Ana Sayfa Resmi İlanlar 23 Aralık 2019 148 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.
BABAESKİ
İCRA DAİRESİ
2015/756 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 108 Ada, 58 Parsel, PANCARKÖY Mahalle/Köy,Pancarköy köyü, Baraka sırtı mevkii, 58 parsel sayılı, tarla vasıflı taşınmazın KIRKPINARHAZIR BETON İNŞ. TUR. SAN.VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.adına kayıtlı olduğunu bildirmektedir.Tapu kaydı bilgilerinde, parselin tarla vasıflı olduğu bildirilse de, parsel tarla olarak kullanılmayıp parsel üzerinde hazır beton şantiyesi bulunmaktadır.Keşif günü şantiyede üretimin yapılmadığı görülmüştür. Boş olan tesiste, bekçi Ahmet Karakaş bulunmaktadır.58 sayılı parsel üzerinde; 272,00 m2 lojman olarak kullanılmış olan bina, 220,00 m2 olan atölye, 80,00 m2 ve 30,00 m2 olan 2 adet prefabrik bina, mutfak olarak kullanılmış olanve kantar yeri mevcuttur.Kantar yeri ve mutfak olarak kullanılan bina eski ve bakımsız olup ekonomik bir değerleri yoktur.Lojmanda iki bölüm olup girişleri ayrıdır. Bölümlerde hol, iki oda ve wc bulunmaktadır. Dış doğramaları PVC, çatısı teras olan bina bakımsızdır. Bakımsız durumda olan prefabrik binaların çatısı beşik çatı olup oluklu galvaniz levha ile kaplıdır ve doğramaları PVC dir. Atölye teras çatılı olup önü açıktır. Bina bakımsızdır.
Birbirlerine yakın olan bu binaların bulundukları alanda saha betonu mevcuttur.Binaların yapım özelliklerini dikkate alarak yıpranma payı düşüldükten sonra günümüz alım-satım rayiçlerine göre değerleri:Lojman binası. 114.240,00TLAtölye 92.400,00 TLabrik binalar :38.000,00 TLToplam .244.640,00 TLve Pancarköy köyü arazi sınırları içerisinde, Baraka sırtı mevkiinde bulunan108 Ada 58 Parsel numaralı arazitarla vasfındadır.13.362,58 m2 alanında olup, Tınlı-Killi toprak yapısına sahip ve kuru tarım uygulanmaktadır. Tarla Köyün kuzey batı istikametinde bulunmaktadır ve Köy yerleşim yerine yaklaşık 2 km mesafededir. Tarlanın batısında yol, güneyinde hazır beton şantiyesi, 2 adet bina ve 2 adet prefabrik ev , bir miktar toprak yığınları, kantar yeri ve beton zemin bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı ziraat yapılması mümkün değildir, ancak tarla olarak değerlendirilecek olursak. Ulaşım sorunu yoktur. Bölgede buğday ve ayçiçeği,tarımı yapılmaktadır. Tarlanın topografik yapısı, mevkisi, toprak yapısı ve verimlilik durumuna göre yapılan inceleme ve piyasa araştırmaları sonucunda kanaatimce bu yerin1 Dekar değeri 35.000 TL. dir, buna göre1.457,10 m2 X 35.000 TL = 50.998,50 TLbu arazinin toplam toplam 295.638,50.dir.
Yüzölçümü : 13.362,58 m2 Arsa Payı: tam İmar Durumu: yok Kıymeti : 295.638,50 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 15:30 – 15:35 arası 2. Satış Günü: 16/03/2020 günü 15:30 – 15:35 arası
Satış Yeri : Babaeski ticaret borsası toplantı salonu Cumhuriyet mah E-5 Karayolu üzeri no.24 babaeski –
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/756 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/12/2019
SAYI :166 (B.İ.B.) 23.12.2019

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.