Ana Sayfa Gündem, Politika, Siyaset 9 Haziran 2016 914 Görüntüleme

CHP’de gündemde terör ve partiden ihraç olayları vardı

CHP’de gündemde terör ve partiden ihraç olayları vardı

CHP’nin Babaeski İlçe örgütünün bir araya geldiği olağan Perşembe günü toplantısında gündemde; terör olayları ve İl Genel Meclis Üyesi Şahin Arslan’ın partiden ihraç edilmesi vardı.

Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Başkanlığı, Tansa Yazlık Restoranda, İlçe Başkanı Erol Mutlu ve Partiden ihraç edilen Şahin Arslan’ın basın açıklamaları için toplandı. Toplantıya; Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Öner, Babaeski Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türkay Topal, Partiden ihraç edilen CHP Kırklareli il genel meclis üyesi ve Babaeski Ziraat Odası Başkanı Şahin Arslan, partinin bazı yönetici kademesinde yer alan temsilcileri ve parti üyeleri katıldı.

‘’Her türlü olumsuzluğa karşı birlikte direnerek ayakta kalacağız.’’

CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu açıklamalarında; ‘’Değerli arkadaşlar, İstanbul’da ve Mardin’de emniyet mensuplarımıza karşı yapılan saldırılarda hayatlarını kaybeden yurttaşlarımıza Tanrı’dan rahmet , yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailelere sabırlar diliyorum.

14 yıllık AKP iktidarında giderek artan terör, kırsaldan büyük kentlerin kalbini vuracak kadar palazlanmış, önlenemeyen kahrolası bir terör belası ile yaşamaya alıştırılma çabaları ile karşı karşıyayız.

Sorumlular önümüzde sıra sıra dizili iken; en insani duygularla şehit cenazelerine katılan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun maruz kaldığı provokasyon kokan, nereden kaynaklandığı malum, alçakça saldırıları nefretle kınıyoruz.

Birlikte yaşadığımız güzide ilçemiz Babaeski yaklaşık 50 yıldır CHP’li kadrolar tarafından yönetilmekte ve ümit ederim ki bu süreç sonsuza dek bu şekilde devam eder.  Bu yarım asırlık siyasal, toplumsal kültürel birliktelikle gelişim tarihi yazmak, söylemesi ve yazması kolay ama gerçekleştirilmesi zor bir olgudur.

İlçemizde sağladığımız bu sosyal barış, bir arada daha mutlu yaşamamıza ve çevremizde örnek alınmamıza neden olmaktadır. Bu başarıda en büyük pay siz değerli kanaat önderlerine aittir. Her biriniz, nitelik olarak ta nicelik olarak ta tek tek veya birlikte çok güçlüsünüz. CHP kurumsal kimliği bu geniş ve güçlü kadro da sadece bir orkestra şefi görevi üstlenmektedir. Asıl olan her zaman toplumun kendidir.

İfade ettiğim bu yarım asırlık tarihsel süreçte güçlü olmamızın ana nedeni; siyasal ama esasında sosyal birlikteliğimizi sürdürmenin sihirli formülünü bulmuş olmamızdır. Nedir bu ? Bütün farklı düşüncelere, kimliklere, inançlara hoşgörü göstermek ve beraber olabilmek adına her zaman bir asgari müşterek bulmuş olmamızdır. Bizim bu birlikte hareket kabiliyetimiz çevredeki siyasal ve sosyal gelişmeleri de etkilemekte, belirleyici olmakta dikkatleri üzerine çekmektedir.

Son dönemde gündeme gelen bazı siyasi değerlendirmeler kamuoyunda ‘olumsuz gelişmeler mi var’ sorusuna akla getirmiştir. Kabul edersiniz ki siyasal ve sosyal yaşamda bireysel veya toplumsal olarak düz bir çizgi izlemek her zaman mümkün değildir.

Hepimiz, başarıları, başarısızlıkları en önemlisi hayalleri olan insanlarız. Bu sürecin siyasi anlamda birlik ve beraberliğimizi etkilemesine ve çevremizdeki olumsuz düşüncelerin bizi şekillendirmesine, kaos beklentilerine ve tahrikçilere izin vermeyeceğiz. Bugün verdiğimiz bu fotoğraf bunun en kesin kanıtıdır.

Trakya tarihinin bugüne kadar gördüğü en iyi siyasal ve sosyal birliktelik duvarına delik açtırmayacağız. Son yıllarda ilçemizde gerçekleştirilen alt yapı çalışmalarının sonuca ulaşması ve toplumsal hayatı olumlu yönde etkilemesi ile daha güzel günler göreceğimizden hiç kuşkum yok. Belediye Başkanlarımız kendilerini ve bizleri olağanüstü heyecanlandıran bu yatırımlar üzerinde çok çalıştılar, çok yoruldular. Bu anlamda belediye başkanımız Sayın Abdullah Hacı ve belediye meclis üyelerine, benzer çalışmaları Büyükmandıra’da gerçekleştiren Sayın Sertaç Balyemez ile belediye meclis üyelerine teşekkürü bir borç biliyorum.

Köy ve beldelerimize hizmet için büyük bir özveriyle çalışan il genel meclis üyelerine, ayrıca Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ziraat Odası başkanlarımız başta olmak üzere, diğer kooperatif ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerine ilçemize katkılarından dolayı minnettarız.

Bu birlikteliğin siyasi ve sosyal barış, dostluğa, CHP’nin büyümesine katkı vereceği kesindir. Her türlü olumsuzluğa karşı birlikte direnerek ayakta kalacağız. Bu topluma borcumuzu ödemek için yapacak çok işimiz var. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. ‘’ ifadelerini kullandı.

‘’Burada en önemli görev, en kutsal görev CHP parti üyeliğidir.’’

Partiden ihraç edilen İl Genel Meclis Üyesi ve Babaeski Ziraat Odası Başkanı Şahin Arslan; ‘’Kıymetli ve değerli arkadaşlarım yoldaşlarım; Öncelikle CHP il Başkanımıza ve Belediye başkanımıza bu toplantıyı gerçekleştirmemize vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum.  Sözlerime başlamadan önce İstanbul ve Mardin’de gerçekleşen acımasız terör olaylarını lanetliyor. Şehitlerimize ve hayatını kaybeden sivillerimize Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne mermi kovanı atanları şiddetle kınıyorum. Burada algı operasyonu yapılmak isteniyor. CHP’nin sanki terörü destekliyormuş gibi bir algı operasyonu var. Bizler Cumhuriyet Halk Partili üyeler olarak buna hiçbir zaman hiçbir zeminde yer vermeyeceğiz.

İl genel meclisimizde son günlerde kamuoyuna yansıyan ve bizleri derinden yaralayan bir konudan bahsetmek istiyorum. 4 Nisan 2016 tarihinde yapılan il genel meclisi seçiminde grubumuzda belirlenen meclis başkan adayı değil de yapılan gizli oylama sonucu, yine partilimiz olan ve şuanda da CHP Meclis Başkanlığı görevini yürüten Demirköy CHP İl Genel Meclisi üyesi arkadaşımız Saffet Üresin seçilmiş olmasından kaynaklı benim de içlerinde bulunduğum 7 CHP İl Genel Meclis Üyesi arkadaşımız il disiplin kuruluna sevk edilmiş geçtiğimiz hafta Salı günü itibariyle de bu 7 kişiye partiden ihraç kararı çıkmıştır. Partimize gönülden bağlı bir kardeşiniz olarak önümüzde ki günlerde yasal hakkımızı kullanma dışında partimizin ilgili kurullarında paylaşacağımızı, bu konuyla alakalı partimize zarar verecek hal ve hareketlerden gerek sosyal medya gerek basın yoluyla yapılacak açıklamalardan kaçınmamız gerektiğini Bütün CHP’lilerin ve partimize yakışan bilinç açısından partimizin selameti açısından çok önemlidir. Çünkü CHP içerisinde Milletvekili, belediye başkanı , meclis üyesi ya da ilçe başkanı da olabiliriz. Ama burada en önemli görev, en kutsal görev CHP parti üyeliğidir. Bugün İl Başkanlığı Disiplin Kurulu İhraç kararı şahsımı ve ailemi derinden üzmüş ve etkilemiştir. Yalnız şunu da bilmelisiniz ki CHP çatısı altında ki mücadelemi ve bağımlılığımı daha da artırmış, bundan sonra ki çalışmalarımızda da parti bayrağını zirveye taşımak için var gücümle çalışacağıma şüpheniz olmasın. Buraya gelerek, yanımızda olan yoldaşlarıma canı gönülden teşekkür eder, hepinize saygı ve sevgiler sunarım.’’ şeklinde konuştu.

Haber: Erhan ERTÜRK

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

15 EKİM DÜNYA GIDA GÜNÜ

15 EKİM DÜNYA GIDA GÜNÜ

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.