Ana Sayfa Resmi İlanlar 15 Aralık 2016 900 Görüntüleme

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BABAESKİ

İCRA DAİRESİ

2016/495 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kırklareli İli Babaeski İlçesi Hacıhasan (Atatürk) Mah 655 Ada 10 parsel 1 nolu bağımsız bölüm olan mesken, tapu kayıtlarında arsa vasfında olan parsel üzerinde 4 katlı bina mevcuttur. Taşınmaz ilçe merkezine ve festival alanına yakın konumdadır.Binada fransız modeli balkon olup korkuluklar paslanmaz kromdur.383,00 m2 alanlı arsa vasıflı, 1/4 arsa paylı, kat irtifakı mevcuttur.Dairenin bu haliyle değeri 130.000,00 TL’dir.

İmar Durumu : Bahçe çekme mesafeleri dışına çıkılamaz.Söz konusu taşınmaz üzerinde Zemin+1.Normal kat+2.Normal kat+3.Normal kattan oluşan ruhsatlı 4 katlı bina mevcuttur.Kaks 1,60,Bina yüksekliği 12.50 ön bahçe mesafesi 5.00, Yan bahçe 3.00 Arka bahçe 6,25 dir.

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Beyan hanesinde 03/04/2013 Tarih 1850 yevmiye sayılı yönetim planı ibaresi mevcuttur.

  1. Satış Günü : 25/01/2017 günü 14:30 – 14:35 arası
  2. Satış Günü : 22/02/2017 günü 14:30 – 14:35 arası

Satış Yeri :Babaeski Ticaret Borsası Toplantı Salonu-Cumhuriyet Mah Eski E-5 Karayolu Cad No:24 Babaeski/KIRKLARELİ

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/495 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/12/2016

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.