Ana Sayfa Gündem 15 Aralık 2016 1155 Görüntüleme

KIZILAY BABAESKİ ŞUBE BAŞKANI TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİ.

dsc_0004 dsc_0022 dsc_0027 dsc_0041 dsc_0046 dsc_0052 dsc_0055 dsc_0061 dsc_0076Haber: Aydın BİLGİLİ

Başkan Hacı; üzülerek söylüyorum ki bizde böyle bir kültür ve alışkanlık yok. Hep bir takım zorlamalarla. Aslında Türk Milleti çok yüce bir millet. Çok yüksek manevi değerlere önem veren inanılmaz değer veren ulus fakat bu bizim bir eksikliğimiz.

Türk Kızılay’ı Babaeski Şube Başkanlığı ile Edirne Türk Kızılay’ı Kan Bağışı Merkezi Mobil Ekibi tarafından, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla Babaeski de ortaklaşa düzenlenen Gönüllü Kan Bağışı Kampanyası’na destek veren Babaeski Kaymakamı Tarkan Keskin ve Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’ya, plaket verildi.

Kaymakam Tarkan Keskin’in makamında gerçekleşen etkinliğe, Türk Kızılay’ı Babaeski Şube Başkanı Necip Fıçıcı, Yönetim Kurulu Üyeleri Fikret Arabacı, Coşkun Boztunç, Cengiz Kaynak ve Edirne Türk Kızılay’ı Kan Bağışı Merkezi Mobil Ekibi Sorumlusu Şennur Evci katıldı.

Türk Kızılay’ı Babaeski Şube Başkanı Necip Fıçıcı, burada Kaymakam Keskin’e, Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın imzasını taşıyan kristal bir plaket takdim etti.

Yapılan ziyaret sırasında bir açıklama yapan İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin yaptığı açıklamada “Kızılay’ımızın Kan Bağışı Kampanyaları bu bölgedeki sorumlular tarafından tüm Trakya’da devam ediyor.  Babaeski olarak bizlerin bunlara elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. En son 24 Kasımda yapılan kampanyada güzel bir miktarda kan bağışı oldu. Umuyorum bu artarak devam edecek ve bu çok önemli, bu kan vermesi hem insan sağlığı bakımından, hem de verdiği kanla bir başka canların kurtulmasına vesile oluyor. Bu bilinci Türkiye toplumu olarak son yıllarda edindik. Fakat bu bilinç belki Trakya’da daha da fazla olabilir. Kan bağışında ki kan bağışçıların her geçen gün daha da arttırmak gerek. Önümüzde ki kampanyalarda bu sayıların artabilmesi için yapacağımız toplantılarda nasıl arttırılması gerektiği konularına bakacağız. Bunun içinde var gücümüzle çalışacağız” Dedi. Daha sonra Kızılay Babaeski Şube Başkanı Necip Fıçıcı bir açıklama yaptı. Fıçıcı yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; Kaymakamımız sağ olsunlar tüm çalışmalarımızda, tüm kampanyalarımızda olduğu gibi kan bağışı kampanyamızda da bizlere büyük destek vermektedirler. Bunun için kendilerine bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdik. Her zaman bizlerin arkamızda olduklarını hissettiriyorlar ve bizlerde bundan güç alarak daha bir şevkle ve arzu ile çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki kampanyalarda da daha çok çalışmak için gayret göstereceğiz.

Türk Kızılay’ı Babaeski Şube Başkanı Necip Fıçıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri İlçe Kaymakamı Tarkan Keskin’e gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’yı makamında ziyaret ederek kendilerine bir plaket sundular.

Ziyaret sırasında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;

Bakın kan bağışının yapıldığı tarih gözümüzden kaçmış. Yani 24 Kasım tarihi gerçekten çok önemli bir gün. O gün öğretmenler günü ayni zamanda. Böyle önemli bir günde Kızılay’ın böyle bir etkinlik yapması bizleri son derece memnun etti.

Bu batı ülkelerinde bu tür etkinlikler çok çabuk gerçekleşiyor. Batılılar bir problem olduğunda ellerinde bir çekiç hemen o problemin olduğu yere vurular ve problemi etkisiz hale getiriyorlar.  Fakat; üzülerek söylüyorum ki bizde böyle bir kültür ve alışkanlık yok. Hep bir takım zorlamalarla. Aslında Türk Milleti çok yüce bir millet. Çok yüksek manevi değerlere önem veren inanılmaz değer veren ulus fakat bu bizim bir eksikliğimiz.

Kızılay’ın dürtüsüne gerek kalmaksızın insanlarımızın kan vermesi gerekir. Ama başına gelen bunu biliyor. Acıyı çeken biliyor. Kan ihtiyacı olup ta bu kan ihtiyacını kolay karşılamayan bir vatandaş kolayca oraya gidip kanını veriyor. Çünkü o işin bilincinde. O zaman bir tek eksikliğimiz var o da eğitim. Bunu eğitime katmamız gerekir. Bu kadar önemli bir kuruluş fakat okullarımızda bununla ilgili bir eğitimin olmadığını ben biliyorum. Var mı? Yok. Okullarımızda Kızılay kolu var ama uygulaması ve eğitimi yok ama önce bunun bilincini vermemiz lazım. Örneğin; trafikte böyle değil mi? Bu iş de okullarımızda yavaş yavaş gelişti ve basit uygulamalı da olsa bir şeyler verilmeye çalışılıyor.  Basit de olsa trafik işaretleri konuluyor ve küçük model arabalarda eğitim verilmeye çalışılıyorsa Kızılay ile ilgili de bilincin verilmesi gerekir. Hasta olan vatandaşın kan ihtiyacı hazır o raflarda bulunması gerekir. Yani her hangi bir grup kan için belediye anons yapıp vatandaşları Edirne götürecek gibi anons yapılmaması lazım.  Vatandaş Edirne’ye gittiğinde benim Kızılay’ım var kan ihtiyacımı karşılayacak diyebilmeli. Ve güvenle gitmesi gerekir. İstanbul’da ki patlama kan ihtiyacının tümünün Trakya’dan karşılandığını öğrendim ve mutlu oldum. Demek ki bu işte bizimde katkımız var. Keşke böyle olaylara olmasa kan da gitmese. Ama hayat devam ediyor. Hayatın içinde her şey var. Sevgi var, göz yaşı var, ihanet var ve böyle katillerde var. Böyle acılarda yaşıyoruz ama böyle acıları da en aza indirmemiz gerekiyor. Kızılay’ımız da zaten bunların yanında bu ihtiyaçların yanında. Ben Şube Müdürümüze, Yönetim Kurulu Üyelerimize, temsilcimize her kese bizi de düşündükleri için çok teşekkür ediyorum.

Kızılay Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’yı ziyaretlerinin ardın Babaeski Şubesine geçerek Kan bağışı Kampanyasında sponsor olan Nisa Gıda adına Vasıf Çelik  ve  Şubemizde Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Fikret ARABACI, Sayın Coşkun BOZTUNÇ, Sayın CENGİZ kaynak ve Sayın Aytül ÖZGER  teşekkür plaketleri verildi. Kan Bağışı Kampanyasına sponsor olan diğer kurum, Kuruluş ve vatandaşlara plaketleri şube binasında geldiklerinde kendilerine taktim edilecek.

Teşekkür Plaketi ve teşekkür belge töreninde son olarak Edirne Türk Kızılay’ı Kan Bağışı Merkezi Mobil Ekibi Sorumlusu Şennur Evci Türk Kızılay’ı Babaeski Şube Başkanı Necip Fıçıcı’ya Kan Bağışı Kampanyalarına vermiş olduğu katlılardan dolayı teşekkür plaketi sundu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.