Ana Sayfa Gündem 12 Nisan 2017 753 Görüntüleme

TÜRK POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞUNUN 172. YIL KUTLANDI

DSC_0093
Hakan Hatip; İnsan yaratılmışların en şereflisi, en seçkini, en donanımlısı ve en bilinçli olanı; ama aynı zamanda en vahşi, en acımasız ve en anlaşılmaz davranışların da sahibidir.
Haber: Aydın BİLGİLİ
Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 172. Yılı Atatürk Meydanında ki, Atatürk heykeli önünde düzenlenen törenlerle kutlandı.
Atatürk Meydanında düzenlenen Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 172. Yıldönümü kutlamalarına İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin,1. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Coşkun Önal, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı,Başkan Yardımcısı Ayhan Sertgün,Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Cumhuriyet Savcısı Fatih Koz,İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Gümüşoğlu,Trakya Üniversitesi Babaeski Meslek Yüksek Okul Müdürü Ertuğ Can,Adalet ve Kalkınma Partisi Babaeski İlçe Başkan Yardımcısı Ümit Turgut, Teşkilat Başkanı Cengiz Demircan, Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat ve Şube Müdürleri Ahmet Uzun, Ali Osman Cura, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Banka Müdürleri,Kamu Kurum ve kuruluşlarının İdarecileri, Okul Müdürleri, Merkez Mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Atatürk Heykelinde düzenlenen tören Protokol Üyelerinin yerini alması ve Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
Günün Anlam ve Önemini Belirten konuşmayı Babaeski İlçe Emniyet Müdürü 4. Sınıf Emniyet Müdürü Hakan Hatip yaptı. Hakan Hatip;İnsan yaratılmışların en şereflisi,en seçkini, en donanımlısı ve en bilinçlisi olanı; ama aynı zamanda en vahşi, en acımasız ve en anlaşılmaz davranışların da sahibidir.Diyerek yaptığı konuşmada şunlara yer verdi;
Sayın Kaymakamım, Sayın Tugay Komutanım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Cumhuriyet Savcılarım, Sayın Hakimlerim, Değerli Daire Amirleri, Saygıdeğer Misafirler, Kıymetli Meslektaşlarım.
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyetin ve Kanunların Düşmanlarına karşı Bir Kalkan” olarak tanımladığı, gücünü ve desteğini halkından almış olan Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. . İnci yıldönümünü büyük bir kıvanç ve gururla kutluyoruz. Bu münasebetle düzenlemiş olduğumuz törenimize teşriflerinizden dolayı şahsım ve teşkilatım adına en içten şükranlarımı arz ederim.
Ülkemizin dirlik, düzen, huzur ve güvenini temin, vatandaşımızın temel hak ve hürriyetleri ile can ve malını koruma, hukukun ve kanunların üstünlüğü ile Devletin otoritesini sağlama gibi çpk önemli ve hayati görevleri üstlenmiş olan Teşkilatımız 172. İnci Kuruluş Yılında sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, dünyada da hak ettiği Saygın yerini almış olmanın da haklı gururunu taşımaktadır.
Türk polisi, bu kutsal görevi çağın teknolojisini kullanarak, sürekli kendini yenileyip geliştirerek, hukuk kuralları içinde, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, Laik ve Sosyal Hukuk Devleti bilinci ile mesai kavramı gözetmeksizin organize suç örgütleri ya da son derece gelişmiş teknolojik silahları ve metotları kullanan şer odaklan ile mücadelesini en iyi ve en verimli şekilde yerine getirmeye devam etmektedir.
DEĞERLİ BABAESKİLİLER; Suçların giderek çeşitlendiği ve arttığı, suç işleme vasıtası ve tekniklerinin geliştiği günümüzde polisin, suçların önlenmesinde halkın desteği olmadan başarılı olabileceğini düşünmek mümkün değildir. Sizlerden artarak aldığımız destek sayesinde çalışmalarımızı daha verimli bir şekilde devam ettiriyoruz.
Halkımızın rahat ve huzurunu temin ve suç korkusunu yenmek amacıyla halk arasında MOBESE olarak adlandırılan Kameralı Kontrol ve Denetim Projesi çerçevesinde İlçemizde uygulamaya konulmuş, siz değerli halkımız ve esnafımız ile yapılan ortak çalışma sayesinde ilçemizin değişik yerlerinde var olan kameralara ilave olarak Makimizin yoğun olarak bulunduğu 5 noktaya yeni sistem 19 adet İP kamera, 5 noktada 12 adet plaka tanıma sistemi oluşturulmuş, ayrıca plaka tanıma sistemi üzerinden Petrol İstasyonları, Noter, Otoban Gişelerinde bulunan kamera sistemleri ile de bağlantı kurularak buralardan aktif hizmet alımı yapılmaktadır.
Bu sayede birlikte huzur içinde yaşadığımız Babaeski’mizde suç ve suçlularla daha etkin mücadele ederek öncelikle suçların önlenmesi ve meydana gelen suçların aydınlatılarak faillerinin adalete teslim edilip gereken cezayı almalarına fayda sağlamaktadır. Bu bağlamda; 2015 yılında toplam (917) olay meydana gelmiş bunlardan (140) tanesi malvarlığına karşı işlenen suçlar, 2016 Yılında toplam (876) olay meydana gelmiş bunlardan (113) tanesi mal varlığına karşı işlenen suçlardır. Bu itibarla meydana gelen olaylarda %4,5 azalma, mal varlığına karşı işlenen suçlarda da %20 azalma olmuştur.
2015 yılında İlçemizde meydana gelen (8) adet Telefon İle Dolandırıcılık Olayından 11 şüpheli şahıs yakalanmış, (3) şüpheli şahıs tutuklanmış, 2016 yılında 11 adet Telefon ile Dolandırıcılık olayı meydana gelmiş, 15 şüpheli yakalanmış 8 şüpheli şahıs tutuklanmıştır.
Bu başarılar; son dönemde personel sayımız 80′ den 68’e düşmüş olsa da, siz sevgili meslektaşlarımın göstermiş olduğu üstün gayret ve fedakarca çalışmaları neticesi ortaya çıkmıştır. Bu başarı sizlerindir. Sizlerle gurur duyuyor ve teşekkür ediyorum.
Babaeski Emniyet Teşkilatı olarak Babaeski halkına layık olduğu en iyi hizmeti verebilmek adına gece gündüz görevimizi yaparken bizlerden desteğini esirgemeyen Başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere, Belediye Başkanımıza, Cumhuriyet Savcılarımıza, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Meslek Odalarına, Sivil Toplum Örgütlerine Tüm Babaeskili vatandaşlarımıza ve Babaeski Medyasına sağ olsunlar diyor şükranlarımı sunarım.
İnsan yaratılmışların en şereflisi, en seçkini, en donanımlısı ve en bilinçli olanı; ama aynı zamanda en vahşi, en acımasız ve en anlaşılmaz davranışların da sahibidir. Bunu en son 15 Temmuz’da çok net gördük. Vahşice, anlaşılmaz hazmedilmez bir şekilde, şerefsizce masum insanların üzerine kurşun yağdıran canilere karşı vatanını ve bayrağını namusu belleyip uğruna canını vermekten tereddüt etmeyen vatandaşlarımız, askerimiz ve siz görevi başındaki değerli meslektaşlarımızın tamamı; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün bizlere öğrettiği şekilde vatanını, milletini, demokrasiyi ve hukuk devletini savunmak için büyük bir kahramanlık göstererek, daha önceden de vatan için canlarını feda etmekten kaçınmayan şehitlerimizin arasına yürüyerek, terör örgütlerinin ve bu örgütleri maşa olarak kullanan hiçbir vesayet odağının ülkemizi teslim alamayacağını bir kez daha Tüm Dünyaya Haykırmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle; hatıralarını her zaman kalbimizde taşıdığımız aziz şehitlerimizi rahmetle, dul, yetim ve gazilerimizi minnetle anıyor, emeklilerimize sağlık ve mutluluk diliyor, halen görevleri başında olan tüm mensuplarımıza fedakar aileleri ile birlikte sağlıklı başarılı huzur dolu yaşam temenni ediyor, Teşkilatımızın 172 Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz törenimize teşrifleriyle bizleri onurlandıran tüm değerli konuklarımıza tekrar saygılar sunuyorum. Bizler sizin için gece gündüz hizmet vermekten onurlu ve gururluyuz. Yılmadık yılmayacağız. Sağolun Varolun.
Yapılan konuşmanın ardından Babaeski Ortaokulu 7/B öğrencisi Deniz Selvişah Ürer ve Babaeski Şehit Ersan Yenici Anaadolu Lisesi 12/F Öğrencisi Ziya Akın şiirlerini okudular.
Daha sonra törenin ardından Öğretmenievi Bahçeisinde tebrik kabul eden İlçe Emniyet Müdürü Hakan Hatip konuklarına çeşitli ikramlarda bulundu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.