Ana Sayfa Gündem 18 Ocak 2017 865 Görüntüleme

AZABAĞAOĞLU VE ÜZÜLMEZ ’DEN GAZETEMİZE ZİYARET

DSC_0002

Haber: Aydın BİLGİLİ

Çalışan Gazeteciler Gününde işlerinin yoğunluğu nedeniyle gazetemizi ziyaret edemeyen Faruk  Azabağaoğlu ve Aycan Üzülmez gazetemize bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu( SMMMO)Başkanı Faruk Azabağaoğlu ve Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Sekreteri Aycan Üzülmez ile birlikte Zortul Medya bünyesinde günlük yayın hayatını sürdüren Babaeski Söz Gazetesi çalışanlarını büroda ziyaret eden Azabağaoğlu ve Üzülmez Çalışan Gazetecileri günü ile ilgili olarak yaptıkları ziyarette “yerel basın bizler için bulunmaz bir yayın organıdır ve yerel gazete çalışanlarının ne kadar zor şartlar altında görev yaptıklarını biliyoruz diyerek yaptıkları açıklamada şunlara yer verdileri;

“Özellikle yerel basın hayatın vazgeçilmez unsurudur. Yerel basın, bir bölgenin ya da yörenin tanıtımı açısından en önemli iletişim aracıdır. Yerel mecralar yerel kamuoyunun bilinçlenmesinde önemli bir potansiyele sahiptir. Yerel basının önemi ulusal basından daha çok önemlidir. Çünkü bir yörenin tanıtımı ya da sorunları ilk olarak yerel medyada gündem olur, önem kazanır ve daha sonra ulusal basına konu olur. Yerel medya bir yörenin sorunlarını ve sorumluluklarını yerine getiren önemli bir faktördür. Yerel basın sayesinde halk doğru bilgilenirse, kendisini yönetenler hakkında kararlarını da doğru ve sağlıklı olarak verir. Yerel yönetimlerde, yöneticilerin yerel medya ile iyi ilişkiler içerisinde olmaları onlar açısından son derece önemlidir. Yerel medya ile iyi ilişkiler içerinde olan ve hiçbir ayrımcılık yapmadan yörenin tanıtımına katkı sağlayan ve aynı zamanda yörenin sorunlarını ve sorumluluklarını yerine getiren yerel basın çalışanlarını, eşit şartlar çerçevesinde kucaklayan ve sahip çıkan yöneticiler her zaman kazançlı çıkmışlardır. Belli bir kesimi kullanmaya çalışıp, diğer kesimi dışlayan yöneticiler ise her zaman kaybetmiş ve halk nezdinde itibar kaybı yaşamışlardır. Yakın zamanda ve her yerde bunun örnekleri ile sık sık karşılaşmaktayız. Yerel basın, yayın yaptığı bölgenin ya da yörenin sorunlarını gündeme getirerek yöneticilere aktarılmasına ve o bölgeye ait yerel kültürün zenginleşmesinde ve korunmasında yardımcı olur. Yerel yönetimlerin toplumla ilişkiler kurmasında aracılık görevi üstlenir. O bölgede yaşayanlara bölgelerindeki olayları aktarır ve onların yaşadıkları bölgeyle bütünleşmelerini sağlar. Yerel medya, bir toplumsallaşma aracıdır ve o bölgedeki sosyal ilişkilerin giderilmesinde aracılık yapar. Yerel problemlerin, ülkenin merkez yönetimine ulaşmasında önemli bir işleve sahiptir. Aynı zamanda yerel siyasetin sağlıklı olarak yapılmasına olanak sağlar. Toplumda yaşadıkları köye kasaba veya kente sahip çıkma bilincini aşılar ve insanlar arasında ortak yaşama kültürünün oluşmasını sağlayarak, bireylerin yaşadıkları topluma ve yaşama alanına karşı yabancılaşmalarına engel olur. İlçemizde görev yapan yöneticilerin, yerel medya ile iyi ilişkiler içerinde olmaları ve ayrımcılık yapmadan her basın mensubunu kucaklaması ve sahip çıkması, hem ilçemizin gelişmesi ve tanıtımı açısından hem de yöneticilerimizin daha olumlu ve aktif proje ve çalışmaları açısından büyük önem arz etmektedir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

BABAESKİ BAYRAMLAŞTI

BABAESKİ BAYRAMLAŞTI

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.