Ana Sayfa Gündem 26 Haziran 2016 2035 Görüntüleme

Babaeski’de hukukçular arkadaşlarına veda etti

Babaeski’de hukukçular arkadaşlarına veda etti

Babaeski’deki görevleri sona eren ve yeni görev yerlerine atanan hakimler; Esma Madran Abunaz ile Fazıl Altınordu’ya hukukçu arkadaşları veda yemeği düzenledi. 22 Haziran 2016 tarihinde Tansa Kır Lokantasında gerçekleştirilen Babaeski, Lüleburgaz ve Kırklareli’den hukuk camiasını bir araya getiren yemekte; Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Lüleburgaz Cumhuriyet Savcısı Muhammet Davut Turgut, Babaeski Cumhuriyet Savcısı Mesut Akverdi, Babaeski Cumhuriyet Savcısı Süleyman Dalkılıç, Kırklareli’nden hakimler Mutlu Tankişi, Murat Demirtaş, Babaeski’den hakimler  Mesut Turhan, Furkan Olgaç, Kırklareli Barosu Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Şimşek, Kırklareli Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nilüfer Gençtürk Onat, Kırklareli Barosu  Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Av. Gülver Kılıç, Babaeski Adliyesi personeli ve avukatlar yer aldı.

Adı memur, soyadı tayin

Veda gecesinde konuşma yapan Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı; ‘’Adı memur, soyadı tayin. Her tayin vakti geldiğinde belediye başkanı olarak benim içimi bir hüzün kaplar. Buraya gelen, yerleşen arkadaşlarımız kendilerini sevdirdikten sonra belli bir müddet sonra Babaeski’den ayrılıyorlar. Hakim bey ve hakime hanıma da alışmıştık. Değer verdiğimiz, sevdiğimiz, saydığımız  kişilerdi. Ama hakime hanım Selçuk’a İzmir’e, hakim bey de Şanlıurfa’ya gidiyorlar. Güzel şehirlere gidiyorlar ama benim için ikinci güzel şehirdir oraları. Dünya’nın en güzel şehri bana göre Babaeski’dir. Ama Babaeski’nin kötü bir zamanında Babaeski’ye geldiler. Babaeski’yi güzelleştirmeden de gidiyorlar. Kendileri inşallah orada yerleşecekler. Bir takım zorluklar çekecekler. Bu akşamda en yaşlı abiniz olarak söyleyebilirim ki; hayatın belli bir bölümüne bakarak mutsuz olmayın. Bütününe bakın, zaten hayat mutluluğu, mutsuzluğu, başarıyı, başarısızlığı bir arada bulunduran bir sahnedir. Hepsinin hakkından gelip te yolunuza devam ediyorsanız başarılı ve mutlusunuzdur. Zaten hayatta kazananın her zaman anlatacak güzel bir hikayesi, kaybedenin de acıklı bir mazereti vardır. Allah size acıklı mazeret söyletmesin. Son sözü hep siz söyleyin.’’ şeklinde konuştu.

Babaeski Barosu adına plaket veren avukat Hüseyin Şimşek yaptığı konuşmasında; ‘’Bir şeyi vurgulamak istiyorum Hakim Fazlı Bey’in Cumhuriyet Savcısı olarak gitmesine daha çok sevindim. Cumhuriyet Savcılığı  bir onur bir şeref bir şandır.  Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Savcısı Unvanını vermiştir.’’ dedi.

Çok güzel dostluklar edindik burada

Babaeski’de hakimlik görevinden Şanlıurfa’ya Cumhuriyet Savcılığı görevine atanan Fazıl Altınordu meslektaşlarına yaptığı veda konuşmasında; ‘’Ankara Haymana’dan ayrılırken Babaeski talep ettiğimiz bir yer değildi açıkçası. Eşim de ben de Egeliyiz. Polatlı’dan Ege’yi istemiştik. Burada boşluk varmış buraya geldik. Gelirken de bir beş yıllığına geldik diye düşündük. Öyle alıştırmaya çalıştık ama ikinci yıl dolmadan istinah mahkemelerinin açılmasıyla; bütün adliye tayinci, ben kalıyordum, şimdi ben gidiyorum bütün adliye kaldılar.

İki yılda biz Babaeski’ye eşim de ben de Eda da çok çabuk alıştık ve sevdik. Başkanımız burada diye söylemiyorum ama çamurlu yoldan sonra asfaltı gördükten sonra Babaeski tam yaşanacak hale geldi dedik. Bizim gitme zamanımız geldi. Çok güzel dostluklar edindik burada.’’ dedi.

Babaeski’den yeni görev yeri İzmir’e gidecek Hakime Esma Madran Abunaz arkadaşlarına veda ettiği konuşmasında; ‘’Çok güzel vakit geçirdik Babaeski’de. Bizim için unutulmaz bir görev yeri olarak kalacak. Bu akşam için teşekkür ederim. Çalışma hayatımda yükümü hafifleten herkese kıymetli meslektaşlarıma yazı işleri müdürü ve kalemime, avukat arkadaşlara, diğer adliye çalışanlarına teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Yeni görev yerlerine gidecek hakimler Esma Madran Abunaz ile Fazıl Altınordu’ya veda gecesinde günün anısına plaket ve hediyeler, protokol tarafından verildi. İki hakimin veda konuşmasından sonra program sona erdi.

Haber: Erhan ERTÜRK

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.