Ana Sayfa Gündem 17 Ocak 2017 1040 Görüntüleme

2017 YILI BİREYSEL SULAMA MAKİNE-EKİPMAN DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI

18 OCAK

 

 

Haber: Aydın BİLGİLİ

 

2017 Yılı Bireysel Sulama ve Makine-Ekipman desteği başvuruları internet üzerinden başladığı bildirildi.

2017 Yılı Bireysel Sulama ve Makine-Ekipman Desteği başvuruları başlaması üzerine görüştüğümüz Babaeski İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Üzeyir Güngör gazetemize bir dizi açıklamalarda bulundu.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Üzeyir Güngör 2017 Bireysel Sulama Makine Ekipman Destek başvuruları 14 Şubat 2017 mesai bitimine kadar internet üzerinde başladı diyerek yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programıyla,

  1. a) Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,
  2. b) Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,
  3. c) Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması,

ç) Lineer sistem, Center Pivot sistem veya Tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alınması,

  1. d) Güneş enerjili sulama sistemi kurulması,

Programdan desteklenecek alımlar için hibeye esas mal alım tutarı gerçek kişiler için 100.000 TL, tüzel kişiler için 200.000 TL’yi geçemez Söz konusu alımların %50’si program kaynaklarından finanse edilecektir. Program kapsamında daha önce hibe desteğinden yararlananlar bu Tebliğ kapsamında aynı yatırım konusunda başvuru yapamazlar.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Bakanlık tarafından oluşturulan güncel çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmak şartıyla gerçek kişiler, kolektif, limitet ve anonim şirketler, sulama kooperatifleri ve tarımsal kalkınma kooperatifleri başvurabilirler.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK ?

Başvuru şartları ve hazırlanması gereken dosya içeriği hakkında bilgi İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ve www.tarimreformu.gov.tr ile www.kirklarelitarim.gov.tr adreslerinden edinilebilir. Başvuru dosyalan Genel Müdürlüğün referans fiyatları açıklamasından sonra elden İI Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edilecektir.

BAŞVURU ZAMANI NEDİR?

Müracaatlar Bakanlığımızın belirlediği şekilde 14.02.2017 tarihi mesai bitimine kadar İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılacaktır. Gelen proje teklifleri son başvuru tarihinden itibaren 20 gün içerisinde değerlendirilerek www.kirklarelitarim.gov.tr II İlçe Müdürlüğü ilan panolarında duyurulacaktır. Program kapsamına alınan başvuru sahiplerine ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. PROJENİN TAMAMLANMA SÜRESİ

Başvuru sonuçlarının Müdürlüğümüz internet sayfasında ilanından sonra başvuru sahibi ile Müdürlüğümüz arasında 10 gün içerisinde Hibe Sözleşmesi imzalanacaktır.  Sözleşme tarihinden sonra en fazla 45 günde proje tamamlanacaktır.

SATIN ALMA USUL VE ESASLARI

Proje sahipleri yapacakları her türlü satın alma işlemlerinde Bakanlık tarafından yayınlanan satın alma el kitabındaki kurallara uygun hareket edecektir. Desteklenecek makine-ekipmanlar için Bakanlığımızca yayınlanacak olan referans fiyatlar üzerinden işlem yapılacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi edinilmesi için sizi İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze bekliyor ve bol kazançlar diliyoruz

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.