Ana Sayfa Resmi İlanlar 12 Temmuz 2019 52 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.
BABAESKİ
İCRA DAİRESİ
2014/1886 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 124 Ada, 5 Parsel, Sinanlı Köyü, 124 Ada, 5 parseltapu kaydında Kerpiç ev, ambar ve arsası niteliğinde olup arsası 790,73 m²?dir. Arsa üzerinde bodrum+zemin katlı 90 m² betonarme bir yapı bulunmaktadır. Bu meskenin 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo ve 1 tuvalet vardır. Odaların ve salonun zeminleri beton, duvarları ve tavanları, sıva ve boya kaplıdır. Banyo ve tuvaletin zeminleri seramik kaplıdır. Meskenin tüm pencereleri ısı camlı pvc doğrama ile yapılmıştır. Isınması soba ile sağlanmakta olup binanın dış cephe mantolaması ve boyası yoktur. Binanın çatısı da bulunmamaktadır. Evde oturan kimse yoktur. Arsa üzerinde depo olarak kullanılan 15 m² yığma bir yapı bulunmaktadır. Bu yapının iç ve dış duvarları sıvalı ancak boyasızdır. Kapısı ve penceresi ahşap doğrama ile yapılmıştır. Çatısı yoktur. Sinanlı 124 ada 5 parselde bulunan arsa ise Sinanlı köy merkezine nispeten uzak bir bölgede bulunmaktadır.Borçlunun bu taşınmazlar üzerindeki hissesi ¼ oranındadır. Sinanlı mesken 90,00 m² x600 TL= 54.000,00TLSinanlı depo15,00 m² x 200 TL = 3.000,00TLSinanlı arsa 790,73 m² dir Toplam=136.073,00TL1/4 borçlunun hissesine düşen miktar = 34.018,25TL?dir.
Yüzölçümü : 790,73 m2 Arsa Payı : 1/4 İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 34.018,25 TL KDV Oran : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 15:40 – 15:45 arası
2. Satış Günü : 17/10/2019 günü 15:40 – 15:45 arası
Satış Yeri : Babaeski Ticaret Borsası Toplantı Salonu Cumhuriyet mah E-5 Karayolu no.24 –
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1886 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019
SAYI : 88 (B.İ.B.) 12.07.2019

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

12 KISIM MEYVE ALIMI

12 KISIM MEYVE ALIMI

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.