Ana Sayfa Gündem 17 Nisan 2017 1632 Görüntüleme

21 ÖĞRENCİ DAHA VESTEL TABLET BİLGİSAYARLARINA KAVUŞTU

DSC_0198
Haber: Aydın BİLGİLİ
Babaeski Turcell Probim A.Ş Sorumlu Müdürü Gökçen çelikkalkan tarafından başlatılan Turcell müşterilerinin katıldığ” Bir Çocuğu da Sen Sevindir” kampanyası kapsamında 21 öğrenci daha Vestel Tablet Bilgişsayarlarına kavuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenelen Vestel tablet Bilgisayar dağıtım törenine başta İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, İlçe Emniyet Müdürü Hakan hatip,AK Parti babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal, İlçe Mlli Erğitim Müdürü Kadriye Tokat, Okul Müdürleri, babaeski Turcell Probim A.Ş. İşletme Sahibi Şerif Şahin, Turcell babaeski Probim A.Ş. Hdeflerden Sorumlu Müdürü Gökçen Çelikkalkan, Kampanyaya katılan Turcell müşterileri ve öğrenciler katıldılar.
Vestel Marka tablet Bilgşsayar dağıtım töreninde bir açıklama yapan İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin şunlara yer verdi; Ben öncelikle bu kampanyayı düzenleyip , bu tablet bilgisayarları sizinle buluşturan büyüklerinize şükranlarımı sunmak istiyorum. Bu tabletleri öncelikle ödevleriniz için kullanın ve daha sonra yaz tatili de yaklaştı ve şurada bir iki ay kaldı. Yaz tatilinde yine eğlence amaçlı kullanırsınız ama öncelikle dediğim gibi dersleriniz için kullanın.
Biliyorsunuz internet kullanımı, tablet ve akıllı telefon kullanımı da çağımızda sorunlar yaratmaya başladı. O yüzden bu ürünleri çok verimli kullanmak zorundayız. Kötü bir alışkanlık gibi kullandığımız zaman bu tür ürünler bize fayda vermeketen ziyade zarar vermeye başlıyor. Bu tableri kullanın ama böyle elinizden düşmeyecek şekilde de kullanmayın. Ben sadece şuan elinişzde olan tablerden söz etmiyorum. Evlerinizde bulunan bilgisayarlarınızı aynı amaç için yani sadece ödev amaçlı kullanın. Bunların yanında annelerinizin ve babalarınız ve hatta elinişzde bulunan akıllı cep telefonlarınız var ve onları daha sizler çok küçük yaşlarda almaya başlıyorlar ama işte bu akıllı telefonları, evklerinizde ki bilgisayarları, bu tableri lütfen bütün zamanınızı alacak şekilde kullanmayın. Şayet öyle kullanacak olursanız sizlere fayda vermekten ziyade zarar vermeye başlar. Ben şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun diyorum ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin’in konuşmalarının ardındann bu kampanyayı yürüten Babaeski Türkcell Probim işletme sahibi Şerif Şahin ise yaptığı konuşmada şunlara yer verdi; Burada ki bir çok hayırsever, yardım sever müşterilerimiz başlarılı öğrencilere destek olmak amaçlı Gökçen hanımın önderliğinde isteyerek ve severek dsetek oldukları bu kampanyada sizlere destek olabilecekleri ve bizim şirketimizin de yapabileceğpi şekli ile asklında bu farklı şeylerde olabilirdi. Örneğin kitap gibi ama bizler malesef teknoloji firması olduğumuz için de sizlere tablet bilgisayarlar veriyoruz. Sayın Kaymakamımızında ifade ettiği gibi, gerçekten bu tabletler ve bilgisayarlar doğru kullanılmadığı zaman çok tehlikeli bir hale gelebiliyorlar. Şayet bir birinizle oynarsanız kendinizi çok daha fazla geliştirirsiniz. Tablet, bilgisayar ve akıllı telefonlarla çok daha fazla oynarsanız kendinizi hiç ama hiç geliştiremezsiniz. Şayet bunlarla çok fazla oynarsanız ki bunlarda sizin beyinlerinizin gelişmesini olumsuz yönde çok fazla etkiliyor. Onun için bu laetleri kullanabildiğiniz en ideal şekilde kullanmanız lazım. Bizler firma olarak çocukları zaten çok seviyoruz. Mağazamızın yeri küçük caminin arkasında teknoloji ile ilgili herhangi bir sıkıntınız, derdiniz ve ihtiyacınız olduğunda muhakkak gelin, artık teknoloji dünyasında yaşıyoruz . Oyun, tabii ki p da bir teknolojinin uzantısı ama teknolojiyi kullanmak, yönetmek, yaratmak gibi sorumluluklarımız var. Dediğim gibi bizler bir teknoloji firmasıyız ve kapımız çocuklara her zaman açık. Muhakkak bekliyoruz. Bu öğretmenleriniz için de geçerli ve yapabileceğimiz ne varsa seve seve-, saygı ile mutlu olarak yaparız.
Ben özellikle İlçe Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum kendileri gerçekten çok özel bir insan. Onun Babaeski için varlığını bir şans olarak değerlendiriyorum. “ Bir çocuk için en büyük şans öğretmendir” öğretmen çok çok önemli bir şey. Sizindederslerinize ve çalışmalarınıza gereken önemi vermeniz gerekiyor tabii. Ben tekrar Sayın Kaymakamıma ve Müdürüme, sizlere de çok teşekkür ediyorum.
Daha sonra Vestel tablet dağıtım töreninde kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Kahraman Tokat şunlara yer verdi;Sayın Kaymakamım, Değerli misafirler, çok kıymetli meslektaşlarım , sevgili öğrencilerim, babaeski Turkcell A.Ş. hedeflerden sorumlu müdürü Gökçen Çelikkalkan tarafından başlatılan Turkcell müşterilerinin katıldığı “Bir çocuğu da Sen Sevindir” Tablet Kampanyası çerçevesinde İlçe milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarımızda 21 öğrencimiz daha bugün burada Vestel tablerine kavuşmanın heyecanını yaşayacak.
Bu kampanya ile 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında ilçemiz okullarında daha önece 32 öğrencimizi, bugün de sizlerle 21 öğrencimizi sevindirmiş olacağız. Vestel Marka tabletlerinizi sizlere dağıtmış olacağız. Kampanyayı düzenleme fikirini bizimle birlikte paylaştığı andan itibaren çok özveri ile çalışan Sayın Şerif Şahin’e, eşi Elif Şahin hanıma, Gökçen Çelikkalkan hanıma ve bu kampanyaya Turcell müşteri olarak katılan sizleri burada gözlerinizi ışıldatacak değerli müşterilerine ben gerçekten çok teşekkür ediyorum. Sayın Kaymakamım ve Şerif Beyde söyledi, Çocuklar, herşey dozunda güzel. Eğer bu tabletleri yerinde ve belirli oranda ve zamanda kullanır, hayatınızın en büyük parcası haline getirmezseniz bu teknolojiyi oynarsanız, derslerinize çalışırsanız , kendi keşfedecek sportif etkinlikler yaparsanız burada geçireceğiz zaman şöyle yarım saat, bir saat kitap okuyayım deyip de kitap okuma alışkanlığı kazanabilirseniz işte o zaman eğitimde çıtanız her zaman yüksek olur ve ufkunuz çok daha geniş ve çok daha başarılı gençler olarak bizler sizleri yetiştirebiliriz. Bu bir parça, ödevleriniz için, arada bir böyle vakit geçirmeniz için, ama sizin esas önceliğiniz tabii ki kendişnizi geliştirecek alışkanlıklar kazanmanız. Ben inşallah bunu bu analamda kullanmanız temennisi ile tekrar emeği geçen tüm insanlara, katkı sağlayan tüm müşterilerinize ve arkadaşlarınıza saygılar sunuyorum ve teşkkür ediyorum.
Yapılan konuşmaların ardından 21 öğrencinin Vestel Marka Tablet Bilgisayarlarını İlçe Kaymakamı Tarkan Keski, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal ve diğer müşteriler verdiler.
Dağıtılan Vestel Marka Tabklet Bilgisayarların ardından öğrenciler ve kampanyaya katılanlar toplu hatıra fotoğrafı da çektirdiler.
Vestel Marka Tablet Bilgisayar dağıtım kampanyasına destek veren 21 Turcell müşteri ise;
Uğur Genç,
Yasemin Hamamcıoğlu
Tamer Selvi
Apturrahman Peker
Tahsin Atılgan
Recep Yalçın
Dilek Vardar
Mustafa Güçlü
Zülfü Çelik
Aydın Anıl
Melis Sezer
Atilla Söylem
Şerafettin Yavuz
Aydın Öztürk
Bedriye Çavuş
Abdurrahman Tabak
Küçük Hasan Saymadı
Salih Kurt
Neşet Gül
Ayhan Güner
kadriye Tokat

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.