Ana Sayfa Gündem 22 Şubat 2020 134 Görüntüleme

Babaeskili kadın girişimciler Kırklareli’nde

Kırklareli Ticaret Borsası’nda Kırklareli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ruhan Uzunlar ALTINTEL, tarafından Kadın Girişimciler ve Çalışan Kadınlar Toplantısı düzenlendi.
İl Kadın Girişimciler ve Çalışan Kadınlar Toplantısı’na Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri; Nuray ÖNER POLAT, Rezzan SÜNNETÇİOĞLU ve Duygu TUNALIOĞLU TEZGEL katılım sağladı. Gerçekleştirilen toplantıya; İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ( İKGK ) Başkanı Sn. Hatice Güner KAL, Kırklareli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ruhan Uzunlar ALTINTEL, Bulgaristan Burgas Free Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Mrs.Prof. Dr. Maria NEİKOVA, Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha MUSAOĞLU, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Burcu ÖZEL, Tarım ve Orman İl Müdürü Funda Eylem ÖZEL, Mrs.Doç. Dr. Slavko DİNİTROVA,Emine MEHMED, Kırklareli Üniversitesi İktisat Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rengin AK, kurum müdürleri, banka müdürleri ve kadın girişimciler de katılım sağladı.
Gerçekleştirilen toplantıda Kırklareli’nde hayata geçirilebilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Kırklareli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ruhan Uzunlar ALTINTEL yaptığı konuşmasında Kırklareli’nde daha çok kadının iş hayatına katılmasını istediklerini ve kadın istihdamının kalkınma açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti.
Bulgaristan Burgas Free Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Mrs.Prof. Dr. Maria NEİKOVA da toplantıda olmaktan mutlu olduğunu ifade etti. İki ülke arasında geliştirilecek projelerin son derece önemli olduğunu belirten NEİKOVA, sosyal yaşamın içinde kadınlarında yer almasının önemli olduğunu söyledi.
Kırklareli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımız Ruhan Uzunlar ALTINTEL’ in daveti üzerine toplantıya katılan İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Güner KAL da hayata geçirdikleri projelerden bahsetti ve daha çok kadını da istihdama katmaya hedeflediklerini belirtti. Kal Kırklareli’nin çok avantajlı bir şehir olduğunu söyledi. Sıklıkla bu tür toplantıların düzenlenebileceğini ve fikir alışverişlerinde bulunabileceklerini ifade etti.
Daha sonra Kırklareli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ruhan Uzunlar ALTINTEL tarafından, Kırklareli Valisi Osman Bilgin’ in Eşi İlknur BİLGİN Hanımefendi, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam KESİOMĞLU’ nun Eşi Sibel KESİMOĞLU, İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Güner KAL, Bulgaristan Burgas Free Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Mrs.Prof. Dr..Maria NEİKOVA, Kırklareli Üniversitesi Rektör, Yardımcısı Prof. Dr. Neziha MUSAOĞLU, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Burcu ÖZEL, Tarım ve Orman İl Müdürü Funda Eylem ÖZEL, Mrs.Doç. Dr. Slavko DİNİTROVA, Emine MEHMED, Kırklareli Üniversitesi İktisat Fakültesi Bölüm Başkanı Prof Dr. Rengin AK, Lüleburgaz Uygulamalı Bilimler Yüksek Okul Müdürü , Doç. Dr. Berna AK BİNGÜL, Kırklareli Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Serpil ÜNSAL,Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem CERİT, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Demet AYDOĞDU ve kadın girişimcilerin de katıldığı bir yemek düzenlendi.
Düzenlenen yemekte Girişimciler Kurulu Başkanımız Ruhan Uzunlar ALTINTEL günün anısına Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Rezzan SÜNNETÇİOĞLU’ nun el emeği çalışmalarından misafirlere hediyeler vererek girişimci kadınları her zaman destekleyeceklerini ve bu kadınların çalışma hayatının içinde daha çok var olabilmesi için gerekli olan projeleri yapmakta olduklarını bir kez daha vurgulayarak yemeğe katılan tüm misafirlere teşekkür ederek geceyi sonlandırdılar. (Erdoğan ŞENDİR)

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.