Ana Sayfa Gündem 17 Mart 2017 890 Görüntüleme

CHP HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISINI YAPTI.

DSC_0003
Kayan; Bütün Avrupa, bütün Amerika ve bütün Kapitalizm dünyada Cumhuriyet Halk Partisinin ilerlemesini istemiyor. CHP’yi bir kıskaca almışlar. Bu kıskaç içinde yetişen toplum başarılı olur ve daha aydın düşünceli olur. Osmanlıdan Mustafa Kemal’in çıkması tesadüf falan da değildir. Çünkü 200 yıl boyunca sürekli olarak Osmanlı’yı kıskaca almış ve yok etmeye çalışmış bir Avrupa ve Rusya o yok edişin içinde kurtuluş arayan bir nesil başlamıştı. Şimdi aynı kıskacı Cumhuriyet Halk partisi yaşıyor, Cumhuriyet Halk partisi bu işi başaracaktır diyorum.
Haber: Aydın BİLGİLİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) periyodik olarak her hafta Perşembe günleri yapılan Haftalık olağan toplantısını ilçe binasında yapıldı.
İlçe binasında yapılan haftalık toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, İlçe Başkanı Erol Mutlu, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Belediye Başkan Vekili Faik Namdar, Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Tübeler, Gençlik Kolları Başkanı Aykut Tapar ve partililer katıldı.
İlçe binasında gerçekleşen toplantıda açılış konuşmasını İlçe Başkanı Erol Mutlu Yaptı. Mutlu yaptığı konuşmada şunlara yer verdi; Sayın Milletvekili, Sayın Başkanım, Başkan vekili Değerli Cumhuriyet Halk partililer hepiniz hoş geldiniz.
Değerli arkadaşlar bugünkü toplantımıza katılmamızda bir süre gecikme oldu onun içinde özür diliyorum. Bugünkü toplantımızı hem ilçemizde ki hem de Pancarköy’de ki iki cenaze olmasından dolayı erken bitirmek zorunda kalacağız. Sayın vekilimiz Pancarköy’de ki cenazeye, Sayın Başkanımızda buradaki cenazeye katılacaklardır. Ancak Sayın Vekilimizin Pancarköy dönüşünde gündüz programımız aynen devam edecek. Gündüz programımızda merkez mahalle muhtarlarımızı akşam ise köy muhtarlıklarımızı ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretlerimizde muhtarlarımıza iletilmek üzere Sayın Genel Başkanımızın yazdığı mektupları kendilerine sunacağız. Bu arada Referandum çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bildiğiniz gibi dün Yalova Milletvekilimiz Sayın Muharrem İnce Kırklareli’n de idi. Kırklareli ve Lüleburgaz’da yapılan her iki mitingde başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Referandum çalışmalarımız ise bundan sonra da aynı tempoda devam edecek.
İlçe Başkanı Erol Mutlu’dan sonra kısa bir konuşma yapan Milletvekili Kayan şunlara yer verdi; Öncelikle şunu üzüntü ile söylemek zorundayım. Başkanlarımla birlikte bugünkü toplantıdan erken ayrılmak zorundayız. Bunun nedeni de sayın başkan söyledi ve iki cenazeye de katılmak durumundayız. Bu referandum çalışmalarımız ki bunları mutlaka sizlerde izliyorsunuzdur ve bu çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. Bu çalışmalar gerek bizim bölgemizde gerekse diğer bölgelerde arkadaşlarımızın katılımı ile devam ediyor. Bizler bu çalışmalarımızda günün 12-13 saatini çalışarak geçiriyoruz.
Bugün burada Başkanımın da dediği gibi ilk olarak muhtarlarımızı ziyaret edeceğiz, ardından da akşam yine bir köy ziyaretimiz olacak. Bu şekilde çalışmalara devam, insanları aydınlatmaya devam. Bizler dün Sayın vekilimiz Muharrem İnce’nin mitinglerinden sonra bizler yine köy gezilerimize devam ettik. Dünkü toplantıları izlemişsinizdir. Özellikle Lüleburgaz toplantısı harika idi yaklaşık olarak 15 bin kişi vardı. Bu büyük bir topluluk. Kırklareli’n de ise 5 bin kişilik bir topluluk vardı. Bizler gördük ki herkes bu Hayır’a susamış ve kimse ülkesinin parçalanmasını istemiyor. Bakın bunlar Amerika destekli olarak ülkemizde bir eyalet sistemini kurmayı istiyorlar. Tayip Erdoğan ise apar topar kendisine böyle bir başkanlık verildiğini ülkesini şeriat sistemine geçireceğini zannediyor. Bunun yanında Avrupa adına islami Faşizm de diyebilirsiniz bunlardan muazzam korkuyor. Bunlar gittikçe sağ partileri de, sol partileri gittikçe kendi içlerinde Müslüman vatandaşlarını parlamentoya sokmak istemiyorlar. Partilerde içlerinde barındırmak istemiyorlar. Durum böyle olunca da göçmen vatandaşlar kendileri parti kurarak milletvekili olmak istiyorlar. Bunu da Hollanda’da üç civarında milletvekili oluşturuyor. Bu durum sadece Hollanda’da değil, Belçika’da aynı şeyi yapıyor. Almanya’da aynı durumda. Tüm Avrupa İslam aleminden korkuyor. Şimdi Almaya şunu yapmaya başladı. Buradan oraya giden imamları çok sıkı bir kontrole alıyorlar ve adeta ülkelerine sokmak istemiyorlar. İmam adı altında ülkelerine gelerek siyasi faaliyetlerde bulunacakları korkuları var. Avrupa giderek islam karşı çok sıkı tavır almaya başladı ki bu çok tehlikeli bir durum. Bu durum hem dünya hem de Avrupa açısından da çok tehlikeli.
Son zamanlarda Sovyetler Birliği siteminin yıkılmasından sonra bir adam çıktı ve dedi ki bundan sonra din savaşları başlayacak. Çünkü ellerinde ki Kominizim tehlikesi gitmişti. Kapitalizmin en büyük korkulu rüyası sosyalizmdir. Avrupa önce kendine bir düşman yaratıyor ve ardından onunla mücadele etmek için kendilerini birlik içinde tutuyor. Bu Avrupa ülkelerinde bir islam kavgası olmasa bu sefer kendi içlerinde tehdit olaylarına başlayacaklar.
Evet, bizimkiler orada lüzumsuz bir şey çıkarmışlardır. Onlar bizimkilere “şimdi seçim zamanı, buraya gelirseniz islam karşıtı olaylar patlak verebilir” diyerek bizimkileri orada istemediler. Ama bizimkilerde iç politikadan dolayı, buradaki seçim atmosferinden dolayı orada bir şey yakalarız düşüncesi ile, bir trend yakalarız hesabıyla gitmek istediler. Bu durumlarda en ufak bir kıvılcım ortalığı bir birine katar. Avrupa da olduğu gibi islam ülkelerinde de bir batı düşmanlığı, bir bilim düşmanlığı hat safhaya vardı. Bakın bizim bir bilim adamımız ne dedi. “Cahil insan daha sağlıklı karar verir ve daha sağlıklı düşünür. Üniversite mezununun kafası karışıktır ama ilkokul mezunu ondan daha iyi karar verir” dedi. Bakın bilim ile insanın kafası karışırmış. Bakın dünyanın en büyük tehlikesi nedir. Biliyor musunuz? Bakın Dünyada lider yok. Bu hem Avrupa hem de Afrika için geçerlidir. Dünya bir tek lider yok. İnsanlığın ne olduğunu, barışın ne olduğunu kavrayan bir tek lider yok. Dünya 2. Dünya savaşı öncesi bir durum yaşıyor. Bir vatandaş Tüm dünyayı gezer ve Beyaz Saraya bir rapor verir. Ne Amerika’da, Ne Rusya’da ne de Asya’da bir lider yok. Ancak tek lider var oda Türkiye’de var ve oda Atatürk der. Ondan sonraki durum ise Atatürk’ü öldürmüşlerdir. Atatürk eceli ile falan ölmüş değildir. Atatürk sarılıktan öldü bildiğiniz gibi. Sarılık mikrobunu insana bulaştırmak çok kolaydır.
Bizler bu devri aşacağız. Türkiye’de bu devri aştıktan sonra, Bizler Atatürk’ün izinde, onun çizdiği yolda çağdaş uygarlığı yakalayacağımız gibi ayni zamanda hümanizmi de elde bırakmadan dünyanın parmakla ısıracağız bir devlet olacağız. Çünkü bütün Avrupa, bütün Amerika ve bütün Kapitalizm dünyada Cumhuriyet Halk Partisinin ilerlemesini istemiyor. CHP’yi bir kıskaca almışlar. Bu kıskaç içinde yetişen toplum başarılı olur ve daha aydın düşünceli olur. Osmanlıdan Mustafa Kemal’in çıkması tesadüf falan da değildir. Çünkü 200 yıl boyunca sürekli olarak Osmanlı’yı kıskaca almış ve yok etmeye çalışmış bir Avrupa ve Rusya o yok edişin içinde kurtuluş arayan bir nesil başlamıştı. Şimdi aynı kıskacı Cumhuriyet Halk partisi yaşıyor, Cumhuriyet Halk partisi bu işi başaracaktır diyorum. Ve hepinize saygılar sunuyorum.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.