Ana Sayfa Gündem 14 Mayıs 2017 797 Görüntüleme

NE YAPSAK HAKKINI ÖDEYEMEYECEĞİMİZ, AYAKLARININ ALTINDA CENNETİ BARINDIRAN ANNELERİMİZ…

DSC_0002
Taner Turan; Karşılıksız sevmeyi, incinse de incitilmeyi, hayatı pahasına hayat vermeyi, insanlık annelerden öğrenmiştir. Anne olmak, merhametiyle, fedakârlığıyla, sevgisiyle, vefasıyla insanlığın şahikasına yükselmektir.
Haber: Aydın BİLGİLİ
Türk Eğitim-Sen Babaeski İlçe Temsicisi Taner Turan Anneler Günü dolayısı ile ilgili olarak Sendika üylerine İzabella Pizza’da bir kahvaltı verdi.
İzabella Pizza’da verilen Anneler Günü kahvaltısına Türk Eğitim-Sen Kırklareli Türk Eğitim-Sen Sendikası İl Başkan Yardımcısı ve Sendika Sekreteri Enver Erden, Babaeski İlçe Temsilçisi Taner Turan, Adalet ve Kalkınma Partisi Kadın Kolları Başkanı Şükran Özlem Tosunlu ve Sendika üyeleri katıldı.
Kahvaltıda bir konuşma yapan İlçe Temsilcisi Taner Turan” Kadın İnsandır, Biz İnsanoğlu” diyerek yaptığı konuşmada şunlara yer verdi; Sevgi, şefkat ve merhametin yeryüzünde vücut bulmuş halidir annelerimiz…
Karşılıksız sevmeyi, incinse de incitilmeyi, hayatı pahasına hayat vermeyi, insanlık annelerden öğrenmiştir. Anne olmak, merhametiyle, fedakârlığıyla, sevgisiyle, vefasıyla insanlığın şahikasına yükselmektir.
İnsanlığın kaynağı, insanı insan yapan değerlerin toplandığı makamdır, annelik…

Yaşımız, işimiz, unvanımız ne olursa olsun zorda kaldığımız her an, saçımızı okşayan ellerini aradığımız, şefkatine sığındığımız, varlığından güç aldığımız, karşılıksız sevgiden, sıcacık nefesinden ruhumuzu beslediğimiz annelerimiz…
Dünyanın tükenmez kaderlerinden bunaldığımızda, kalbimizin her kırıldığında, her tökezlediğimizde, her düştüğümüzde kollarına sığındığımız yaşam kaynağı annelerimiz… Ne yapsak hakkını ödeyemeyeceğimiz, ayaklarının altında cenneti barındıran annelerimiz…
Kelimelerin duygularımızı ifade etmekte yetersiz kaldığı durumlar vardır ya, işte anne sevgisi de kelimelere sığmayacak kadar özel bir duygudur.
Bizler dünyadaki tüm kavramları, onların karşılıklarıyla tarif edebiliyoruz,
Annenin değerini ortaya koyabilmek için annenin bir evladına duyduğu sevgiyi tarif etmek daha doğru olur ki, işte buna kimsenin gücü yetmiyor, kelimeler yetersiz kalıyor.
İşte gerçekten de her bir çocuğu için her an canını vermeye hazır annelerimize karşı duyduğumuz sevgi de bizim tariflerimize sığmıyor. Hele ki o anne, evlat acısı yaşamış, öpmeye kıyamadığı yavrusunu, vatanına şehit vermiş, kör bir kurşuna feda etmiş, gözünden sakınarak yetiştirdiği yavrusuna hayatı, canilerin kahpe ellerinde son bulmuşsa yaşadığı acı ne dayanılmaz, duyduğu özlem ne derindir,
Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelmiş olan savaşları katliamları, açlığı, yoksulluğu, açgözlülüğü, bencilliği düşündüğümüzde, insanlığın sevgiden, merhametten, vefadan, paylaşımcılıktan ne denli koptuğunu görüyoruz. İnsanlık anneden uzaklaştıkça, insani değerlerini de kaybediyor. Bugün karşılıksız, çıkarsız menfaatsiz sevginin merhametini vefanın ve cefa karlığın kaynağı anne sevgisini tatmaya ve anlatmaya ve anlamaya her zamankinden daha fazla muhtacız.
Bugün anneler günü… Türk Eğitim Sen olarak en masum çocuk halimizle, saçlarımız okşanmaya, gözyaşlarımız silinmeye ruhumuz arınmaya muhtaç, bir halde annelerimizin huzuruna çıkıyor, ellerinden öpüyoruz. Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun.
Taner Turan’ın konuşmalarının ardından bir konuşma yapan İl Başkan Yardımcısı Enver Erden şunlara yer verdi; Anneler Günü etkinliği ile bu maksatla düzenlediğimiz kahvaltıya katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Türk Eğitim-Sen Sendikamızın üyesi olmakla her zaman gurur duyabilirsiniz. Mensubiyetiyle her zaman, her ortamda ön plana çıkabilirsiniz. Türkiye’nin gerçek ve etkili sendikası olarak ve şu anda memurların, öğretmenlerin ve bütün kamu çalışanlarının gerçek anlamda temsilcisi olan sendikanın bir bireyi olarak ve bu anlamda özelinde anneler ve birer bayan temsilcimiz olarak hepinizi n şahsında anneler gününüzü kutluyorum. Daha uzun yıllar beraber bu birlikteliğin sürdürülmesini temenni ediyorum.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.