Ana Sayfa Gündem 23 Nisan 2017 940 Görüntüleme

MUTLU ÇOCUK MUTLU TOPLUM PROJE KAPSAMINDA ÖĞRETMENLER YEMEKTE BİR ARAYA GELDİLER.

DSC_0060
Haber: Aydın BİLGİLİ
İlçe Kaymakamlığı himayesinde Babaeski Meslek Yüksek Okulu, Babaeski Ticaret Borsası, Babaeski Ticaret ve Sanay i Odası, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığınca yürütülen Mutlu Çocuk Mutlu Toplum proje kapsamında projeye ait okul öğretmenlerine ve idarecilerine yönelik olarak Hacı Abi İdeal Resteurantta bir yemek düzenlendi.
Hacı Abi İdeal Resteuranta düzenlenen yemeğe İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, İlçe Milli Eğitim Şube Ahmet Uzun,Babaeski Ortaokul Okul Müdürü,Müdür yardımcısı ve Öğretnmenleri, GaziOsman Paşa İlkokul Müdürü,Müdür yardımcısı ve Öğretmenleri ve Fatih İlkokulu Okul Müdürü, Müdür yardımcısı ve Öğretmenleri katıldı.
Düzenlenen yemekte açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat Yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat yemekte yaptığı açılış konuşmasında şunlara yer verdi” Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Değerli idareci arkadaşlarım ve öğretmenlerimiz. Mutlu Çocu Mutlu Toplum proje kapsamında düzenlediğimiz bu yemeğe hepiniz hoş geldiniz.
Ocak ayında Sayın Kaymakamımızın himayesinde başlatmış olduğumuz proje ortaklarımızdan belediye Başkanımız, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Meslek Yüksek Okulu, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe milli Eğitim Müdürlüğü kanalı ile yürüttüğümüz projemiz şu ana kadar gerçekten iyi ki başlamışız, iyi ki bu projeyi Sayın Kaymakamımız bizlerle birlikte yapmamızı istemiş diyoruz. Bu projede Çok güzel faaliyetlerimiz, çok güzel sonuçlarımız, çok güzel dönütlerimiz oluyor. 316 öğrencimiz ve siz değerli öğretmenlerimiz ile birlikte yürüttüğümüz “Mutlu Çocuk Mutlu Toplum” projemizde dez avantajlı grupta olan öğrencilerimizin ilk çıktığımız noktası okullarına erişimleri oldu. Çünkü okula gelemeyen eğitim alamayan bir çocuk bugünkü 2017 Babaeski’sinde hiç bir zaman istemediğimiz bir sonuçtu. Onların okula erişimiyle başladık bu projeye . Belli bölgelerde ki çocuklarımızın okula erişimini sağlıyoruz. Onları okullara geldikleri zaman diğer çocukların annelerinin beslenmelerini hazırladığı gibi onların önlerine beslenmelerini koymak, onların hiç tatmadığı duyguları onlara tattırmak için onlara değişik etkinlikler yapıyoruz. Özgüvenlerini sağlamak , bizde yapabiliyoruz, bizim de imkanımız var, imkansız değiliz demeleri için sizlerle birlikte yürüttüğümüz bu projede gerek halk oyunları ekibiyle, gerek ritim grubuyla, gerek seramik kursuyla, saz kursuyla, satranç takımlarıyla bir çok alanda proje faaliyetlerimiz devam etmekte. İnşallah bugün Sayın Kaymakamımızda Gazi Osman Paşa İlkokulunda Pizza ikramımız vardı ve orada tüm çocuklarımıza bir pizza ikramımız oldu. İçlerinde hiç yemeğen çocuklarımız, hiç pizza kutusu görmeyen, hiç pizza yemeğen öğrencilerimizin olduğunu duymak tabii bizi hem üzdü, hem de onlara bu heyecanı tattırmak ayrıyeten bize haz verdi. Orada Sayın Kaymakamımız “inşallah bu proje önümüzde ki yıl sene başından itibaren daha kapsamlı bir şekilde devam edecek” dedi.
Ben bu projede gerçekten güzel sonuçlar alacağımıza, o çocukların güzel bir özgüvenle yetişeceklerine inanıyorum. Erişemedikleri, imkan sahibi olamadıkları her alanda yaptığımız anket çalışmaları ile birlikte onlara gereken her türlü desteği vermeyi planlıyoruz. Bu sadece imkan yaratmak değil, aynı zamanda onların ailelerini de eğitmek birinci önceliğimiz oldu. Gerek Meslek Yüksek Okulu Müdürümüzün kanalı ile ailelerimize de eğitimler verdik. Sizler değerli öğretmenlerim , bizler göreve başlarken Dil, Din, Irk hiç bir ayrım yapmadan her öğrenciyi kendi evladımız gibi bilip, kendi evladımız gibi yetiştirme yemini yaptık. Her Türk çocuğunu bu yüzden onlara her zaman fazlasıyla değerler kattığınızın farkındayım. Ama zorluklar diğer öğretmenlerimize göre biraz daha fazla zorluklarınız var. Bunları da en aza indirgemek için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Ve o çocukları sizin karşınıza getirmek birinci önceliğimiz olsun dedik. Bundan yola çıktık. İnşallah sizlerle de etkinliklerimiz devam edecek . Bu etkinliklerden biri de bu gece sizlerle birlikte burada olmak. Bu gerçekten güzel bir duygu. Bu gece tamamen sizin için. Aileleriniz ile birlikte, bizlerle birlikte güzel bir yemek yiyelim ve gönlünüzce eğlenin diye düzenlendi. Yemeği yiyip kalkmanızı istemiyorum. Ben bu gece burada sağ olsunlar değerli müzik ekibimiz bizlere güzel parçalar çalacaklar ve bende sizlerin burada doyasıya eğlenmenizi istiyorum. Hepinize kattığınız değerden dolayı teşekkür ediyorum. Projeninin mimardarı Sayın Kaymakamıma, proje ortaklarımıza çok teşekkür ediyor hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. İyi akşamlar afiyet olsun” Dedi.
Mutlu Çocuk Mutlu Toplum Proje kapsamında projede yer alan okul öğretmenlerine yönelik olarak düzenelen yemekte İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat’ın konuşmalarının ardından İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin yaptığı konuşmada şunlara yer verdi; Mutlu çocuk Mutlu Toplum proje kapsamında bugün bu projeyi yürüttüğümüz okullarda ki idareci ve öğretmen arkadaşlara motivasyon yemeği verdik. Onlar babaeski’nin en zor okullarında görev yapıyorlar. Diğer öğretmen arkadaşlarına göre belki biraz daha fazla emek harcıyorlar. O yüzden bu akşam onlarla birlikte bir arada olmak istedik. Onlarda davetimize icabet ettiler ve bizleri mutlu ettiler. Umuyorum eğlenceli bir yemek olur ve istediğimiz motivasyonu sağlarız.
İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin’in yaptığı konuşmalardan sonra Proje Ortağı olan Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı yaptığı konuşmada şunlara yer verdi; Mutlu Çocuk Mutlu Toplum projesini hazırlayan öğretmen arkadaşlarıma, bu projeyi kazanan öğretmen arkadaşlarıma ben çok teşekkür ediyorum. Bu akşam burada bulunan ve bu okullarda görev yapan öğretmenler Babaeski’nin kenarlarında bulunan, kenar semtlerinde ki çocukların gittiği okullarda görev yapan öğretmenlerimiz ama onlarında diğer çocukların gittiği okullar gibi herşeyden yararlanmaları gerekir. Bu projede onları kapsıyor. Onu amaçlıyor. Hayırlısı olsun bu yemekle de öğretmenlerimizi ve bizleri bir araya getiriyorlar. Ben tekrar bu projeyi kazanan ve destek veren herkesi tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum.
Yapılan konuşmaların ardından yemeğe katılan öğretmen ve idareciler piyanist şantör Ertuğrul ve Basri Güleç tarafından çalışan müzikler eşliğinde doyasıya eğlenerek bir gece geçirdiler.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.