Ana Sayfa Gündem 25 Aralık 2016 975 Görüntüleme

  TERÖR SALDIRILARI VE FIRAT KALKANI HAREKÂTINDA ŞEHİT OLAN POLİS VE ASKERLERİMİZ İÇİN ÇELENK SUNUM TÖRENİ DÜZENLENDİ.

dsc_0290 dsc_0321 dsc_0214 dsc_0327

Haber: Aydın BİLGİLİ

Yurt içinde ve Fırat kalkanı harekâtında Terör saldırıları sonucu Şehit olan asker ev polislerimi anısına Atatürkçü Düşünce Derneği Babaeski Şube Başkanlığı Atatürk Heykeline çelenk sunumu töreni düzenledi.

Yurt içinde Terör saldırıları sonucunda ve Fırat Kalkanı Harekâtında şehit edilen Polis ve Askerlerimiz anısına Atatürkçü Düşünce Derneği Babaeski Şube Başkanlığı tarafından Hükümet Konağı önündeki Atatürk Heykelinde çelenk sunumu töreni düzenlendi. Düzenlenen Törene Atatürkçü Düşünce (ADD) Derneği Genel Yönetim Kurulu Üyesi Melek Esmer, Atatürkçü Düşünce Derneği Babaeski Şube Başkanı Binnur Güdücüler ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, Babaeski Ziraat Odası Başkanı Şahin Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Kızılay’ı Babaeski Şube Başkanı Necip Fıçıcı, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar.

Atatürk Heykelinde şehitlerimiz anısına düzenlenen çelenk sunum töreni, Çelenk Sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Törende daha sonra Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Binnur Güdücüler yaptığı konuşmada şunlara yer verdi;

Ülkemizde yaşanan olaylar hepimizin canını yakmaktadır, içimizi kahretmektedir, bizler bu gün burada terörle hayatını kaybeden şehit olan güvenlik güçlerimiz ve yurttaşlarımız için, vatan toprağından uzakta Suriye topraklarında şehit olan Mehmetçik için,23 Aralık 1930 Menemen de Cumhuriyet’e ve Atatürk devrimlerine inanmış aydın Türk genci Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın katledilmesiyle sonuçlanan bağlı olduğu çağdaş değerler için canını hiçe sayarak, şehit olmuş Kubilay için, bu onurlu davranışıyla, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağnazlığa ve karanlık düşüncelere karşı başlattığı savaşımın simgesi olmuş, “Devrim şehidi” kimliğiyle gönüllerde ölümsüzleşmiştir. Ayrıca,25 Aralık 1973 yılında kaybettiğimiz garp cephesi komutanı 2.Cumhurbaşkanı, Lozan Fatihi İsmet İnönü’yü de rahmetle, saygıyla anıyoruz. Üzüntülerimiz yanında 25 Aralık 1930 Atatürk’ün Babaeski’ye gelişinin 86.cı yıldönümünü de sevinçle anıyoruz,

Atatürk Babaeski’de Belediye bahçesinde Babaeskilere şöyle sesleniyor “Bu memleket bu vatan  bizim birlikte çalışacağız, yapamayacağımız hiç bir şey yoktur.”

Bizler bugün bağımsız, onurlu ve başı dik bir Ulus olarak özgürce yaşıyor ve çağdaşlaşma yolunda ilerliyorsak, bunu Başta Atatürk’e şehitlerimize ve ülkesi için her şeyini ortaya koyan milletimize borçluyuz. Birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz her zaman gönlümüzde yaşayacaktır.

Şehitlerimize olan borcumuzu ödemenin tek yolu, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatarak, bölünmez bütünlüğümüzü korumak, ulusal değerlerimize sahip çıkmak, ülkemize, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere kararlılıkla karşı koymaktır

Bağımsız yaşama hakkını onuruyla elde eden Türk Ulusu, tarihin her döneminde yurt topraklarına sahip çıkmış, bu uğurda canını vermekten çekinmemiştir. Türk Ulusu, yurt sevgisi, bağımsız ve özgür yaşama tutkusuyla dünya üzerinde saygın bir yer edinmiş, kahramanlıklarıyla tarihe damga vurmuştur.

Şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, yurdumuzda huzur ve güvenliğin sağlanması, ulusal çıkarlarımızın savunulması, için canlarını feda ederek, Ulusumuzun gönlündeki erişilmez yerlerini almışlardır.

Türk Ulusu şehitlerinin özverilerini hiçbir zaman unutmayacaktır. Birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz her zaman gönlümüzde yaşayacaktır.

Ulusal bütünlüğümüze zarar verecek söylem ve eylemler asla amacına ulaşamayacaktır. Tekil devlet yapımıza saldıranlar, ortak tarihsel ve kültürel değerlerimizi vurgulamak yerine yapay ayrılıklar yaratmaya çalışanlar tarihin tozlu ve kara sayfalarında kaybolacaklardır. Türk Ulusu, şehitlerine verdiği şeref sözünün her zaman arkasında durarak tüm güçlüklerin üstesinden gelecektir.

Atalarımızın emaneti olan yurt topraklarını sonsuza değin koruyacak, Bu, gururumuz ve kıvanç kaynağımız şehitlerimize borcumuzu ödeyebilmenin tek yoludur.

Tarihin akışını da değiştiren birçok zafere imza atan Türk Ulusu, karşılaştığı tüm güçlükleri birlik ve beraberlik içinde aşmıştır. Bağımsızlığı sözkonusu olduğunda, Ulusumuz tüm bireyleriyle tek yürek olarak her türlü güçlüğe karşı koymuştur.

Yüce Atatürk, “Türkiye halkı, asırlardan beri hür ve bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı bir yaşama gereği saymış bir milletin kahraman evlâtlarıdır. Bu millet, bağımsızlıktan uzak yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır” sözüyle, Ulusumuzun soylu kişiliğini çarpıcı biçimde anlatmıştır.

Ulusumuz, tarih boyunca onuruyla yaşamış, canı pahasına da olsa ilkelerinden, değerlerinden ve ülkülerinden ödün vermemiştir.

Türk ulusunu bölmeye, teslim almaya, terör ile yıldırıp diz çökertmeye yönelik bu hain saldırılara boyun eğmeyeceğiz. Asla teslim olmayacağız. Korkmuyoruz. Yılmayacağız…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Yüce Atatürk başta olmak üzere, yaşamını ülkesine adayan tüm kahramanlarımıza, yurdunu canından üstün bilen, şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz minnet duyuyoruz.

En değerli varlıklarımız şehitlerimizi saygı, rahmet ve gönül borcuyla anıyoruz

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.