Ana Sayfa Gündem 27 Ekim 2017 748 Görüntüleme

İMKB’DEN BÜYÜK PROJE

 

IMG_3430por

 

Haber; Ezgi Balmumcu

Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Dış Ticaret Stajı ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantı katılımcıları arasında; Babaeski Kaymakamı Tarkan Keskin, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Hatip, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, Babaeski Belediye Başkan Vekili Hasan Ali Eren, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Osman Cura, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Bülent Tokat, öğrenciler ve aileleri vardı.

Projenin koordinatörleri Esra Sirel ve Tuğrul Bayraktaroğlu projenin amacı, geçirelecek süreç hakkında katılımcılara bilgi verilen bir sunum gerçekleştirdi.

Babaeski İMKB  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince  hazırlanan ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan TRAİNİNG ENTERPRİSE SİSTEMİYLE UYGULAMALI DIŞ TİCARET STAJIadlı ERASMUS + Mesleki Eğitim Projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edildi. Bu kapsamda  8+8 öğrenci ve bu öğrencilere refakatçilik edecek 3 öğretmen Almanya’nın Düsseldorf sehrinde ve Macaristan Budapeşte şehrinde eğitim ve staj faaliyetlerine katılacak. Proje katılımcıları eğitim ve staj faaliyetinin dışında, Serbest Muhasebecilik yapan işletmelere ve bu alanda eğitim verilen mesleki eğitim kurumlarına düzenlenecek teknik gezilere katılarak uygulamaları yerinde görme imkanını elde edecekler. 21 OCAK- 10 ŞUBAT  tarihleri arasında gerçekleştirilecek yurtdışı hareketlilik faaliyeti 21 gün boyunca devam edecek.

Projenin hedefleri arasında  katılımcıların bilişim okuryazarlığı ve bilgisayarlı muhasebe paket programını kullanabilme ile ilgili mesleki bilgi ve becerilerini artırmak, katılımcıların Avrupa işgücü piyasasında rekabet edebilirliklerini, girişimciliklerini ve istihdam edilebilirliklerini artırmak için mesleki gelişimlerini desteklemek, yabancı dil alanındaki yetkinliğini güçlendirmek, yurt dışında geçen öğrenim dönemlerinde kazanılan yeterliliklerin daha iyi tanınmasını sağlamak, farklı ülke ve kültürler ile ilgili farkındalığını ve anlayışını artırmak, proje ortağı kurumların kapasitelerini, çekiciliklerini ve uluslar arası boyutunu geliştirerek mesleki eğitimde standardın yükseltilmesine katkı sağlamak, Eğitim kurumları ile işgücü piyasası arasındaki işbirliği ve geçişleri güçlendirmek yer alıyor.

Proje faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Bülent TOKAT, “Almanya’nın Düsseldorf şehrinde ve Maceristan’nın Budapeşte şehrinde  planlanan eğitim ve staj faaliyeti sonunda katılımcılarımızın mesleki becerilerinin geliştirilmesi ile Avrupa işgücü piyasasında rekabet edebilirliklerinin artırılması planlanmaktadır. Bu sayede de hem işletmelerin kalifiye eleman ihtiyaçlarının giderilmesine katkı sağlanacak, hem de öğrencilerimiz mezun olduğunda daha iyi şartlarda istihdam edilebilme imkanı yakalayacaklardır.” Şeklinde konuştu.

Proje sonunda tüm öğrencilere ortak kurumlar tarafından birer sertifika verileceği ve alacakları bu sertifikaların uluslararası geçerliliğe sahip olacağının altı çizildi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.