Ana Sayfa Gündem 2 Mart 2017 875 Görüntüleme

“En temel gelir kaynağımıza baktığımız zaman vergi birinci sırada geliyor”

Haber: Aydın BİLGİLİ
Babaeski Vergi Dairesinin 28. Vergi Haftası kapsamında ziyaretleri devam ediyor. Bu doğrultuda 1 Mart Çarşamba günü Vergi Dairesi Müdür Vekili Tahsin Ak, Gelir Uzmanı Erdinç Şentürk, Gelir Uzman Yardımcısı Seda Dündar Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Öneri makamında ziyaret ederek kokart taktılar.
Vergi Dairesinin gerçekleştirdiği ziyarette; Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Öner, Meclis Başkanı Hasan Güre, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Eskici, Yönetim kurulu Başkan Vekilleri Ahmet Apak, Süleyman Kılıç, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Erhan Bederli ve Genel sekreter Cenk Dönmez hazır bulundular.
Sebahattin Öner ziyaretin amacına yönelik gerçekleştirdiği açıklamasında şunlara yer verdi; “28.’si kutlanan vergi haftamız Türkiye için ülkemiz için hayırlı olsun. İnsanlara vergi bilincini hatırlatmak, refah içinde yaşamalarını sağlamak için vergiyi toplayıp kamu yararına harcamak gerekiyor. Tabii ki çalışan işletmeler kazanan müesseseler vergisini en iyi şekilde vermesi gerekir. Çünkü vergi kutsaldır. Çünkü bu topraklardan bu halktan kazançtan dolayı toplanan gelirden devletin de bir katkı alması doğaldır. Devlette bu katkıyı toplumun yararına kullanmaktadır. Biz de devletimizin hükümetimizin bunu en iyi şekilde kullanmasını diliyoruz. Çünkü bu kamunun kaynakları ve bu kaynakların en doğru şekilde kullanılmasını istiyoruz. Biz vergi mükellefi olarak isteğimiz budur. Tabii mükelleflere de burada çok iş düşüyor. Mükellefin zamanında beyanını vermesi, bu beyan üzerinden vergisini oluşturmak, oluşturulan vergiyi de gününde ödemesi çok önemli. Çünkü devletin de işlerinin devamı ve halka fayda sağlayabilmesi için bu gelire ihtiyacı var. Devletin zamana uygun kanunlar çıkarıp, yönetmelikler çıkarıp mükellefin lehine de kullanması gerekiyor. “
Vergi dairesi Müdür Vekili Tahsin Ak ise; “ Vatandaşın en doğal hakkı hizmet hakkı. Devletin de günden güne hizmet yükü artıyor. Artan bu yükü karşılamak için de devletin gelire ihtiyacı var. En temel gelir kaynağımıza da baktığımız zaman vergi birinci sırada geliyor. Dolayısıyla vergimizi ne kadar zamanın da verirsek hizmetin aksamasına da engel olmuş oluruz. Vatandaşın zamanında eksiksiz tam olarak hizmetini almasını sağlamış oluruz. Devletimiz ödemelerde de büyük kolaylıklar sağlıyor. Yapılandırma af gibi uygun gördüğü imkânları sunuyor. “
Tahsin Ak yaptığı açıklamada daha sonra şunlara yer verdi; Geleceğimiz için, çocuklarımız için ve onların çocuklarının geleceği adına vergilerimizi ödemek zorundayız” diyerek yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;
Vergilendirilmiş kazanç her zaman kutsal kazançtır. Vatandaşlarımızın birinci görevi kazancımız oranında da vergimizi vermemiz gerekmektedir. Neticede kamu hizmetinde finansman giderleri, harcamalar ve yapılan yatırımların bildiğiniz gibi birinci kaynağı vergidir.
Herkesin üzerine düşen vergi görevi payı ne ise o oranda yerine getirmesi hem bizim, hem geleceğimiz, hem çocuklarımız hem de onların çocukları için bunun olması gerekiyor. Çünkü neticede bu ülkede yaşıyoruz, bu ülkede ki yaşamımızı devam ettirmemiz için devletin gelir kaynağının devam etmesi gerekiyor.
Bu gelir kaynağının devam edebilmesi içinde kazanç elde eden, her hangi bir işten kazanç sağlayan tüm vatandaşlarımızın vergilerini zamanında ödemeleri gerekmektedir.
Vatandaşlarımız tarafından Ödenen verginin azlığı yada çokluğu önemli değil. Herkes kazancı oranında vergisini verecektir. Çünkü bu verilen vergiler devletimiz tarafından toplanıyor ve tek yerde buluşuyor. Onun için diyoruz ki herkes kazancı oranında vergisini ödemeli

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.