Ana Sayfa Gündem, Politika, Siyaset 31 Ağustos 2016 1028 Görüntüleme

Güdücülerden 30 Ağustos Zafer Bayramı Açıklaması

Güdücülerden 30 Ağustos Zafer Bayramı Açıklaması

-Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Babaeski Şube Başkanı Binnur Güdücüler; ‘’Yüce Önder’in kusursuz stratejisi, Ulusumuzun ve Ordumuzun büyük özverisiyle kazanılan 30 Ağustos Zaferi’yle, Bayrağımızın özgürce dalgalandığı yurdumuzda, tam bağımsız, lâik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolu açılmıştır. 30 Ağustos Zaferi, yeni Türk Devleti’nin hiç sönmeyecek bir güneş gibi doğuşunu müjdelemiştir.’’

ADD Babaeski Şube Başkanı Binnur Güdücüler, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türk Ulusu için önemini belirten yazılı bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Güdücüler açıklamasında şunları belirtti;

‘’Türk Ulusu, tarih boyunca onuruyla yaşamış, canı pahasına da olsa ilkelerinden, değerlerinden ve ülkülerinden ödün vermemiştir.

Ulusumuzun, kahraman Ordumuzla kenetlenerek, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ve yurdumuzu korumak için verdiği savaşımlar, O’nun yüceliğinin, haksızlığa ve dayatmalara boyun eğmeyen kişiliğinin ve yurtsever kimliğinin yansımasıdır.

Bu savaşımların en önemlisi olarak tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı, yokluklar içindeki Türk Ulusu’nun, Ordusuyla birlikte Yüce Atatürk önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır.

Kurtuluş Savaşı’yla, yurdumuzu parçalamak isteyenler dize getirilmiş, Ulusumuz, haklı ve onurlu direnişiyle, savaşın kazanılmasında yurt sevgisinin sayısal güçten daha üstün olduğunu kanıtlamıştır.

Kurtuluş Savaşı’nın son aşaması olan ve Atatürk öncülüğünde Anadolu’da başlatılan hareketin hedefine ulaştığını duyuran Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Savaşı, Türk Ulusu’nun bağımsızlığı için neleri göze alabileceğini en anlamlı biçimde ortaya koymuştur.

Yüce Önder’in kusursuz stratejisi, Ulusumuzun ve Ordumuzun büyük özverisiyle kazanılan 30 Ağustos Zaferi’yle, Bayrağımızın özgürce dalgalandığı yurdumuzda, tam bağımsız, lâik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolu açılmıştır. 30 Ağustos Zaferi, yeni Türk Devleti’nin hiç sönmeyecek bir güneş gibi doğuşunu müjdelemiştir.

Bağımsızlık, egemenlik ve yurt sevgisi gibi kimi kavramların yüceliğini dünyaya anlatan 30 Ağustos Zaferi’yle, Türk Ulusu için umutsuzluğun sona erdiği, özlemlerin düş olmaktan çıktığı, yurttaşlarımızın insan olmanın onurunu ve erdemini yaşadıkları yeni ve aydınlık bir dönem başlamıştır.

30 Ağustos Zaferi, Sevr düşü peşinde koşanların emellerini hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceklerini gösteren bir zaferdir. Savaş alanında tarih yeniden yazılırken, Türk Ulusunun gelişip güçlenmesinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de engellenemeyeceğinin en anlamlı mesajı verilmiştir.

Atatürk, Büyük Taarruzun ve 30 Ağustos Zaferi’nin önemini, “Her safhasıyla düşünülmüş, hazırlanmış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu harekât Türk ordusunun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihe bir kere daha geçiren muazzam bir eserdir. Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklâl düşüncesinin ölümsüz bir abidesidir. Bu eseri yaratan bir milletin evlâdı, bir ordunun Başkomutanı olduğumdan, mutluluk ve bahtiyarlığım sonsuzdur.” sözüyle çarpıcı biçimde dile getirmiştir.

Zaferin ardından, barışın sağlanması ve belirli bir plân doğrultusunda atılan adımlarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gücünü Büyük Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden alan, evrensel değerler ışığında gelişmesini sürdüren lâik, demokratik ve çağdaş bir ülkedir.

Türkiye’nin aydınlık yarınlara mutlaka ulaşabilmesi, çağdaş dünyadaki konumunu güçlendirebilmesi, saygınlığını artırabilmesi için, Cumhuriyet felsefesine bağlılıkla hareket edilmeli, Devlet’in Anayasa’da saptanan temel yapısı korunarak, sağduyulu yaklaşımlarla geleceğe yönelinmelidir.

Varlığımızı, bizlere zaferler armağan edenlere, Cumhuriyet’i kurarak çağdaş bir devlet bırakanlara borçlu olduğumuz hiçbir zaman unutulmamalıdır.

Bağımsızlık Savaşı’nın kazanılmasını sağlayan en önemli etken kuşkusuz dil, din, etnik köken ayrımı olmaksızın tüm yurttaşlarımızın, Ulus olma bilinciyle bütünleşerek, yurdumuza sahip çıkmalarıdır. Bunun bilincine varılarak birliğimizden ve bölünmez bütünlüğümüzden ödün verilmemeli, ayrılık yaratmak isteyenlere karşı duyarlı ve kararlı olunmalıdır.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve O’nun silâh arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ve gönül borcuyla anıyorum.’’

Haber: Erhan ERTÜRK

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Bizdeki Üsküp sevdası bitmez

Bizdeki Üsküp sevdası bitmez

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.