirilmiş kazanç kutsaldır “ diyerek yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; Vatandaşın en doğal hakkı hizmet hakkı. Devletin de günden güne hizmet yükü artıyor. Artan bu yükü karşılamak için de devletin gelire ihtiyacı var. En temel gelir kaynağımıza da baktığımız zaman vergi birinci sırada geliyor. Dolayısıyla vergimizi ne kadar zamanın da verirsek hizmetin aksamasına da engel olmuş oluruz. Vatandaşın zamanında eksiksiz tam olarak hizmetini almasını sağlamış oluruz. Devletimiz ödemelerde de büyük kolaylıklar sağlıyor. Yapılandırma af gibi uygun gördüğü imkânları sunuyor. “
Tahsin Ak yaptığı açıklamada daha sonra şunlara yer verdi; Geleceğimiz için, çocuklarımız için ve onların çocuklarının geleceği adına vergilerimizi ödemek zorundayız” diyerek yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;
Vergilendirilmiş kazanç her zaman kutsal kazançtır. Vatandaşlarımızın birinci görevi kazancımız oranında da vergimizi vermemiz gerekmektedir. Neticede kamu hizmetinde finansman giderleri, harcamalar ve yapılan yatırımların bildiğiniz gibi birinci kaynağı vergidir.
Herkesin üzerine düşen vergi görevi payı ne ise o oranda yerine getirmesi hem bizim, hem geleceğimiz, hem çocuklarımız hem de onların çocukları için bunun olması gerekiyor. Çünkü neticede bu ülkede yaşıyoruz, bu ülkede ki yaşamımızı devam ettirmemiz için devletin gelir kaynağının devam etmesi gerekiyor.DSC_0003 DSC_0011 DSC_0014

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.