Ana Sayfa Gündem 2 Mart 2017 920 Görüntüleme

VERGİ BİLİNCİNİN TOPLUMDA OLUŞMASI ÇOK ÇOK ÖNEMLİ.

Haber: Aydın BİLGİLİ
28. Vergi haftası Dolayısı İle ilgili olarak Babaeski Vergi Dairesi Müdür Vekili Tahsin Ak ve beraberindekiler İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin’i makamında ziyaret ettiler.
Vergi Dairesi Müdür Vekili Tahsin Ak ve beraberindekiler İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin’i 28. Vergi Haftası dolayısı ile makamında ziyaret ederek kokart taktılar ve çiçek sundular.
İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin’e yapılan ziyarete Babaeski Vergi Dairesi Müdür Vekili Tahsin Ak, Gelir Uzmanı Erdinç Şentürk ve Müdür Yardımcısı Görevlisi Nuray Çoban katıldılar.
Yapılan Ziyaretten memnuniyetine dile getiren Kaymakam Keskin yaptığı açıklamada şunlara yer; Vergi vermek bir vatandaşın en büyük ödevlerinden. Çünkü, bizim bireyi olduğumuz devletimiz verdiğimiz vergiler sayesinde ayakta. Biz çeşitli vesilelerle verdiğimiz vergilerle devletimiz de halkımıza hizmet sunuyor. O yüzden vergi ödemek vatandaşımızın en büyük ödevi. Ve vergi toplamakta devletimizin en büyük görevlerinden. Bir vergi haftamızı daha yaşıyoruz. Vergi bilincinin toplumda oluşması çok çok önemli. Bu vergi bilinci toplumda oluştukça ülkemiz daha da kalkınacaktır diye düşünüyorum. O yüzden bu vergi bilincinin oluşması nda sadece vergi dairelerimize değil ayni zamanda Mali Müşavirler odamıza da çok büyük ödevler düşüyor. Onlarda idare ile mükellef arasında bir aracı kurumdur. Onlar işlerini iyi yaptıkça vergi konusunda çok daha iyi bir sonuç alınıyor ve o yüzden onlara da ihtiyaç var. Umarım vergi bilinci artarak ülkemizde devam eder. Verdiğimiz vergiler boşa verilen paralar değildir. Bunlar hem direk olarak bize hem de toplumumuza hizmet olarak geri dönen paralardır ve o yüzden vatandaşlar olarak, kurumlar olarak vergilerimizi vermemiz gerekiyor.
Yapılan ziyarette İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin’in açıklamalarından sonra bir açıklama yapan Babaeski Vergi Dairesi Müdür Vekili Tahsin Ak yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;
“ Vatandaşın en doğal hakkı hizmet hakkıdır. Devletin de günden güne hizmet yükü artıyor. Artan bu yükü karşılamak için de devletin gelire ihtiyacı var. En temel gelir kaynağımıza da baktığımız zaman vergi birinci sırada geliyor. Dolayısıyla vergimizi ne kadar zamanın da verirsek hizmetin aksamasına da engel olmuş oluruz. Vatandaşın zamanında eksiksiz tam olarak hizmetini almasını sağlamış oluruz. Devletimiz ödemelerde de büyük kolaylıklar sağlıyor. Yapılandırma af gibi uygun gördüğü imkânları sunuyor. “
Tahsin Ak yaptığı açıklamada daha sonra şunlara yer verdi; Geleceğimiz için, çocuklarımız için ve onların çocuklarının geleceği adına vergilerimizi ödemek zorundayız” diyerek yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;
Vergilendirilmiş kazanç her zaman kutsal kazançtır. Vatandaşlarımızın birinci görevi kazancımız oranında da vergimizi vermemiz gerekmektedir. Neticede kamu hizmetinde finansman giderleri, harcamalar ve yapılan yatırımların bildiğiniz gibi birinci kaynağı vergidir.
Herkesin üzerine düşen vergi görevi payı ne ise o oranda yerine getirmesi hem bizim, hem geleceğimiz, hem çocuklarımız hem de onların çocukları için bunun olması gerekiyor. Çünkü neticede bu ülkede yaşıyoruz, bu ülkede ki yaşamımızı devam ettirmemiz için devletin gelir kaynağının devam etmesi gerekiyor.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.